czwartek, 31 października 2019

Wyczekiwane, listopad 2019

Październik pod względem premier miał na prawdę kilka ciekawych, dobrze ocenianych powieści. Nawet pojawiły się już pierwsze świąteczne premiery. Para chyba zapoznać się z częścią listopadowych nowości.
A jeśli ciernie
Virginia C. Andrews
Seria:  Rodzina Dollangangerów #3 | Wydanie II
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Ilość stron: 528
 Data premiery: 14.11.2019

,,Żeby chronić dzieci, Cathy i Chris ukrywają wstrząsającą, mroczną prawdę. Ktoś jednak zna ich sekret. I nie przestaje ich obserwować.
Cathy, w dzieciństwie więziona na strychu przez okrutną matkę i babkę, dziś razem z Christopherem tworzy ciepły, kochający dom dla swoich dzieci: przystojnego i utalentowanego Jory`ego, obdarzonego bujną wyobraźnią Barta i uroczej adoptowanej córeczki.
Wszystko się zmienia, gdy do domu obok wprowadza się starsza kobieta w towarzystwie ekscentrycznego lokaja. Bart zaczyna ją odwiedzać, a ona rozpieszcza go słodyczami i nalega, by nazywał ją babcią.
Z każdą wizytą chłopiec coraz bardziej się zmienia, aż w końcu Cathy i Chris uświadamiają sobie, że koszmary z przeszłości wróciły. Czy stracą to, co dla nich najdroższe?''Artysta
Sławomir Mrożek
Wydawnictwo: Noir Sur Blanc
Ilość stron: 112
 Data premiery: 6.11.2019

,,Fałszywe papiery dla Lisa? Tablica pamiątkowa, kiedy nic się nie pamięta? Czy Kogut jest antysemitą? Czy szuler powinien przegrywać w karty ze względów humanitarnych? Czy stojąc w kolejce do monopolowego zbliżamy się czy oddalamy od równika? Te i inne paradoksy egzystencjalne rozważają bohaterowie zbioru opowiadań Sławomira Mrożka.

Krótkie opowieści zawarte w dwóch cyklach: `Kogut, Lis i ja` oraz `Nowosądecki, Majer i ja`, po raz pierwszy wydane w jednym tomie.''

Kamień na kamieniu
Wydanie II
Wiesław Myśliwski
Wydawnictwo: Znak
Ilość stron: 528
 Data premiery: 25.11.2019

,,Wznowienie jednej z najważniejszych powieści Wiesława Myśliwskiego, uznawanej za zwieńczenie tak zwanego nurtu wiejskiego. Burzliwe losy Szymona Pietruszki i jego brata, Michała, są punktem wyjścia do opowieści o polskiej wsi - jej zawiłej historii i odchodzącej w przeszłość tradycji. Jak zawsze u Myśliwskiego najistotniejszy jest jednak wymiar symboliczny, w który zostajemy wprowadzeni od pierwszych zdań: `Wybudować grób. To się tylko tak mówi. A kto nie budował, nie wie, co taki grób kosztuje. Choć grób, mówią, też dom, tylko że na tamto życie. Bo wieczność nie wieczność, ale swój kąt powinien człowiek mieć`.''
Zawsze i na zawsze
Seria: Chłopcy. Tom 3
Jenny Han
Wydawnictwo: Kobiece
Ilość stron: 376
Data premiery: 27.11.2019


,,Finał bestsellerowej serii, która okazała się hitem Netflixa i podbiła serca nastolatek!
Ostatni rok nauki w liceum Lara Jean zaplanowała co do dnia. Jej idealny, romantyczny związek z Peterem rozwija się dokładnie tak, jak powinien. Wizja wspólnych studiów sprawia, że dziewczyna nie może się doczekać tego kroku w dorosłość. Wszystko jest perfekcyjne!
Do czasu.
Na Larę Jean i jej rodzinę spada lawina nieoczekiwanych wiadomości. Wszystko, co było zaplanowane w najdrobniejszych szczegółach, trzeba wyrzucić do kosza.
Czy Lara Jean i Peter przetrwają kolejną burzę, która nadciąga nad ich związek? Czy rodzina Song poradzi sobie ze zmianami? I czy każda miłość musi być tak poplątana?''Lodowy Smok
George R.R. Martin
Wydawnictwo: Zysk I S-Ka
Ilość stron: 110
 Data premiery: 19.11.2019


,,Niezapomniana opowieść o odwadze, miłości i poświęceniu, stworzona przez najsławniejszego pisarza fantasy na świecie i ozdobiona pięknymi rysunkami sławnego hiszpańskiego artysty Luisa Royo.

Lodowy smok był przerażającą, legendarną istotą. Nikomu dotąd nie udało się oswoić takiego smoka. Tam, gdzie przeleciał, zostawiał za sobą zimne pustkowie i zamarzniętą ziemię. Ale Adara nie czuła strachu, była bowiem zimowym dzieckiem, urodzonym podczas mrozów tak srogich, że nawet najstarsi takich nie pamiętali. Adara nie przypominała sobie, kiedy po raz pierwszy ujrzała lodowego smoka. Zdawało jej się, że zawsze był obecny w jej życiu. Dostrzegała go w oddali, bawiąc się w lodowatym śniegu, gdy inne dzieci dawno już uciekły do domu przed zimnem. W czwartym roku życia dotknęła go, a w piątym po raz pierwszy poleciała na jego szerokim mroźnym grzbiecie. Potem, w siódmym roku jej życia, na spokojne gospodarstwo rolne, w którym żyła Adara, opadły ogniste smoki z północy. Tylko zimowe dziecko i lodowy smok, który je kochał, mogły ocalić świat Adary przed całkowitym zniszczeniem...''Ayla. Lis, który oczarował świat
Leiv Magnus Grotte , Silje Elin Matnisdal
Wydawnictwo: Kobiece
Ilość stron: 208
Data premiery: 22.11.2019

,,Ayla. Lis, który oczarował świat - opis produktu:
Czy lis może zostać gwiazdą instagrama? Oto niezwykła historia zwierzaka, który pokazał światu, jak być oddanym przyjacielem.

Los małego lisa z rudą kitą był przesądzony. Aylę hodowano na fermie jedynie dla pięknego futra. Gdy miała cztery tygodnie, została ocalona przez Silje - kobietę, która postanowiła uratować ją przed śmiercią. Tylko czy lisa i człowieka może połączyć przyjaźń?

Ayla nie miała szans na przeżycie w naturalnych warunkach jak inne lisy. Pełen wdzięczności zwierzak nie odstępował Silje na krok. Kobieta stała się szczęśliwą `lisią mamą` i postanowiła podzielić się ze światem relacjami z ich życia, publikując w mediach społecznościowych niesamowite zdjęcia ze wspólnych wypraw.

Setki tysięcy internautów pokochały Aylę. Kiedy po roku lis zaginął, wszyscy z niepokojem trzymali kciuki za szczęśliwy finał tej historii. W końcu nieczęsto się zdarza, aby tak mała istota przypomniała ludziom, co jest w życiu najważniejsze.''


Księga Axlin
Seria: Strażnicy Cytadeli #1
Garcia Laura Gallego
Wydawnictwo: Młody Book
Ilość stron: 608
 Data premiery: 20.11.2019

,,W świecie pełnym potworów ocalenie może zapewnić tylko ta księga! Świat, w którym żyje Axlin, jest nękany przez potwory. Niektóre atakują podróżnych na drogach, inne napadają i niszczą wioski, ale są też i takie, które wślizgują się do domów, by porwać śpiące dzieci. Axlin, która od najmłodszych lat żyje w strachu, że w każdej chwili może paść ich ofiarą, postanawia dowiedzieć się jak najwięcej o potworach i spisać swoją wiedzę w księdze, która stanie się swego rodzaju podręcznikiem i posłuży innym ludziom za ochronę. Jednak wkrótce okazuje się, że jeśli dziewczyna naprawdę chce kogoś uratować, będzie musiała opuścić rodzinną wioskę i ruszyć w podróż po wielkim i niebezpiecznym świecie. Podczas wędrówki odkryje rzeczy, których wcześniej nie była sobie w stanie nawet wyobrazić.''Tylko raz w roku
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Wydawnictwo: Burda Książki
Ilość stron: 232
 Data premiery: 4.11.2019

,,Jest prawdziwą świąteczną czarodziejką. Agnieszka Lingas-Łoniewska zabiera swoich czytelników w magiczną, pełną miłości podróż, która rozgrzeje serca!
Po tym, jak jej rodzice postanowili się rozstać przy wigilijnym stole, myślała, że znienawidzi święta na zawsze.
On nigdy ich nie lubił: sztywna, smutna matka, wykrochmalony, ręcznie tkany obrus i rodowe srebra - elegancko i... mroźniej niż na zewnątrz.
Ale tego roku los przygotował im prawdziwy gwiazdkowy cud. Przypadkowe spotkanie stało się początkiem uczucia, które na zawsze zmieniło ich życie.
Ela musi się mierzyć z problemami rodzinnymi: rozstaniem rodziców, chorobą mamy, a Kamil - stawić czoła zaborczej matce, która wie jedno: ukochany syn zasługuje na kogoś lepszego. Zwłaszcza gdy otwierają się przed nim drzwi do międzynarodowej kariery, a piękna i dobrze sytuowana córka przyjaciół robi do niego słodkie oczy.
Co roku, w Wigilię, Ela i Kamil wracają jednak - przynajmniej myślą - do miejsca, w którym spotkali się po raz pierwszy.
Choć oboje nigdy wcześniej nikogo tak nie kochali, ich uczucie może się okazać nie dość silne w starciu z prozą życia i uprzedzeniami.
Chyba że zdarzy się kolejny cud. W końcu kiedy, jeśli nie w Gwiazdkę?''
Gdzie noc skrzy się lodem
Lisa Lueddecke
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Ilość stron: 360
Data premiery: 4.11.2019

,,Śnieg, mnóstwo lodu, mitologiczne wierzenia, magia i zbliżające się olbrzymie niebezpieczeństwo mrożące krew w żyłach. Krwawoczerwone niebo pojawiło się nad śnieżną wyspą Skane, powodując, że na wioskę spada lawina strachu i...
W desperackiej próbie powstrzymania zbliżającej się zarazy starsi mieszkańcy wioski postanawiają zabarykadować jej granice, aby nikt zarażony nie zdołał się przez nie przedrzeć. Nastolatka o imieniu Janna postanawia nie odwracać się od ludzi szukających schronienia. Zostaje jednak wygnana na kłujący mróz poza granice wioski. Czy uda jej się przetrwać zbliżającą się zamieć śnieżną?''

Chłopiec, kret, lis i koń
Charlie Mackesy
Wydawnictwo: Albatros
Ilość stron: 128
Data premiery: 15.11.2019

,,Wzruszająca i uniwersalna lekcja życia.

Połączenie Kubusia Puchatka oraz Małego Księcia.

`Daleka droga przed nami`, westchnął chłopiec.
`Tak, ale pomyśl, jak daleko zaszliśmy`, powiedział koń.

Profil na Instagramie, na którym Charlie Mackesy publikuje rysunki z czterema uroczymi postaciami, zdobył popularność na całym świecie. `Chłopiec, kret, lis i koń` przypominają nam, co naprawdę jest w życiu ważne. Rysunki zebrane w tej książce są iskierką nadziei w naszych niepewnych czasach.

Rozmowy bohaterów tej książki, ujęte w graficzną formę, w którą wkomponowany jest tekst, udostępniano w sieci tysiące razy, odtwarzano na zajęciach plastycznych w szkołach, tatuowano na ciałach. Ilustracje inspirowały rodziców i dziadków, bawiły dzieci, pocieszały smutnych i samotnych, dodawały odwagi i siły w zmaganiach z trudami życia.

Wkroczcie śmiało w świat, który wykreował dla was Charlie Mackesy.

Poznajcie historię czterech niezwykłych przyjaciół i przygotujcie się na najbardziej wzruszającą i uniwersalną lekcję życia! Tomik zawiera ilustracje, które już znacie i sporo nowych, które sprawią, że pokochacie chłopca, kreta, lisa i konia jeszcze bardziej!''
Szpieg
Danielle Steel
Wydawnictwo: Znak
Ilość stron: 352
Data premiery: 30.11.2019

,,Nikt nie jest bardziej niebezpieczny niż piękna kobieta, która wiedzie podwójne życie.

Kiedy podczas balu debiutantów arystokratka Alexandra Wickham zachwyca samą parę królewską, nikt nie ma wątpliwości, że zjawiskowa Brytyjka ma przed sobą pełne blasku, uprzywilejowane życie.

Jednak w przededniu drugiej wojny światowej żaden człowiek nie może być pewny przyszłości. Kraj płonie, a waleczna natura Alexandry każe jej zgłosić się na ochotniczkę i zostać sanitariuszką.

Błyskotliwa inteligencja, gruntowne wykształcenie i uroda Alex zwracają uwagę służb specjalnych. Kobieta otrzymuje propozycję nie do odrzucenia - ma zostać brytyjskim szpiegiem.

Odtąd może spodziewać się wszystkiego: sekretnych misji na terenach wroga i śmiertelnego niebezpieczeństwa, które nie opuści jej na krok.

Nie spodziewa się tylko jednego - miłości.

Tajne misje w egzotycznych miejscach, sekrety, których nie można wyjawić, i miłość, która nie miała prawa się wydarzyć, w najnowszej powieści ukochanej autorki milionów czytelniczek.''

Apollo 8
Jeffrey Kluger
Wydawnictwo: Astra
Ilość stron: 368
Data premiery: 20.11.2019

,,Kluger (wraz z Jimem Lovellem, współautorem Apollo 13), redaktor magazynu `Time`, oszczędną, ale żywą prozą wprowadza nas w atmosferę nostalgii i podniecenia `narodu pijanego kosmosem` i opowiada o pierwszej misji księżycowej.
Historia zaczyna się wiele lat przed startem z 1968 roku i skupia się na załodze Apollo 8: Franku Bormanie, Jimie Lovellu i Billym Andersie. Początkowo mieli lecieć w misji Apollo 9, przydział ten zmieniono jednak na pierwszy lot w kierunku Księżyca, próbując sprostać ambitnym terminom wyznaczonym przez prezydenta Kennedy`ego. Kluger wplata osobiste historie załogi w opowieść o wyścigu kosmicznym, wczesnych latach NASA i misji Gemini 7, podczas której Borman i Lovell okrążyli Ziemię w samej bieliźnie, jedząc `masę ciasta owocowego - zapakowanego jak bezwstydne pęta kiełbasy`. Solidne studia Klugera i jego odniesienia do rzeczywistości pokazują, jak `przerzucano dźwignie wielkiej amerykańskiej machiny księżycowej`. Masowe wystrzeliwanie `foliowego origami` wymagało pracy wielu ludzi, niniejsza książka zawiera więc znakomite portrety takich postaci, jak Christ Kraft i rodziny załogi. Czytelnicy rozsmakują się w zręcznej prozie Klugera, a loty kosmiczne staną przed ich oczami w całej okazałości, ze szczegółami. Spora dawka wywiadów dodaje autentyczności dialogom i postaciom. Znakomite pióro Klugera barwnie przedstawia też napięcia polityczne tej ery i skomplikowane koncepcje techniczne, łącząc je w powieściowej formie.''


Rozmerdane święta
Agnieszka Olejnik
Wydawnictwo: Kobiece
Ilość stron: 336
Data premiery: 13.11.2019


,,Szukasz bożonarodzeniowej powieści o miłości? Jesteś na najlepszym tropie!
Olgierd oddaje się pracy polonisty.
Krystyna ubolewa nad kawalerskim życiem swojego syna.
Świat Sary kompletnie się zawalił.
Stanisława opuściła żona, a Małgorzata odczuwa trudy samotnego macierzyństwa.
Pewne zbiegi okoliczności całkowicie odmienią losy tych pozornie przypadkowych osób i sprawią, że nadchodzący czas nabierze prawdziwie świątecznego blasku. Szczególnie gdy na horyzoncie pojawi się wychudzona, schorowana znajda - kundelek Ziyo, który całkowicie odmieni los... nie tylko swojego właściciela.''Wspominając Kurta Cobaina
Biografia lidera Nirvany
Danny Goldberg
Wydawnictwo: Znak
Ilość stron: 320
Data premiery: 27.11.2019


,,Kiedy sława bywa przekleństwem.

Biografia legendy, która natchnęła całe pokolenia.

W 25. rocznicę śmierci legendarnego lidera Nirvany Kurta Cobaina

Wydawało się, że miał wszystko. Sławę, pieniądze, rzesze oddanych fanów.
Jednak to nie wystarczyło. Cały świat zamarł, kiedy 5 kwietnia 1994 roku znaleziono jego ciało. Kurt Cobain popełnił samobójstwo. Jak do tego doszło? Czy coś zapowiadało tak dramatyczny koniec?

Początek 1991 roku. Danny Goldberg, znany menedżer muzyczny, zgadza się wziąć pod swoje skrzydła rokujący młody zespół z podziemnej sceny muzycznej w Seattle. Nie ma pojęcia, że lider Nirvany stanie się ikoną popkultury na miarę Johna Lennona, Michaela Jacksona czy Elvisa Presleya.

Danny znał Kurta jak mało kto. Był z nim od początku aż do tragicznego końca.
Jego opowieść o legendzie Nirvany, oparta na własnych wspomnieniach, relacjach rodziny i przyjaciół nigdy wcześniej nie upublicznianych, ukazuje postać Kurta
w całkiem nowym świetle.

Poznaj tajemnice życia człowieka, który zmienił oblicze muzyki.''

Szkodliwa medycyna
Ben Goldacre
Wydawnictwo: Zysk I S-Ka
Ilość stron: 424
Data premiery: 5.11.2019

,,Fałszywe terapie. Szkodliwe leki. Kłamliwe statystyki. Oszustwa farmaceutycznych koncernów

Dr Ben Goldacre w swojej kolumnie na łamach `Guardiana` od lat demaskuje manipulacje podejrzanymi danymi medycznymi i pseudomedyczne metody leczenia, odkrywa ponure tajemnice stojące za praktykami producentów leków, bierze pod lupę medyczne mistyfikacje, np. tę rozpętaną wokół szczepionki trójskładnikowej MMR, a także analizuje robiące wodę z mózgu reklamy kosmetyków, akupunkturę i homeopatię, witaminy i wywołujący wśród społeczeństwa poruszenie temat `toksyn`.

Ta pełna goryczy i sarkazmu, choć przy tym przezabawna, książka, stanowiąca plon jego wieloletniego śledztwa dziennikarskiego, jest niezwykle fascynującą i otrzeźwiającą podróżą po obszarze szkodliwej niby-medycyny, którą codziennie karmią nas przeróżne media i pozujący na autorytety szarlatani.''Dzienniki 1950-1962
Sylvia Plath
Wydanie: II
Wydawnictwo: Marginesy
Ilość stron: 669
 Data premiery: 8.11.2019

,,Dzienniki 1950-1962 - opis produktu:
Kompletny zbiór dzienników Sylvii Plath obejmujący dwanaście ostatnich lat jej życia.
W wieku dziewięciu lat Sylvia Plath otrzymała od matki pierwszy dziennik i odtąd aż do samobójczej śmierci w lutym 1963 przelewała na papier wszystkie codzienne zmartwienia, lęki i namiętności, kreśląc tym samym wyjątkowy autoportret. Ten niezwykle intymny obraz pozwala lepiej zrozumieć Plath i jej twórczość, a szczególnie wiersze składające się na tomiki Kolos i Ariel. To właśnie dzieła stworzone w ciągu ostatnich siedmiu miesięcy życia zapewniły Plath miano jednej z największych poetek XX wieku.
To wydanie zawiera dwadzieścia trzy zeszyty pochodzące z lat 1950-1962, pochodzące z archiwów Smith College, a także tekst dwóch notesów rozpieczętowanych przez Hughesa tuż przed jego śmiercią w roku 1998. Mamy tu więc okres studiów w Smith College, przerwany w 1953 załamaniem nerwowym, pierwszą próbą samobójczą i hospitalizacją w szpitalu psychiatrycznym oraz czasy nauki w Cambridge. Poznajemy kulisy małżeństwa z Tedem Hughesem, rozpoczęcia kariery akademickiej i szybkiego porzucenia jej na rzecz pisarstwa. W okresie bostońskim Plath dołączyła do literatów skupionych wokół Roberta Lowella, a ostatnie dwa lata spędziła w Anglii. Wszystko to zostało uzupełnione archiwalnymi zdjęciami i rysunkami samej poetki.
Dzienniki dają szansę usłyszenia Plath, przyjrzenia się z bliska jej małżeństwu i śledzenia ewolucji jej ostatnich, oszałamiających wierszy.''
Dźwięk rogu w kształcie muszli
Seria:  Saga ognistych kwiatów
Sarah Lark
Wydawnictwo: Sonia Draga
Ilość stron: 888
Data premiery: 22.11.2019

,,Porywający epos. Wspaniałe tło.
Dramatyczny rozdział historii Maorysów.
Nowa Zelandia, Canterbury Plains, 1863. Na farmie Rata Station dorosło już kolejne pokolenie: Cat i Ida są dumne ze swych wspaniałych córek - Carol i Lindy. Jednak zawistni sąsiedzi z niechęcią patrzą na farmę, której mieszkańcy odnoszą tyle sukcesów i są tak szczęśliwi. Któregoś dnia w efekcie nagłego, tragicznego zrządzenia losu zrozpaczona rodzina znalazła się w ogromnym niebezpieczeństwie...Czy Carol i Linda stracą swój bezpieczny dom i nie będą już mogły patrzeć z ufnością przyszłość?''Droga królów
Seria: Archiwum Burzowego Światła #1 | Wydanie II
Autor: Brandon Sanderson
Wydawnictwo: MAG
Data premiery: 13.11.2019
Ilość stron" 1007

,,Chirurg, zmuszony do zastania żołnierzem w brutalnej wojnie. Skrytobójca, morderca, który płacze, kiedy zabija. Oszust, młoda kobieta, skrywająca za płaszczem kłamstw swoją prawdziwą naturę. Arcyksiążę, wojownik, owładnięty żądzą krwi.

Ta czwórka jest kluczem. Jedno z nich może zbawić świat. A jedno go zniszczyć.''


Ojciec Chrzestny. Trylogia
Mario Puzo
Wydawnictwo: Albatros |
Ilość stron: 1088
Data premiery: 27.11.2019

,,Wyjątkowe wydanie ze specjalnym wstępem Francisa Forda Coppoli przygotowanym z okazji pięćdziesięciolecia wydania „Ojca Chrzestnego”.

W skład trylogii wchodzą trzy powieści Mario Puzo: „Ojciec Chrzestny”, „Sycylijczyk” oraz „Ostatni don”. Na podstawie każdej z nich powstały cieszące się ogromną popularnością ekranizacje.

Trzy porywające opowieści o honorze i nienawiści, szacunku i pogardzie, miłości i śmierci, w których Puzo wciąga czytelnika w mroczny świat przemocy, w którym każda zniewaga musi zostać zmyta krwią.

OJCIEC CHRZESTNY
Jedna z najwybitniejszych powieści XX wieku, zekranizowana przez Francisa Forda Coppolę z genialnymi rolami Marlona Brando i Ala Pacino. Porywająca opowieść o honorze i nienawiści, szacunku i pogardzie, miłości i śmierci.

Vito Corleone jest Ojcem Chrzestnym jednej z sześciu nowojorskich rodzin mafijnych. Sprawuje rządy żelazną ręką, a ci, którzy nie podporządkowują się jego decyzjom, nie mogą liczyć na łaskę. To człowiek honoru, ale zarazem tyran i szantażysta, który wśród wrogów wzbudza strach, a wśród przyjaciół – zasłużony, choć nie całkiem bezinteresowny, szacunek. Kiedy odmawia uczestnictwa w nowym, niezwykle opłacalnym interesie – handlu narkotykami – wchodzi w ostry konflikt z cosa nostrą. Przyszłość rodziny może uratować tylko najmłodszy syn Vita, Michael, bohater wojenny, który z brudnymi interesami nie chciał mieć nic wspólnego. Czy okaże się godnym następcą Ojca Chrzestnego?

SYCYLIJCZYK
Druga część trylogii zapoczątkowanej „Ojcem Chrzestnym”. Puzo wciąga czytelnika w mroczny świat sycylijskiej prowincji, świat przemocy, w którym każda zniewaga musi zostać zmyta krwią. Po dwuletnim pobycie na Sycylii syn Vita Corleone, Michael, ma powrócić do domu. Ojciec Chrzestny zleca mu ważną misję: ma zabrać do Ameryki Salvatore Guiliana, uwielbianego przez wszystkich legendarnego sycylijskiego banitę, który od kilku lat na czele swojej bandy broni uciskanych ziomków przed wszechwładzą miejscowych bogaczy i przywódców mafijnych.

OSTATNI DON
Świat gwiazd filmowych i bezwzględnych producentów, płatnych morderców i skorumpowanych policjantów, pechowych hazardzistów i właścicieli kasyn. Dżungla, którą rządzą okrutne prawa, chciwość i nieposkromione namiętności.

Podczas chrzcin swoich wnuków Domenico Clericuzio, głowa najsilniejszej amerykańskiej rodziny mafijnej, podejmuje decyzję o zalegalizowaniu swojej działalności. Chce, by jego krewni stali się uczciwymi obywatelami. Wkrótce jednak musi spojrzeć prawdzie w oczy – krwawe wydarzenia z przeszłości odcisnęły na członkach rodu zbyt silne piętno. O powrocie do „normalności” nie może być mowy.''

*Październikowa premiera, a ja przez długie tygodnie myślałam, że w listopadzie będzie nowe wydanie, drugiej części ,,Mrocznych materii''.

Delikatny nóż
Philip Pullman
Seria: Mroczne materie #2 | Wydanie
Data premiery:
Ilość stron: 320
Wydawnictwo: Mag

,,Lyra trafia do innego świata, świetlistego, nawiedzonego Cittàgazze, gdzie karmiące się ludzkimi duszami Widma chodzą po ulicach, a pod niebem niesie się odległy trzepot anielskich skrzydeł. Na szczęście znajduje w nim sprzymierzeńca: dwunastoletni Will Parry, zabójca i zbieg, zrządzeniem losu również trafił do niezwykłego nowego świata. Podczas niebezpiecznej podróży pomiędzy światami Lyra i Will wpadają na trop śmiertelnie groźnej tajemnicy, a w ich ręce trafia przedmiot o ogromnej niszczycielskiej mocy. Na dodatek z każdym krokiem są coraz bliżej innego, jeszcze gorszego zagrożenia i wstrząsającej prawdy o swoim przeznaczeniu''Z tego co wyczytałam i zobaczyłam, dla mnie listopad to przede wszystkim wznowienia dobrze mi znanych książek i walka z samą sobą, że wcale ich nie potrzebuje, bo mam już inne wydania. Nie pomaga fakt, że trwają pracę nad okładką ,,Słów Światłości''. Na razie rozsądek wygrywa. Ciekawa biografia i wiele innych. Co Wam się rzuciło w oczy i Was zainteresowało?

33 komentarze:

 1. Najbardziej zaintrygowała mnie powieść Agnieszki Łoniewskiej i mam nadzieję, że znajdę chwilę czasu na jej przeczytanie.

  OdpowiedzUsuń
 2. OJ chciałabym książkę Myśliwskiego :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jest w czym wybierać. Na pewno chciałabym zajrzeć do książki Agnieszki Lingas-Łoniewskiej.

  OdpowiedzUsuń
 4. Chyba nic szczególnie mnie nie zainteresowało. Ale sporo tego. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak widzę świąteczne pozycję, A zwłaszcza tę nowość z pieskiem na okładce, to serce szybciej mi bije! 💙

  OdpowiedzUsuń
 6. no jak kilka pozycji które mnie ciekawią :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Z tego wszystkiego najbardziej czekam na nowe wydanie Andrews :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Mrożka i Myśliwskiego z wielką ciekawością przeczytałabym :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Z tego zestawienia ciekawią mnie najbardziej Tylko raz w roku, Rozmerdane święta oraz Gdzie noc skrzy się lodem. ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Na pewno mam w planach przeczytać "Zawsze i na zawsze" :) Ale widzę też inne ciekawe pozycje ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Właśnie widzę, że głównie wznowienia i ponowne wydania :) Dobrze, że wydają serię Mroczne materie, bo bardzo trudno było się do tych książek dorwać.

  OdpowiedzUsuń
 12. Dostrzegam kilka pozycji, które mnie kuszą. Natomiast jest również kilka z ciekawymi okładkami. Skoro tak mają wyglądać premiery to będzie się działo, oj będzie!

  OdpowiedzUsuń
 13. Myślę, że z tych tytułów sięgnę po Tylko raz w roku :)

  www.whothatgirl.pl

  OdpowiedzUsuń
 14. Faktycznie sporo ciekawych tytułów :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Z całej tej listy najbardziej chciałabym przeczytać „Gdzie noc skrzy się lodem”. Już okładka zwróciła moją uwagę, ale to opis zrobił resztę. Jestem ciekawa, jak bym odebrała tę historię.

  OdpowiedzUsuń
 16. "Tylko raz w roku" już u mnie 😊 Sporo tych świątecznych powieści w tym roku mamy. Nad pozostałymi tytułami które prezentujesz jeszcze się porozglądam :)

  OdpowiedzUsuń
 17. "Tylko raz w roku" już u mnie 😊 Sporo tych świątecznych powieści w tym roku mamy. Nad pozostałymi tytułami które prezentujesz jeszcze się porozglądam :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Z tego wszystkiego chyba najbardziej zainteresowała mnie nowa książka Martina, "Lodowy Smok". Mam ochotę po nią sięgnąć :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Wow. Rzeczywiście pojawiło się wiele fascynujących tytułów! Już mam chrapkę na kilka z przedstawionych przez Ciebie. Szczególnie ciekawi mnie pierwsza pozycja oraz książki o tematyce swiatecznej. 😊

  OdpowiedzUsuń
 20. Nie widzę tu żadnych thrillerów dla siebie a to dobrze dla mojego portfela :D. Tylko raz w roku za to czeka w mojej kolejce.

  OdpowiedzUsuń
 21. "A jeśli ciernie" kojarzę, ale jakoś ten wątek zawarty w tej serii teraz mnie nie przekonuje :/ Kiedyś czytałam chyba dwie pierwsze części, ale na tym się skończyło :/

  OdpowiedzUsuń
 22. „Dźwięk rogu w kształcie muszli” brzmi dla mnie bardzo ciekawie. :)

  OdpowiedzUsuń
 23. Też lubię wracać do dobrych książek, które co jakiś czas warto sobie odświeżyć. Ale największe wrażenie robią na mnie nowości - super, że u Ciebie tych również nie brakuje. :) Podziwiam, u mnie brak czasu na czytanie w tak dużych ilościach.

  OdpowiedzUsuń
 24. Znalazłam kilka książek, które z pewnością będę chciała przeczytać, np. Martina :D

  OdpowiedzUsuń
 25. Na szczęście nie ma wiele premier na listopad, które zainteresowałby mnie tak bardzo, że musiałabym je kupić :D

  OdpowiedzUsuń
 26. Nieszczególnie widzę coś dla siebie, chociaż "Chłopiec, kret, lis i koń" wygląda bardzo intrygująco, myślę, że gdy tylko pojawi się w księgarniach to koniecznie do niej zajrzę ;>

  OdpowiedzUsuń
 27. Ciekawe zestawienie, najbardziej zainteresowała mnie "Szkodliwa medycyna", wygląda na moje klimaty ;). Z kolei "Zawsze i na zawsze" też będę czytać, bo ciekawi mnie jak się skończy ta historia ;)

  OdpowiedzUsuń
 28. Już mi parę tytułów również wpadło w oko. Bardzo ciekawe zestawienie :)

  OdpowiedzUsuń
 29. Oj ile ciekawych pozycji! Tylko skąd wziąć czas na czytanie?

  OdpowiedzUsuń
 30. 2 książki z tego czytałam. Ta Jenny Han w porównaniu do pierwszej była dla mnie rozczarowująca.

  OdpowiedzUsuń
 31. Mnóstwo dobroci, widzę, że niektórzy już czują święta :)

  OdpowiedzUsuń
 32. Bardzo chętnie sięgnę po Szkodliwą medycynę!

  OdpowiedzUsuń