sobota, 19 września 2015

Anna Todd ,,After. Płomień pod moją skórą.''


After. Płomień pod moją skórą. 
Anna Todd
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 632
Wydawnictwo: Znak 
Seria: After  #1


Opis
 Największy fenomen książkowy tego roku! Powieść, która doczekała się miliarda odsłon w serwisie Wattpad

Życie Tessy można podzielić na to, co zdarzyło się przed poznaniem Hardina i na to, co zdarzyło się później.

Kiedy Tessa zaczyna studia, jej życie wydaje się idealnie poukładane: chce spełnić marzenia o pracy w wydawnictwie i jak najszybciej połączyć się z ukochanym Noah, który czeka na nią w rodzinnym mieście.Ale spotkanie Hardina, który wydaje się być jej całkowitym przeciwieństwem, wywróci jej życie do góry nogami. Hardiin jest arogancki, zbuntowany i w niczym nie przypomina troskliwego Noah. Ale to on budzi w Tessie uczucia, jakich dotąd nie zaznała.
Recenzja 

,,Nie denerwuj się,nie przywiozłem cię tutaj,żeby cię zabić.''


Ja nie mogę uwierzyć w to co czytam. Największy fenomen tego roku. Chyba raczej najgorsze wydanie  tego roku. 
Jednak  wróćmy do początku. 

Książka ,,After. Płomień pod moją skórą'' to typowe romansidło dla nastolatek. Przy czym, albo ją się polubi, albo totalnie znienawidzi ten gatunek. Fabuła  książki nie jest oryginalna. Mieliśmy wiele takich powieści i filmów, w którym akcja toczyła się podobnie wręcz identyczne.  Autorka w ogóle  mnie nie zaskoczyła. Akcja książki jest tak przewidywalna i banalna do szpiki kości .

„Miłość do Noah była wygodna i bezpieczna; zawsze panował spokój. Miłość do Hardina jest surowa i podniecająca; rozpala każdy mój nerw, nie mogę się nim nasycić. Nie chcę się z nim rozstawać. (…) Czuję przy nim rzeczy, o których nawet nie wiedziałam, że mogę czuć... Sprawia, że śmieję się i płaczę, krzyczę i wrzeszczę, ale przede wszystkim – przy nim czuję, że żyję''

Tessa  wyjeżdża na studia pozostawiając mamę i chłopaka w rodzinnym mieście. Jest grzeczną poukładaną ,,dziewczynką'', która zawsze wolała się uczyć niż imprezować. 

Haradin to arogancki buntownik. Jednak w tym wydaniu Bad Boy mi się nie podoba. Nie wiem czemu jego postać mnie odpycha, ale jest bardziej do zniesienia niż Tessa, która pomimo tego, że jest inteligentna jest bardzo łatwowierna i ufna. 

Oczywiście w książce musiał się również ukazać kolega głównego bohatera, któremu zachowanie Haradina się nie podoba i oczywiście musiał się zakochać w naszej głównej bohaterce. 

Nie zbrakło również miejsca w tej historii dla przyjaciółki głównej bohaterki, która  poznaje dopiero na studiach. Ona  chyba jest  jedyną fajną postacią tej książki. Czemu ? Sami się przekonacie jeśli sięgnięcie po nią. 


Haradin i Tessa to ogień i woda, ale tym razem te dwie różne osobowości nie przypadły mi do gustu.  Zazwyczaj dwie przeciwieństwa przyciągają czytelnika do książki. Tutaj jest inaczej to odpycha. 

Może z początku naprawdę Haradin został z nią dla zakładu...

Jestem w szoku jak jak przetrwałam tak obszerne romansidło, w którym czytałam tylko  o kłótniach   głównej bohaterki ze swoim chłopakiem i mamą. Naprawdę w  tej książce tylko o tym czytałam. 

Sam styl pisania jest bardzo lekki i prosty. Od razu widać, że książka jest przeznaczona  dla młodzieży, ale przede  wszystkich dla dziewczyn. 

Komu mogę polecić to książkę. Na pewno nie osobą, które naczytały się romansideł i filmów miłosnych, bo ta książkach to jakby  połączenie wielu różnych historiach jak i filmach.
4 komentarze:

 1. Do książki nie jestem przekonana, może kiedyś w bardzo dalekiej przyszłości przeczytam. ;/
  Nominowałam Cię do tagu LBA, pytania u mnie na blogu. :D http://dreams-of-nel.blogspot.com/2015/09/tag-lba.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W przyszłości się okaże.
   Dziękuję ślicznie za nominację. Odpowiem na nią w chwili wolnego czasu, ale na pewno odpowiem.

   Usuń
 2. Nie potrafię się przekonać do książki, może kiedyś

  OdpowiedzUsuń