piątek, 28 czerwca 2019

Wyczekiwane lipiec 2019

Za trzy dni lipiec, a więc to dobry moment, by przedstawić premiery książkowe na ten miesiąc.  Jest ich znacznie mniej niż w minionych miesiącach.

Niewidzialny most
Seria: -
Julie Orringer
Wydawnictwo: Czarna Owca
Ilość stron: 752
Data premiery: 05.07.2019


,,Zimnym porankiem 1937 roku młody i utalentowany Andras Levi wyrusza do Paryża. Mimo obaw i oporów przed rozstaniem z rodziną wie, że musi opuścić Budapeszt, aby zrealizować swoje ambicje i marzenia w wielkim świecie. Do Francji zawozi potajemnie list, który ma doręczyć w Paryżu.

Tajemniczym adresatem okazuje się nauczycielka baletu Klara. Andras i Klara, mimo dzielących ich różnic, szaleńczo się w sobie zakochują. Ich namiętny związek pełen jest jednak komplikacji. Gdy poznają się bliżej, Klara wyjawia kochankowi swój mroczny sekret. Życie młodego mężczyzny wkracza w zupełnie nowy etap.

Tuż przed wybuchem wojny para wraca na Węgry. Andras trafia do obozu pracy przymusowej. Paryskie życie jawi mu się jako odległy sen. Jednak związek z Klarą daje mu siłę konieczną, by przetrwać w nieludzkich warunkach na Ukrainie. Przy życiu trzyma go nadzieja na powrót do domu.''
Manson. CIA, narkotyki, mroczne tajemnice Hollywood
Tom O`Neill,Dan Piepenbring
Wydawnictwo: Akurat
Data premiery: 18.07.2019


,,Manson. CIA, narkotyki, mroczne tajemnice Hollywood - opis produktu:
Wstrząsający reportaż odkrywający prawdę o zbrodniach Charlesa Mansona.

Latem 1969 roku Charles Manson zleca członkom swojej sekty brutalne morderstwa w Hollywood. W ciągu dwóch dni ginie siedem osób, w tym Sharon Tate, żona Romana Polańskiego. Pół wieku później reporter Tom ONeill publikuje nieznane dotąd fakty, obalające “oficjalną wersję wydarzeń` tej legendarnej zbrodni. Jeśli myślisz, że znasz prawdę, mylisz się.

O`Neill prace nad książką prowadził przez 20 lat. Gdy w 1999 roku zaczął zgłębiać temat, natrafił na setki nieścisłości w relacji policji i prokuratury. Z kim tak naprawdę zadawał się Manson i jak daleko posunęli się jego hollywoodzcy znajomi, żeby ukryć swoje powiązania? Dlaczego śledczy nie powstrzymali go, mając ku temu tak wiele okazji? Czy handlarze narkotyków, którzy znali Mansona, mogli zatrudnić go do zainicjowania mściwej masakry w willi Polańskich?

Reportaż `Manson. CIA, narkotyki, mroczne tajemnice Hollywood` to całkowicie nowy obraz morderstwa, które wstrząsnęło światem. Zawiera setki niepublikowanych wywiadów i dziesiątki nieznanych opinii publicznej dokumentów z archiwów policji, FBI i CIA. Zgłębiając tajemnicę sprzed pięćdziesięciu lat, autor podąża tropem zagadek i mrocznych sekretów Hollywood. Szokująca prawda, do której dotarł, dopiero teraz ujrzy światło dzienne.''Sztywniak
Osobliwe życie nieboszczyków
Mary Roach
Wydawnictwo: Znak
Ilość stron: 296
Data premiery:  lipiec 2019


,,Czy wiesz, że twoje życie jest warte 2,7 miliona dolarów? I to wciąż za mało, by opłacało się budować bezpieczniejsze samoloty.

Dowiedz się, jak wystrzeliwane z katapulty świnki morskie pomogły zbadać przyczyny katastrof lotniczych, a spadające zwłoki - zaprojektować bezpieczne przednie szyby samochodowe. I dlaczego pacjenci po przeszczepach mają większą ochotę na seks.

Mary Roach w swojej fascynującej książce pokazuje, jak nauka wykorzystuje ludzkie ciała po śmierci. Naukowcy rozczłonkowują je, otwierają, przerabiają, zrzucają z ogromnych wysokości i skazują na czołowe zderzenia ze ścianą. Wszystko po to, żeby rozwijać medycynę sądową, zapewnić bezpieczeństwo podróżujących samochodami i samolotami oraz tworzyć nowe możliwości w dziedzinie chirurgii. Niesamowita odporność zwłok czyni je superbohaterami, którym zawdzięczamy bezpieczeństwo i zdrowie.

Dociekliwa reporterka Mary Roach wścibia nos tam, gdzie inni się boją, wstydzą lub brzydzą. Dzięki temu mogła napisać `Sztywniaka`, który jest nie tylko jedną z najbardziej niezwykłych, ale i najzabawniejszą książką popularnonaukową ostatnich lat.''Sekrety Julii
Anna Płowiec
Wydawnictwo: Znak
Ilość stron: 496
Data premiery: : 16.07.2019

,,Gdy Alicja znajduje listy matki, czuje, że odkrywa historię niezwykłej miłości.
Nie wie, że gdy rozwikła sekret, odmieni swoje życie raz na zawsze.

Nigdy nie wiesz, kogo spotkasz na tatrzańskiej ścieżce. Julię przed tragiczną śmiercią w górach ratuje chłopak o oczach koloru niezapominajek. Choć byłoby lepiej, gdyby ich drogi nigdy się nie przecięły, czasu nie da się cofnąć. W sercu Julii rodzi się uczucie. Kiedy zdecyduje się poddać miłości, może jednak być już za późno, a los okrutnie z niej zakpi.

Aby zawalczyć o miłość, trzeba będzie uciec się do sekretów, złamać wiele konwenansów i działać wbrew sobie. Czy to wystarczy, by ocalić uczucie, które narodziło się na górskim szlaku?

Czy rozwikłanie sekretu sprzed lat w końcu przerwie krąg niespełnionej miłości i zrujnowanych pragnień?''


Sekrety Julii
Anna Płowiec
Wydawnictwo: Znak
Ilość stron: 496
Data premiery: : 16.07.2019

,,Gdy Alicja znajduje listy matki, czuje, że odkrywa historię niezwykłej miłości.
Nie wie, że gdy rozwikła sekret, odmieni swoje życie raz na zawsze.

Nigdy nie wiesz, kogo spotkasz na tatrzańskiej ścieżce. Julię przed tragiczną śmiercią w górach ratuje chłopak o oczach koloru niezapominajek. Choć byłoby lepiej, gdyby ich drogi nigdy się nie przecięły, czasu nie da się cofnąć. W sercu Julii rodzi się uczucie. Kiedy zdecyduje się poddać miłości, może jednak być już za późno, a los okrutnie z niej zakpi.

Aby zawalczyć o miłość, trzeba będzie uciec się do sekretów, złamać wiele konwenansów i działać wbrew sobie. Czy to wystarczy, by ocalić uczucie, które narodziło się na górskim szlaku?

Czy rozwikłanie sekretu sprzed lat w końcu przerwie krąg niespełnionej miłości i zrujnowanych pragnień?''Syreny z Tytana
Kurt Vonnegut
Wydawnictwo: Zysk I S-Ka
Ilość stron: 384
Data premiery: 09.07.2019


,,Kultowa książka mistrza czarnego humoru, która w kostiumie powieści science fiction zadaje pytania o sens otaczającego nas świata
W Syrenach z Tytana Kurt Vonnegut zastanawia się, do jakiego stopnia człowiek jest panem własnej woli oraz czy dana mu jest możliwość kierowania swoim losem.
Prosperujący przedsiębiorca Winston Niles Rumfoord po wyruszeniu wraz ze swoim psem Kazakiem w międzygwiezdną podróż zamienia się w czystą energię i materializuje się tylko wtedy, gdy zetknie się z Ziemią lub inną planetą. Na Tytanie spotyka Salo, wysłannika obcej cywilizacji - Tralfamadorii, który od kilkuset tysięcy lat czeka na zapasową część do swojego statku kosmicznego. Zaprzyjaźnia się z nim i razem tworzą na Marsie państwo, składające się z porwanych Ziemian, wśród których jest również Malachi Constant, najbogatszy człowiek w Ameryce, i Beatrycze, była żona Rumfoorda.''Teraz zaśniesz
C. L. Taylor
Wydawnictwo: Albatros
Ilość stron: 400
Data premiery: 15.07.2019

,,Siedmioro obcych. Siedem sekretów. Jedno zabójcze kłamstwo.

Anna marzy o tym, by zasnąć. Ale wyniszczająca bezsenność, lęki i prześladujące ją wspomnienia tamtej straszliwej nocy sprawiają, że to niemożliwe.
Gdyby tylko nie czuła się tak winna...

Aby uciec od dręczącej ją przeszłości, Anna przyjmuje posadę w hotelu na odległej szkockiej wyspie Rum. Kiedy jednak dołącza do niej siedmioro gości, to, co zdawało się ratunkiem przed światem, zamienia się w śmiertelnie przerażający koszmar.

Każdy z gości, którzy zatrzymali się w hotelu Bay View, skrywa jakąś tajemnicę. Nikt nie mówi prawdy o tym, kim jest i dlaczego znalazł się w tym miejscu. Wśród siedmiorga nieznajomych jest morderca.
Ma innych na oku.
Ktoś położy się spać i nigdy więcej się nie obudzi...''


Winny jest zawsze mąż
Michele Campbell
Wydawnictwo: Literackie
Ilość stron: 352
Data premiery: 17.07.2019


,,Winny jest zawsze mąż - opis produktu:
Trzy przyjaciółki, ich tajemnice, kłamstwa i...zbrodnia

Książka idealna dla czytelników i widzów Wielkich kłamstewek!

Aubrey, Jenny i Kate różni właściwie wszystko - charakter, pochodzenie, ambicje i przyszłość, która je czeka. Mimo to na pierwszym roku collegeu szybko stają się nierozłączne i przysięgają sobie, że zawsze będą się wspierać. Wspólnie przeżywają szalone studenckie lata - imprezują, eksperymentują z alkoholem i narkotykami, rywalizują o względy chłopaków i mierzą się z problemami.

Dwadzieścia lat później jedna z nich stoi na krawędzi mostu, a ktoś ponagla ją, by skoczyła...

Czy relacja kobiet rzeczywiście była niewinna i czysta? Co tak naprawdę zaszło między przyjaciółkami? Jaką tajemnicę skrywała każda z nich?

Campbell mistrzowsko odmalowuje złożone kobiece relacje i cienką granicę między przyjaźnią a nienawiścią. Świetne połączenie błyskotliwej powieści obyczajowej z thrillerem psychologicznym trzyma w napięciu aż do ostatniej strony!''


Zniknięcie Annie Thorne
C. J. Tudor
Wydawnictwo: Czarna Owca
Ilość stron: 416
Data premiery: 17.07.2019


,,Kiedy Joe Thorne miał piętnaście lat, jego młodsza siostra, Annie, zniknęła. Myślał wtedy, że to najgorsza rzecz, jaka może spotkać jego rodzinę. Ale później Annie wróciła. Teraz Joe przyjeżdża do wioski, w której się wychował. Powrót oznacza konfrontację z ludźmi, z którymi dorastał. Pięcioro przyjaciół wie, co się wydarzyło tamtej nocy, ale nie rozmawiało o tym przez dwadzieścia pięć lat.''Zjazd absolwentów
Guillaume Musso
Wydawnictwo: Albatros
Ilość stron: 352
Data premiery: 31.07.2019


,,Dziewczyna, która znika w nocy.
Przyjaciele związani tragiczną tajemnicą.
Powrót do miejsca, w którym wszystko się zaczęło...

Riwiera Francuska - zima 1992 roku.
W mroźną noc, gdy kampus liceum zostaje sparaliżowany przez burzę śnieżną, dziewiętnastoletnia Vinca Rockwell, jedna z najzdolniejszych uczennic w szkole, ucieka z nauczycielem filozofii, z którym ma potajemny romans. Dla nastoletniej dziewczyny miłość oznacza wszystko albo nic. Nikt już nigdy jej nie zobaczy.

Riwiera Francuska - wiosna 2017 roku.
Kiedyś nierozłączni Thomas i Maxime - najlepsi przyjaciele Vinki - nie kontaktowali się ze sobą od czasów szkolnych. Spotykają się dopiero na zjeździe absolwentów. Zaraz po nim szkoła ma zostać rozebrana. Thomas i Maxine wiedzą, że w budynku ukryte są zwłoki. I że wkrótce nic już nie stanie na przeszkodzie, by prawda wyszła na jaw.''


Porwana przez Jokera. Początek
Cara Queen
Wydawnictwo: Psychoskok
Ilość stron: 334
Data premiery: 22.07.2019,,Czy życie u boku najniebezpieczniejszego przestępcy może być bezpieczne?

Czy to możliwe by pokochać swojego porywacza?

18-letnia Caroline zostaje uprowadzona. Rodzina jednak jej nie szuka, gdyż wiedzą, że dziewczyna zginęła w wypadku samochodowym. Ona jednak trafia w ręce bezwzględnego i nieuchwytnego Jokera... Przestępcy, który, nie jeden raz pokaże jej swoją najmroczniejszą naturę. Każdy dzień w pilnie strzeżonej willi to ból, strach, płacz, tęsknota za domem, ale także miłe chwile spędzone na zabawie i spełnianiu marzeń - tego wszystkiego doświadczy młodziutka Cara.

Przystojny szef mafii wzbudza w dziewczynie strach, ale również czymś do siebie przyciąga. Okazuje się, że mężczyzna ma dwie twarze i... ma do niej ogromną słabość. Jest bezczelny, często okrutny, bezwzględny, jednak wciąż jej nie zabił, choć jest krnąbrna i nieposłuszna. Spełnia jej marzenia, ale wolności zwrócić nie chce.

Czy to możliwe, że niebezpieczny psychopata czuje coś do dziewczyny?
Czy wielki Joker ma jakiekolwiek uczucia?
Czy nastolatce uda się kiedykolwiek wrócić do domu?''


Pogański pan
Seria: Wojny Wikingów #7
Bernard Cornwell
Wydawnictwo: Znak
Ilość stron: 416
Data premiery: 03.07.2019


,,`Pogański pan`, następna odsłona losów słynnego bohatera, Uhtreda z Bebbanburga.

Sprawdź, co tym razem spotka dzielnego wojownika i z czym przyjdzie mu się zmierzyć.

`Pogański pan` to siódmy tom cyklu `Wojny Wikingów`. Seria ta zyskała ogromną popularność, a na jej podstawie realizowany jest przez stację BBC serial `Upadek królestwa`. W tej części najstarszy syn Uhtreda postanawia zostać mnichem. Ojciec, ogarnięty gniewem, natychmiast się go wyrzeka. Jednocześnie też odbiera mu imię Uhtred Uhtredson, a nadaje nowe: Judasz.

Nie panując nad swoimi emocjami, Uhtred morduje niezwykle szanowanego opata. Z tego powodu naraża się na gniew Kościoła: zostaje wyklęty, a w konsekwencji także wygnany. Co więcej, klątwa dosięgnie również wszystkich tych, którzy zdecydują się trwać przy jego boku. Ma więc do dyspozycji tylko kilka osób. Wspólnie z nimi udaje się do Northumbrii, mając zamiar odzyskać Bebbanburg.''Płatki na wietrze
Virginia C. Andrews
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Ilość stron: 520
Data premiery: 18.07.2019


,,Dalszy ciąg `Kwiatów na poddaszu`, jednej z najlepszych amerykańskich powieści.

Carrie, Chris i Cathy po latach więzienia na strychu trafiają pod opiekę doktora Sheffielda, ale dawny koszmar wciąż nie pozwala im normalnie żyć. Cathy wie jednak, jak temu zaradzić: czas pokazać matce i babce, że cierpienie i strach, które zafundowały dzieciom, nie zostaną zapomniane. I trzeba to pokazać raz a dobrze...

V.C. Andrews opowiada o rodzinnej tajemnicy, poszukiwaniu miłości i trudach wchodzenia w dorosłość, łącząc w `Płatkach na wietrze` elementy powieści obyczajowej, psychologicznej i gotyckiej z thrillerem najwyższej próby.

`Płatki na wietrze` to druga - po `Kwiatach na poddaszu` - księga sagi rodziny Dollangangerów, najsłynniejszej serii w dorobku amerykańskiej pisarki Virginii C. Andrews. Jej książki, tworzące prawie dwadzieścia bestsellerowych serii, sprzedały się dotąd na całym świecie w ponad 100 milionach egzemplarzy.''Niewinna żona
Amy Lloyd
Wydawnictwo: Czarna Owca
Ilość stron: 400
Data premiery: 03.07.2019


,,Kochasz go. Ufasz mu. Dlaczego więc się boisz? Dwadzieścia lat temu Dennis Danson został aresztowany i trafił do więzienia za brutalne morderstwo. Jego historia stała się tematem filmu dokumentalnego, który rozpętał burzę w sieci. Internauci dążą do prawdy i uwolnienia niesłusznie skazanego człowieka. Mieszkająca w Anglii Samantha ma obsesję na punkcie sprawy Dennisa. Zaczyna korespondować z nim, dając się zwieść jego urokowi i pozornej życzliwości. Wkrótce potem postanawia porzucić dotychczasowe życie, by wyjść za niego za mąż i walczyć o to, by wyszedł na wolność. Kiedy działania przynoszą zamierzony skutek, Samantha zaczyna odkrywać nowe szczegóły z jego życia, które stawiają niewinność jej męża pod znakiem zapytania. Jednak jak skonfrontować swoje podejrzenia, jak porozmawiać o tym z mężem, skoro nie chce się poznać prawdy?

`Z wielką przyjemnością przeczytałam tę książkę! Mroczna, frapująca i pełna zwrotów akcji fabuła wciągnęła mnie totalnie i nieustannie zaskakiwała! Daję pięć gwiazdek...` C. J. Tudor, autorka Kredziarza

Amy Lloyd studiowała język angielski i kreatywne pisanie na Cardiff Metropolitan University. Jej debiutancka powieść `Niewinna żona` zdobyła główną nagrodę w konkursie Daily Mail Bestseller Competition i tuż po wydaniu trafiła na listę bestsellerów `Sunday Times`.''


Oko w oko ze złem
Prawdziwe historie z akt psycholożki sądowej 
Kerry Daynes
Wydawnictwo: Otwarte
Ilość stron: 344
Data premiery: 311.07.2019,,Oko w oko ze złem, Prawdziwe historie z akt psycholożki sądowej - opis produktu:
Seryjni mordercy, brutalne zabójstwa i zmasakrowane ofiary. Brzmi strasznie? Nie dla niej. Kerry Daynes od ponad dwudziestu lat jest psycholożką sądową. Widziała już chyba wszystko - bo to jej przydzielane są najtrudniejsze przypadki. W tej książce opisała najbardziej wstrząsające sprawy karne, z którymi miała do czynienia. Aby zrozumieć motywy zbrodniarza, psycholog sądowy musi dobrze go poznać, a to może mu się udać tylko wtedy, gdy zacznie myśleć jak on.

Czy wystarczy odpowiedni splot zdarzeń, żeby człowiek był zdolny do najgorszego? Czy istnieje "przepis na mordercę"? Czy zło jest w każdym z nas? Kerry ci o tym opowie. Bo na końcu przy stole w pokoju przesłuchań zostaje tylko ona i przestępca.''Jednookie walety
Seria: Dzikie Karty #8
George R.R. Martin
Wydawnictwo: Zysk I S-Ka
Ilość stron: 550
Data premiery: 10.07.2019,,Na Ellis Island przebudziło się coś tak niebezpiecznego, że wygasiło nawet rozżarzone do białości napięcia między dzikimi kartami a ludźmi...

Wydarzenia na konwencji Partii Demokratycznej w Atlancie zniszczyły życie i kariery wielu postaci. Minęły czasy Wieży Asów oraz mody na dzikie karty, czasy współpracy między asami, dżokerami i natolami. Ich miejsce zajęły napięcia, nieufność i narastający mrok. Okrutny gang posługujący się nazwą "skoczkowie" opanował moc przenoszenia swych umysłów do ciał innych ludzi. Skoczkowie wykorzystują tę moc do aktów terroru i przemocy, po czym porzucają swe ofiary, by poniosły konsekwencje swych czynów. Ich bezlitosne plany zdobycia kontroli nad społecznością dzikich kart rozpalą na nowo konflikt między asami, dżokerami i zwyczajnymi ludźmi do nieznanych dotąd rozmiarów.''


J.R.R. Tolkien. Pisarz stulecia 
T.A. Shippey
Wydawnictwo: Zysk I S-Ka
Ilość stron: 432
Data premiery: 07.07.2019


,,Fascynujący przewodnik po najsłynniejszych w historii utworach fantasy, który przybliża ich ponadczasowe przesłanie.

Zgodnie z wynikami najnowszych plebiscytów, J.R.R. Tolkien wciąż pozostaje najbardziej wpływowym pisarzem stulecia, a `Władca Pierścieni` książką stulecia. Na poparcie tych ocen profesor Tom Shippey, wybitny mediewista i badacz literatury fantasy, daje nam fascynujący przewodnik po dziełach Tolkiena, koncentrując się szczególnie na `Hobbicie`, `Władcy Pierścieni` i `Silmarillionie`.

Główną część książki stanowią trzy rozdziały poświęcone analizie Władcy Pierścieni jako językowej i kulturowej mapie, jako skomplikowanej sieci opowieści i jako odpowiedzi na znaczenie mitu. Profesor Shippey analizuje naturę zła we `Władcy Pierścieni`, omawia także skomplikowane przeplatanie się wielu wątków, gdy narracja koncentruje się na losach kolejnych postaci, które tworzą bogatą i złożoną opowieść, świadczącą o talencie twórcy.

Książka wyjaśnia, co czyni wszystkie te utwory ponadczasowymi. Nie zgadzając się z krytykami, którzy często bywają uprzedzeni do Tolkiena i fantastyki w ogóle, profesor Shippey proponuje nowe podejście do Tolkiena i fantasy, ujawnia wagę języka w literaturze, a także pokazuje jak `Hobbit`, `Władca Pierścieni` i `Silmarillion` stały się częścią żywej tradycji snucia opowieści, której korzenie sięgają poprzez baśnie braci Grimm aż do `Eddy Starszej` i `Beowulfa`.''I sprawisz, że wrócę do prochu 
Alan Parry
Wydawnictwo: Zysk I S-Ka
Ilość stron: 480
Data premiery: 23.07.2019
,,Edynburg, 1847. Miasto medycyny, mamony i morderstw.

Na Starym Mieście giną młode kobiety, które spotyka makabryczna śmierć. Na drugim krańcu miasta student medycyny Will Raven rozpoczyna asystenturę u znanego i błyskotliwego doktora Simpsona.

Pacjenci Simpsona wywodzą się z najbogatszych i najuboższych kręgów podzielonego miasta. Dom lekarza jest nietypowy, odwiedzają go luminarze i prowadzi się tam śmiałe eksperymenty z nowej dziedziny medycznej, jaką jest anestezja. W domu tym Raven poznaje Sarę Fisher, pokojówkę i pielęgniarkę obdarzoną intuicją, która uniemożliwia jej przychylne traktowanie przybysza. Sara jest równie inteligentna jak Raven, ale nie cieszy się takimi jak on przywilejami i nie może studiować medycyny.

Każde z nich ma własne powody, by przyjrzeć się dokładniej podejrzanym zgonom w mieście, więc chcąc nie chcąc, zagłębiają się razem w mroczny półświatek Edynburga. Będą musieli pokonać dzielące ich różnice, aby wydostać się stamtąd żywi.''Czarnobyl. Spowiedź reportera 
Igor Kostin
Wydawnictwo: Albatros
Ilość stron: 240
Data premiery: 20.07.2019,,Czarnobyl. Spowiedź reportera - opis produktu:
Unikalny dokument świadka i uczestnika piekła, które rozpętało się po wybuchu reaktora elektrowni jądrowej w Czarnobylu.

Igor Kostin, przez `Washington Post` nazwany `człowiekiem legendą`, 26 kwietnia 1986 roku, zaledwie kilka godzin po wybuchu reaktora, przeleciał helikopterem nad płonącym czwartym blokiem elektrowni atomowej w Czarnobylu. W trakcie lotu wykonał kilkanaście zdjęć, ale promieniowanie zniszczyło film. Jedyna ocalała fotografia z kliszy obiegła cały świat.

Wstrząśnięty rozmiarami katastrofy i milczeniem władz, pozostał na miejscu, by udokumentować ewakuację ludności, ich rozpacz i cierpienia, skrajne lekceważenie bezpieczeństwa, ludzką lekkomyślność, ale też nieprawdopodobne poświęcenie likwidatorów i innych osób biorących udział w akcji ratunkowej.

Dwadzieścia lat po tych zdarzeniach, zmagając się z chorobą popromienną, wydał niezwykłą książkę, w której opisał udokumentowane zdjęciami dni tuż po wybuchu oraz tragiczne, rozciągające się na lata skutki katastrofy.''

Miało być krócej a wyszło jak zawsze. Kilka książek, które ukażą się w lipcu będą poruszały dość głośne tematy, sprawy sprzed lat, które w tym roku zostały nagłośnione, przypomniane za sprawą filmów bądź seriali. 

Opisy i zdjęcia pochodzą z lubimyczytac.pl

12 komentarzy:

 1. Również czekam na kilka z tych pozycji - zwłaszcza na Tolkiena ^^ czekam na recenzje :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Prawie wszystkie zaprezentowane tytuły chętnie bym przeczytała. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Nową powieść pana Musso, "Sztywniaka" i nową książkę C.J. Tudor mam w planach czytelniczych ;). Zainteresowała mnie też książka o pani Szaflarskiej (wkradł tam Ci się błąd i powieliłaś opis poprzedniej książki).

  OdpowiedzUsuń
 4. "Niewidzialny most" posiadam i jeszcze jej nie przeczytałam :(

  Pozdrawiam,
  Lady Spark
  [kreatywna-alternatywa]

  OdpowiedzUsuń
 5. Winny jest zawsze mąż najbardziej mnie zaciekawiła :D
  Pozdrawiam! wy-stardoll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja najbardziej czekam na "Obsidio", preorder już złożony i aż mnie skręca jak pomyślę, że to jeszcze dwa tygodnie...

  OdpowiedzUsuń
 7. Najbardziej czekam na kolejny tom Wojen Wikingów :) I na Mansona, ciekawa jestem, co też udało się odkryć dziennikarzowi...

  OdpowiedzUsuń
 8. Najbardziej czekam na książkę Anny Płowiec. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Kilka tytułów brzmi całkiem nieźle, ale na żaden z nich nie czekam w napięciu.
  xoxo
  L. (https://slowotok-laury.blogspot.com)

  OdpowiedzUsuń
 10. Kilka tytułów mnie zaciekawiło, ale najbardziej saga o wikingach :D

  OdpowiedzUsuń