wtorek, 30 lipca 2019

,,Za zamkniętymi drzwiami'' B.A.Paris


Za zamkniętymi drzwiami
B.A.Paris
Seria: -
Ilość stron; 304
Rok wydania: 2017
Wydawnictwo: Albatros
Opis:
,,Wszyscy znamy takie pary jak Jack i Grace: on jest przystojny i bogaty, ona czarująca i elegancka. Chciałoby się poznać Grace nieco lepiej, ale to niełatwe, bo Jack i Grace są nierozłączni. Niektórzy nazwaliby to prawdziwą miłością.
Wyobraź sobie uroczystą kolację w ich idealnym domu, miłą konwersację, kolejne kieliszki dobrego wina. Oboje wydają się w swoim żywiole. Przyjaciele Grace chcieliby zrewanżować się lunchem w przyszłym tygodniu. Ona chętnie przyjęłaby zaproszenie, ale wie, że nigdy z nimi nie wyjdzie. Ktoś mógłby spytać, dlaczego Grace nigdy nie odbiera telefonów, nie wychodzi z domu, a nawet nie pracuje. I jak to możliwe, że gotując tak wymyślne potrawy, w ogóle nie tyje? I dlaczego w oknach sypialni są kraty? Doskonałe małżeństwo czy perfekcyjne kłamstwo?''
Jest wiele rodzajów thrillerów. W przypadku książki ,,Za zamkniętymi drzwiami'' B.A.Paris mamy do
czynienia z dreszczowcem psychologicznym i to jest już zauważalne na samym początku powieści.

Wszystko zaczęło się niewinnie. Jack jako jedyny nie śmiał się z siostry Grace i nie wytykał jej palcami na festiwalu. Okazał jej dużo sympatii i życzliwości czym zyskał sympatię obu sióstr Po jakimś czasie on i Grace zaczęli być parą, a niedługo później się pobrali. W tym krótkim okresie czasu Grace bardzo uzależniła się od Jacka, który pokazał swoją prawdziwą twarz i motywację dopiero po ślubie.

Bohaterowie wykreowani przez B.A. Paris mają ciekawe osobowości, które do pewnego momentu intrygują.
Jack to szanowany adwokat broniący głównie kobiet, które były ofiarami przemocy domowej. Paradoksem jest fakt, że sam prywatnie upaja się strachem kobiet. Dlatego często podróżuje do Tajlandii.
Grace poświęciła wiele,by zaopiekować się samodzielnie swoją młodszą siostrą, więc kiedy w jej życiu pojawił się jack niebojący się i akceptujący Millie szybko mu zaufała. Co może wydawać się naiwne, ale po zastanowieniu, niewiele osób było w jej życiu, które nie przestraszyły się przed taką odpowiedzialnością.
Millie, o którą wszystko tak naprawdę się rozchodziło. nie była bierną postacią, choć znaczą część książki spędziła w Internacie.
Na tle innych bohaterów wyróżnia się Esther, która jako jedyna zauważyła dziwne zachowanie małżeństwa.
Innie bohaterowie, albo nie interesowali się życiem Grace i Jacka, albo byli tak zafascynowani ich życiem i relacją, że nie dostrzegali nienaturalnej perfekcji, do której zawsze dążyli w otoczeniu przyjaciół.

Thriller ,,Za zamkniętymi drzwiami'' to książka, w której akcja nie szybka i wartka. Cała fabuła element grozy i zaskoczenia opera się na dynamice pomiędzy Grace a Jackiem. Ich próbą dopięcia swego. W powieści B.A.Paris ukazane są dwa rodzaje znęcania : psychiczne i fizyczne. Bardziej istotne dla historii jest to pierwsze.
Autorka w dość prosty sposób przedstawiła motywacje głównego bohatera, który pewnego razu wyjawił Grace swoją tajemnice i powód swoich działań.

Wydarzenia w powieści ,,Za zamkniętymi drzwiami'' są podzielone na te, które dzieją się obecnie i te sprzed paru miesięcy, tygodni a nawet dni.  Od pierwszych stron można wyczuć dziwną i napiętą atmosferę, która jednak z czasem stopniowa zniknęła im mniej kartek zostawało mi do końca.

Styl autorki nie wyróżnia bardzo na tle innych książek z tego gatunku. Ma lekkie pióro, stosuje język potoczy. Dialogi wypadają naturalnie. Nie są płytkie czy absurdalne.

Książka B.A.Paris jest naprawdę dobra. Pokazuje, że nie warto ufać pozorom, bo nigdy nie wiadomo co  się dzieje za zamkniętymi drzwiami.

14 komentarzy:

 1. Myślę że się kiedyś skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem ciekawa tej książki. Tym bardziej, że słyszałam większość negatywnych opinii, a tu nagle pozytywna recenzja :D

  Pozdrawiam,
  Czytanie Naszym Życiem

  OdpowiedzUsuń
 3. Na pewno przeczytam tę książkę, bo jestem jej naprawdę ciekawa. 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo dobrze pamiętam tę książkę. Bardzo mocno mnie wciągnęła.

  OdpowiedzUsuń
 5. Brzmi naprawdę ciekawie :) Zapisałam sobie tytuł :)
  http://whothatgirl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja też odniosłam wrażenie, że napięcie zamiast rosnąć im bliżej punktu kulminacyjnego, to spadało. Mocny początek, ale już po 100 stronach po dreszczyku nie było śladu a ja zaczęłam się nudzić :(

  OdpowiedzUsuń
 7. Znana autorka a ja jeszcze nic jej nie czytałam. Muszę to nadrobic

  OdpowiedzUsuń
 8. Jeszcze nie miałam okazji zapoznać się z twórczością Paris. Od czasu do czasu lubię sięgnąć po thriller wiec będę miała go na uwadze:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Słyszałam i czytałam sporo pozytywnych opinii o tej książce i mam ją w planach ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Jestem bardzo ciekawa czy i mi by się w równym stopniu spodobała :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie słyszałam o tej książce, ale bardzo mnie zainteresowała 😊

  OdpowiedzUsuń
 12. Czytałam. Rzeczywiście dobra i co najważniejsze - skłania do refleksji.

  OdpowiedzUsuń
 13. Czytałam wszystkie trzy książki autorki i dla mnie numerem jeden i tak jest "Na skraju załamania" :P

  OdpowiedzUsuń
 14. Jak na razie czytałam tylko "Na skraju załamania" ale po tę pozycję też planuję sięgnąć :)

  OdpowiedzUsuń