piątek, 22 maja 2020

W kręgu adaptacji - ,,Szadź''
Na początku miesiąca wspominałam wam, że moje plany związane z tą serią uległy zmianie przez zaistniałą sytuację, ale to nie znaczy, że wybór był mały.  W końcu w tym miesiącu miał już  premierę pierwszy odcinek finałowego sezonu The 100, ale uznałam, że ten serial jest dość popularny i trochę głupio byłoby mi o nim pisać, kiedy sama przerwałam jego oglądanie, na którymś odcinku trzeciego sezonu. Recenzję dwóch pierwszych książek tej serii Kass Morgan możecie znaleźć już na blogu. O kolejnej ekranizacji powieści graficznej Jacquesa Loba przyjdzie jeszcze czas napisać. Zdecydowałam się napisać o polskiej produkcji. Rok temu pisałam o ,,Żmijowisko'', więc to nie jest jakiś wielki precedens na tym blogu.Serial ,,Szadź'' na podstawie powieści Igora Brejdyganta, nie jest przypadkowym wyborem. Książka o tym samym tytule, leży już na mojej półce ponad pół roku jak nie dłużej, a wiem, że jak o tej produkcji napiszę, to zmotywuję się do jej szybszego przeczytania. W końcu obiecałam sobie pisać o książkach, które się przewijają w tej serii. Z tego powodu pod koniec maja możecie spodziewać się recenzji powieści ,,Belgravia''. 

Serial ,,Szadź '' ma siedem odcinków, pierwszy premierę miał 30 kwietnia na VOD player. Każdy kolejny ukazuje się co tydzień na stronie.  Sam autork książki Igor Brejdygant jest jednym ze współscenarzystów serialu.

W serialu zagrali: Maciej Stuhr, Aleksandra Popławska,Cezary Łukaszewicz,  Bartosz Gelne, Anna Cieślak i Emma Giegżno.

Opis serialu:

,,Siedmioodcinkowy thriller z wątkiem kryminalnym w tle. W tej opowieści zagadki nie stanowi jednak tożsamość mordercy, a motywy jego działania. Co łączy sprawcę z komisarz prowadzącą śledztwo? Dlaczego wszystkie ofiary to głęboko wierzące młode dziewczyny? Wyścig z czasem trwa. Czy komisarz Polkowska trafi na ślad mordercy i zapobiegnie kolejnym zbrodniom? Każdy odcinek odkryje przed widzami część prawdy o tym, co łączy policjantkę z Piotrem Wolnickim (Maciej Stuhr) – religioznawcą, pozornie wzorowym mężem i ojcem, który w okrutny sposób pozbawia życia swoje ofiary!''
Fragment serialu:


W związki z premierą serialu, wydawnictwo Marginesy wznowiło wydanie ,,Szadzi'' z okładką serialową. Nowe wydanie książki, w księgarniach będzie dostępne od 3 czerwca. Ja już mam tę książkę w starej oprawie. Może jeszcze w tym miesiącu uda mi się ją przeczytać. Najpóźniej w czerwcu.Opis książki:

,,Kiedy nad ranem zostają znalezione zwłoki, na miejscu zjawia się komisarz Agnieszka Polkowska. Nikt nie chce z nią pracować – zbyt wiele wymaga, słynie z ostrego języka i jest bardziej inteligentna od kolegów. Jej zaangażowanie w każdą ze spraw nie bierze się znikąd: ma kilka tajemnic i wolałaby się nimi nie dzielić. Ostatnie, czego jej trzeba, to błyskotliwy psychopata – człowiek, który odczuwa emocje tylko wtedy, gdy poluje. Gdy wybiera dziewczyny, osacza je i zabija: powoli, delektując się ich cierpieniem. Jest precyzyjny i metodyczny, przekonany, że nikt mu nie dorówna. Nie popełnia błędów. Do czasu.
Kiedy na jego drodze staje komisarz Polkowska, będzie musiał zmierzyć się równym mu przeciwnikiem, kimś, kto potrafi rozgryźć tok jego rozumowania i podążyć za makabrycznymi wskazówkami.
Czy Polkowskiej uda się ocalić kolejną dziewczynę, mimo seksizmu i niekompetencji jej szefów? Czy tajemnica z przeszłości, która dopada ją w chwili, gdy jej życie zaczyna się układać, pokrzyżuje śledztwo? Czy zdoła uratować życie kogoś, kto jest jej najbliższy?''


Źródło: 1, 2,3 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz