piątek, 10 maja 2019

,,Niewierna żona'' James GrippandoNiewierna żona
James Grippando 
Seria: -
Wydawnictwo: Świat książki
Data wydania: 2007
Ilość stron: 384
Opis: 
,,Payton, młoda i zdolna pani doktor pediatra, ulega wypadkowi samochodowemu. Jest przekonana, że ktoś ją wcześniej śledził, a teraz chciał przejechać. Ale kto? Szalony mąż pacjentki? A może jej własny, Kelvin, prawnik bez sukcesów, umawiający się na boku z inną? Gdy ginie jej były chłopak, oboje z Kelvinem zostają posądzeni o morderstwo. Lecz makabryczne wydarzenia nie ustają.''
Kelvin i Peyton wiedli spokojne życie pełne rutyny, w trakcie której oddalili się od siebie, jednak wszystko się zmienia kiedy kobieta ulega wypadkowi. Szybko się okazuje, że to było celowe działanie a Peyton od jakiegoś czasu czuła się obserwowana. Wszystko się jeszcze bardziej komplikuje kiedy zostaje zamordowany były chłopak lekarki a para staje się przed sądem.

W książce tej pojawi się wielu bohaterów jednak tym, którzy nie są istotni dla fabuły autor poświęca mało czasu. Za to bardzo dobrze możemy poznać głównych bohaterów ich sekrety.

Peyton jest pediatrą, która spełnia się zawodowo, ale nie najlepiej dzieje się w jej małżeństwie, głównie dlatego, że większość czasu poświęca pracy, a kiedy  potrzebuje Kevina  nie ma go.

Kevin za to nie potrafi się odnaleźć w swojej. Chciałby zająć się pisaniem, ale niezbyt dobrze mu to wychodzi. Bywa zazdrosny i nieufny, choć to on był tym, który zdradził.

Warto też zwrócić uwagę na stalkera Peyton, z którego perspektywy były napisane niektóre rozdziały i muszę przyznać, że były to jedne z lepszych. Jest to postać nieprzewidywalna i przebiegła, jednak to nie on okazał się największych zagrożeń.  Przy stalkerze warto też wspomnieć o kobiecie, która w Internecie przedstawia się jako ''Doktorka'' i nakręca stalkera do działania.

Akcja ,,Niewiernej żony'' jest szybka i wartka przez większą część książki. Kiedy jednak bohaterowie trafiają na salę sądową autor zwolnił tempo. Nie mniej wtedy czułam się najbardziej zainteresowana tą historią. Peyton i Kevin po raz pierwszy weszli na salę sądową pewni swojej niewinności, jednak w czasie procesu coraz bardziej tracili grunt pod nogami. Autor ciekawie to rozegrał bowiem  postawił małżonków w sytuacji, której musieli wybrać pomiędzy sobą, bądź wspólnie odpowiedzieć za coś czego nie zrobili.

Styl Jamsa Grippando jest prosty, ale ma za to barny język. W tej książki przeważają liczne dialogi, ale nie brakuje też barwnych opisów. Autor cały czas zwodzi czytelnika. Utrzymując napięcie, a kiedy stalker zbliża się do bliskich Peyton nie da się nie czuć zagrożenia.

,,Niewierna żona'' prominentnymi wątki są cyberseksu i prześladowania bardzo dobrze je rozbudowując, jednak  to wątek niespełnionych ambicji rodziców, które później przenieśli na swoje dzieci jest najbardziej wpływy na fabułę.


Tytuł ,,Niewierna żona'' może sugerować, że jest to romans jednak jest to bardzo dobry thriller psychologiczny, który  trzyma w napięciu do samego końca. Zachęcam, by samemu przekonać się kim jest tytułowa Niewierna żona i doktorka.12 komentarzy:

 1. Czytałam inną książkę autora i byłam bardzo zadowolona. Chętnie zajrzę do tego tytułu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam ten gatunek, więc zapisuję tytuł.

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny thriller. Czytałam I bardzo mi się podobał. Polecam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapiszę sobie tytuł i może uda się przeczytać :)

  Pozdrawiam,
  Lady Spark
  [kreatywna-alternatywa]

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam na półce i zawsze, gdy na nią patrzę zastanawiam się czy jest wart przeczytania. Dzięki Twojej recenzji wiem, że sięgnę po tę książkę!

  OdpowiedzUsuń
 6. Zdecydowanie jestem na tak! Takie mroczne thrillery to moja bajka.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nieczęsto sięgam po thrillery psychologiczne, ale jak już, to staram się trafić jak najlepiej. Tytuł będę miała na uwadze :)

  OdpowiedzUsuń
 8. O książka wydaje się ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja zawsze chętnie sięgam po polecane thrillery psychologiczne :) O tym jeszcze nie słyszałam, ale ufam Twojej opinii i już sobie zapisuję w notatkach tytuł :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Fajnie że polecasz też starsze thrillery a nie tylko będące na topie nowości. Fabuła brzmi intrygująco - to zdecydowanie coś dla mnie

  OdpowiedzUsuń
 11. Tytuł to zapisania. Cieszę się, że polecasz starsze, zapomniane thrillery. Wiele książek, które ukazały się kiedyś mają swoją wartość.

  OdpowiedzUsuń