piątek, 29 marca 2019

Wyczekiwane kwiecień #2019

Tym razem post z nowościami książkowymi szybciej niż zwykle, ale lepiej wcześniej niż wcale. Co nowego ma nam kwiecień do zaoferowania, w nowościach literackich, w polskich księgarniach?  Odpowiedź znajdziecie poniżej.Polowanie na lisy. Prawdziwa historia uciekiniera z Jemenu
Seria: -
Mohammed Al Samawi
Wydawnictwo: Czarna Owca
Ilość stron: 344
Data wydania:  03.04.2019

,,Dramatyczna historia ucieczki przed wojną i terroryzmem, którą udało się zorganizować czterem nieznajomym mającym do dyspozycji wyłącznie media społecznościowe.

Urodzony w Jemenie, Muhammed Al Samawi został nauczony nienawiści do Żydów i świata Zachodu. Częściowo sparaliżowany z powodu dziecięcej choroby i wychowany w tradycyjnej rodzinie, dorastał całkowicie podporządkowany rodzicom. Gdy w wieku dwudziestu jeden lat po kryjomu przeczytał Biblię, zrozumiał, jak wiele łączy ją z Koranem. Przez Internet nawiązał też kontakt z żydami i chrześcijanami z innych krajów, by wkrótce zacząć działać na rzecz pojednania trzech wielkich religii. W mediach społecznościowych i na międzynarodowych konferencjach poznawał kultury, które do tej pory były dla niego obce.

Te działania bardzo szybko obróciły się przeciwko Mohamedowi. Groźby śmierci ze strony Al-Kaidy zmusiły go do ucieczki z rodzinnego miasta. W trosce o swoje bezpieczeństwo przeprowadził się do Adenu, który wkrótce stał się areną trwającej do dziś wojny domowej. Uwięziony w wynajmowanym mieszkaniu, zagrożony przez terrorystów z południa i wojnę na północy Mohammed postanowił spróbować ostatniej szansy. Bez nadziei na przeżycie, wysłał apel o pomoc...

Mohammed Al Samawi - urodził się i wychował w Jemenie. Jako dwudziestolatek zaangażował się w działalność na rzecz dialogu i pojednania między muzułmanami, chrześcijanami a żydami. W 2015 roku, podczas wojny domowej w Jemenie, uciekł z Adenu do Stanów Zjednoczonych. Od początku swojego pobytu pracował w organizacjach promujących pokój i tolerancję religijną.''
Masakra ludzkości
Stephen Baxter
Seria:-
Wydawnictwo: Zysk I S-Ka
Ilość stron: 676
Data wydania: 03.04.2019

,,Błyskotliwa kontynuacja klasycznej Wojny światów H.G. Wellsa.

Minęło czternaście lat od inwazji Marsjan. Ludzkość rozwinęła się, cały czas obserwując niebo, choć żyje w przekonaniu, że dysponuje wiedzą, jak można sobie poradzić z zagrożeniem ze strony Obcych. Marsjanie są nieodporni na ziemskie zarazki. Wojsko jest przygotowane. Poznanie urządzeń znalezionych w pozostałych po Marsjanach Machinach Bojowych oraz w walcach, w których przylecieli, pozwoliło dokonać ogromnego skoku technologicznego.
Gdy zaobserwowane zostają zjawiska świadczące o wystrzeliwaniu z Marsa kolejnych walców, nie ma powodu do niepokoju. Chyba, że zwraca się uwagę na słowa Waltera Jenkinsa, narratora powieści Wellsa. Jego zdaniem pierwsza inwazja była jedynie misją zwiadowczą, poprzedzającą prawdziwy najazd, a Marsjanie wyciągnęli wnioski z przegranej, zmienili metody działania i stanowią znacznie większe zagrożenie niż poprzednim razem.
Ma rację...''

Do Gwiazd
Brandon Sanderson
Seria:-
Wydawnictwo: Zysk I S-Ka
Ilość stron: 606
Data premiery: 03.04.2019

,,Bestsellerowy autor, Brandon Sanderson powraca z opowieścią o nieustraszonej dziewczynie, która chce zostać pilotem myśliwca w czasach najazdu ludzkości przez okrutną rasę obcych.
Świat Spensy jest atakowany od setek lat. Obcy zwani Krellami przypuszczają jeden powietrzny atak za drugim, prowadząc niekończącą się kampanię, której celem jest zagłada ludzkości. Jedyną obroną przed nimi są eskadry myśliwców walczące z wrogiem w przestworzach. Piloci są bohaterami niedobitków ludzkiej rasy.
Spensa zawsze marzyła, że zostanie jedną z nich, że będzie latać i dowiedzie swojej odwagi. Jednak ciąży na niej niesława jej ojca - zestrzelonego przed wieloma laty pilota, który nieoczekiwanie zdezerterował, praktycznie przekreślając szanse Spensy na przyjęcie do szkoły pilotów.
Ludzie nigdy nie pozwolą Spensie zapomnieć o tym, co zrobił jej ojciec, lecz ona mimo to postanowiła latać. A Krelle właśnie to umożliwili. Podwoili liczebność swojej powietrznej armady, jeszcze bardziej zagrażając światu Spensy. Rozpaczliwa walka ludzkości o przetrwanie pozwoli spełnić jej marzenie życia...''Tokyo Lifestyle Book
Aleksandra Janiec
Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 03.04.2019

,,9 dzielnic - 40 opowieści - dziesiątki rozmów, zdjęć i ciekawostek.
Poznaj Tokio, największe i najbardziej zaskakujące miasto świata.

- Co kryją luksusowe torebki tokijskich księgowych?
- Dlaczego narodowym trunkiem Japonii stała się kawa i co miały z tym wspólnego ekskluzywne prostytutki?
- Jak żyją współcześni młodzi Japończycy i dlaczego wybrali inny styl życia niż pokolenie ich rodziców?

Autorka odpowiada na te i inne pytania, pokazując Japonię, jakiej nie znamy. Zdradza DNA najbardziej zaskakującego miasta świata. Prowadząc nas przez kolejne dzielnice, opowiada o biznesie, sztuce, kuchni, biotechnologii i przemianie, jaką przeszło Tokio w ostatniej dekadzie. Rozmawia z kreatorami trendów, które niebawem dotrą do Europy, i uczy japońskiego DIY, dzięki któremu możemy czerpać z japońskiej tradycji.

Aby poznać przyszłość, warto spoglądać na Wschód.''Co o mnie wiesz?
Megan Miranda
Wydawnictwo: Znak
Ilość stron: 416
Data wydania: 03.04.2019

,,Leah z dnia na dzień traci wszystko - karierę, chłopaka, znajomych. Na szczęście może jeszcze liczyć na Emmy. Razem przeprowadzają się do małego miasteczka, gdzie Leah zaczyna wszystko od nowa. Niespodziewanie w jej życiu pojawia się David Cobb, napastliwy adorator. Kiedy mężczyzna zostaje oskarżony o napaść na znalezioną w lesie w stanie krytycznym Bethany, Leah jest przerażona. Tymczasem Emmy nie wraca do domu. Leah zgłasza jej zaginięcie i dowiaduje się, że ktoś taki jak Emmy... nie istnieje.

Leah, Bethany i Emmy są do siebie łudząco podobne. Bethany walczy o życie w szpitalu. Emmy zaginęła i nie pozostał po niej ślad. Leah już nie wie, kim tak naprawdę jest.''
Niedokończone opowieści
John Ronald Reuel Tolkien
Wydawnictwo: Zysk I S-Ka
Ilość stron: 560
Data wydania: 03.04.2019

,,Fascynujący zbiór historii rozgrywających się od Dawnych Dni Śródziemia po zakończenie Wojny o Pierścień, stanowiących kontynuację Hobbita, Władcy Pierścieni i Silmarillionu.

Książka skupia się na Śródziemiu, zawiera barwną opowieść Gandalfa o tym, jak doszło do tego, że wysłał krasnoludów na słynną kolację w Bag End, opis pojawienia się boga morza Ulma przed Tuorem u wybrzeży Beleriandu oraz dokładny opis wojskowej organizacji Jeźdźców Rohanu, a także relację z podróży Czarnych Jeźdźców w poszukiwaniu Pierścienia. Czytelnik znajdzie tu też jedyną ocalałą opowieść o wielowiekowej historii Númenoru sprzed jego zagłady oraz wszystko, co wiadomo o Pięciu Czarodziejach wysłanych przez Valarów do Śródziemia, a także o Widzących Kamieniach znanych jako palantíry oraz o legendzie o Amrothu.

Wszystkie te opowieści zostały zebrane przez syna i literackiego spadkobiercę J.R.R. Tolkiena, Christophera Tolkiena, który napisał przedmowę, a także zaopatrzył każdą historię w krótki komentarz, dzięki któremu czytelnik może wypełnić luki w narracji oraz umieścić daną opowieść w kontekście pozostałych dzieł mistrza.''
Pieśń miecza
Seria: Wojny Wikingów, #4
Bernard Cornwell
Wydawnictwo: Otwarte
Ilość stron: 496
Data wydania:  03.04.2019

,,Pieśń miecza, Wojny Wikingów, Tom 4 - opis produktu:
Czwarty tom bestsellerowej serii Bernarda Cornwella o losach bohaterskiego Uhtreda z Bebbanburga. Na jej podstawie BBC realizuje serial "Upadek królestwa".

Rok 885. Między Sasami i Duńczykami panuje kruchy pokój. Uthred strzeże granicy Wessexu na Tamizie. Gdy król Alfred dowiaduje się, że wikingowie pod wodzą dwóch norweskich jarlów zajęli należący do Mercji Londyn, nakazuje Uhtredowi odbić miasto z rąk najeźdźców. Los jednak lubi niespodzianki: wikingowie proponują earlowi, by do nich przystał i nakłonił do tego także swego przybranego brata Ragnara Młodszego. Chcą podbić trzy anglosaskie królestwa. Za zdradę Wessexu oferują Uhtredowi tron Mercji...''
Stylistka
Rosie Nixon
Wydawnictwo: Kobiece
Data wydania: 04.04.2019
,,Zapomnijcie o `Diabeł ubiera się u Prady`. Nadchodzi `Stylistka`! Powieść napisana przez redaktorkę naczelną magazynu Hello!, która jak nikt zna ten kolorowy świat.
Zabawne perypetie przebojowej stylistki w świecie pełnym błysku fleszy i oscarowych kreacji!
Pewnego dnia Amber Green, która pracuje w londyńskim butiku, dostaje pracę jako asystentka sławnej stylistki gwiazd Mony Armstrong. Dziewczyna wie, że to idealna szansa, aby rozpocząć karierę w świecie wielkiej mody.
Jednak nikt jej nie ostrzegł, że wpadnie w wir wielkich intryg i niekończących się kaprysów Mony, jednej z najbardziej wrednych osób w Hollywood. Nie wspominając już o gwiazdach czerwonego dywanu.
Sezon wielkich gali i festiwali wywraca życie Amber do góry nogami. Na dodatek dziewczyna wpada w oko dwóm przystojniakom. Czy w tym szalonym biegu znajdzie czas na randki i czy uda jej się zadowolić wybredną szefową?''Nasze małe kłamstwa
Sue Watson
Wydawnictwo: Filia
Ilość stron: 432
Data wydania: 04.04.2019

,,Thriller psychologiczny o idealnym życiu. I perfekcyjnych kłamstwach.

Jak daleko się posuniesz, by chronić swoje idealne życie?
Życie Marianne jest idealne. Jest żoną przystojnego chirurga, matką trojga wspaniałych dzieci, ma piękny dom w najlepszej dzielnicy. Kobieta nie musi nic robić. Ma tylko opiekować się swoją rodziną. Jej perfekcyjne życie dla innych jest spełnieniem marzeń. Nie zawsze tak było. Czasem trudna przeszłość Marianne daje o sobie znać, ale zawsze wtedy u jej boku jest jej kochający mąż.
Pewnego dnia na idealnym życiu Marianne pojawia się rysa o wdzięcznym imieniu Caroline.
Dotąd Marianne sądziła, że doskonale rozumie swoje małżeństwo, ale prawda ma wiele twarzy.
Im bardziej Marianne interesuje się Caroline, zaczyna sobie zadawać pytanie nie tylko o to, czy powinna być zazdrosna, ale też o to, czy powinna się bać.
Małżeństwo nie ma prostych instrukcji i nie wszystko jest czarne lub białe.
Może ci się nie spodobać to, co zobaczysz.''Gambit
Maciej Siembieda
Wydawnictwo: Agora
Ilość stron: 416
Data wydania: 04.04.2019

,,Żeby wygrać, trzeba kogoś poświęcić. A co, jeśli ofiarą masz być właśnie ty?

Rok 1966. Jerzy Ostrowski, konstruktor samochodów i mistrz
szachowy zostaje uprowadzony przez tajniaków. Jest przekonany, że czeka go egzekucja z zemsty za brata, ułana AK, który naraził się nowym władcom Polski.

Rok 1943. Ludwik Kalkstein, gwiazda podziemnego wywiadu zmienia front i doprowadza do aresztowania dowódcy AK. Wanda Kuryło, jeszcze niedawno współpracownica Kalksteina, rozpoczyna misję, która może odmienić powojenne losy Polski i Europy. W tym czasie w Oświęcimiu umiera jedyny człowiek, który może jej pomóc.

Co łączy losy mistrza szachowego, zdrajcy i dziewczyny o niezwykłej urodzie, która po wojnie stanie się agentką MI6 a potem amerykańskiego kontrwywiadu? Gdzie ukryty jest bezcenny skarb, do którego chcą dotrzeć za wszelką cenę szpiedzy Hitlera, Stalina, Churchilla i Roosevelta? Czy Wandzie uda się poznać tajemnicę człowieka, którego kochała? Czy powiedzie się jej zemsta?

- To najbardziej niesamowita historia, na jaką natknąłem się w czasie ponad dwudziestu lat mojej pracy reporterskiej - mówi Maciej Siembieda, który czerpiąc z prawdziwej historii i opisując prawdziwych bohaterów stworzył mistrzowski thriller trzymający w napięciu od pierwszej do ostatniej sceny.''Obcy powiew wiatru
Magdalena Majcher
Wydawnictwo: Pascal
Ilość stron: 400
Data wydania: 04.04.2019

,,Wielopokoleniowa, pasjonująca saga o rodzinie, która po wojennej zawierusze odnalazła swoje miejsce na ziemi w Ustroniu Morskim.

Marcjanna Zielczyńska żyje beztrosko - spędza czas z przyjaciółkami, marzy o wielkiej miłości, planuje swoją przyszłość. Kiedy zaczyna się wojna, wszystko się zmienia.

Świat, który znała i kochała, przestaje istnieć. Dziewczyna musi opuścić swoje rodzinne strony i wyruszyć w podróż w nieznane, aby odnaleźć nowy dom.

Wzruszająca opowieść inspirowana losami tysięcy Kresowiaków, którzy z dnia na dzień utracili coś o wiele cenniejszego niż majątek - spokój i miejsce do życia.''Dziewczynka z atramentu i gwiazd
Kiran Millwood Hargrave
Wydawnictwo: Literackie
Data wydania: 05.04.2019

,,Pełna przygód i magii, wciągająca opowieść o odwadze i przyjaźni!

"Arinta była bardzo odważną dziewczyną. Mieszkała w samym środku wyspy Moya tysiąc lat temu, kiedy wyspa unosiła się na powierzchni oceanu niczym żywy statek. Nie było lasu, nie było granic, nie było Zapomnianych Ziem, a na każdym drzewie śpiewały ptaki. Pewnego dnia jednak ognisty demon, który zamieszkiwał niespokojne dno morza, zauważył przepiękną pływającą wyspę i zapragnął jej dla siebie. Demon nazywał się Yote..."

Isabella ma trzynaście lat. Jest równie odważna co Arinta. Uwielbia słuchać legend opowiadanych przez Ta i studiować jego mapy, na których na pergaminie wyczarowuje dalekie kraje. Isa nie marzy jednak o podróży do egzotycznego Afrik, chce zwiedzić wzdłuż i wszerz rodzimą wyspę i narysować mapę Moya.

Płonne nadzieje. Przyszło jej bowiem żyć w czasach terroru Gubernatora Adori, który odgrodził Gromerę od reszty wyspy, wygnał część mieszkańców, a reszcie broni dostępu do pobliskiego lasu i rozciągających się za nim Zapomnianych Ziem. Wszystko zmienia się, kiedy w tajemniczych okolicznościach znika córka Gubernatora i szkolna przyjaciółka Isabelli, Lupe. Adori szuka śmiałków do wyprawy poszukiwawczej. Przebrana za chłopca, uzbrojona w tusz, pergamin, wiedzę przekazaną przez Ta i mapę gwiazd, Isa zgłasza się do tej niecodziennej drużyny jako kartograf i przewodnik.

Kierując się mapą, sercem i starożytnym mitem, Isabella odkryje w końcu prawdziwy cel swej podróży - musi ocalić wyspę Moya.''Szept syberyjskiego wiatru
Dorota Gąsiorowska
Wydawnictwo: Między Słowami
Ilość stron: 480
Data wydania: 03.04 2019

,,Opowieść o uczuciu silniejszym niż syberyjski wiatr.

Kalina musi zostawić wszystko, co kocha. Oszukana przez wspólniczkę, wraca do Polski po wielu latach nieobecności i zaczyna pracę w fabryce porcelany należącej do jej bogatej babki. W nowych obowiązkach ma jej pomóc Sergiusz, prawa ręka starszej pani. Mężczyzna jest od początku zaskakująco wrogo nastawiony do Kaliny. Jednak za każdym razem, kiedy dziewczyna patrzy w jego oczy - głębokie niczym jezioro Bajkał - czuje, że skrywa on jakąś tajemnicę. Pewnego dnia babka prosi Kalinę, by odebrała z Petersburga dziwną przesyłkę. W podróży towarzyszyć ma dziewczynie Sergiusz. Dwie tajemnice - babki i Sergiusza - splecione ze sobą, zawiodą Kalinę aż na Syberię. To tam za przewodnika dziewczyna będzie musiała obrać własne serce.''

Tylko czy odważy się go posłuchać? I co się stanie, gdy do jej serca wtargnie uczucie silniejsze niż sam buran, porywisty syberyjski wiatr?
Złota klatka
Camilla Lackberg
Wydawnictwo: Czarna Owca
Ilość stron: 400
Data wydania: 12.04.2019

,,Pierwsza część nowej serii królowej szwedzkiego kryminału.

Inteligentna i piękna Faye ma wszystko - wspaniałego męża, ukochaną córeczkę i luksusowy apartament w najlepszej dzielnicy Sztokholmu. Jednak pozory mogą mylić... Jej idealne życie to w rzeczywistości desperackie próby zadowolenia Jacka. Dręczona przez mroczne wspomnienia z Fjallbacki, Faye coraz częściej czuje się jak zamknięta w złotej klatce. Nie może pozbyć się wrażenia, że poświęciła swoje ambicje na rzecz mężczyzny, który coraz bardziej się od niej oddala.

Kiedy Jack i ich córka Julienne nie wracają z rejsu łodzią, a policja dostrzega w mieszkaniu kałużę krwi, podejrzenie szybko spada na męża Faye. Co przed nią ukrywa? Czy zabił własną córkę? Nic w życiu Faye nie będzie już takie, jak do tej pory.

`Złota klatka` to trzymający w napięciu thriller o determinacji, sile charakteru i brutalnej zemście.''Powiedz mi to szeptem
Kerry Anne King
Wydawnictwo: NieZwykłe
Ilość stron:-
Data wydania: 10.04.2019

,,Samotna matka, Maisey Addington, nigdy nie spełniała oczekiwań swojej matki. Nie wyszła za mąż, była odrobinę zagubiona w życiu i marnowała swoje wysokie IQ na pracę bez perspektyw. Jedyną rzeczą, która wychodzi Maisey, jest jej relacja z dwunastoletnią córką, Elle  dopóki rozmowa telefoniczna nie niszczy równowagi ich życia. Matka Maisey jest w śpiączce, a starzejący się ojciec musi zmierzyć się z oskarżeniami o znęcanie się i zaniedbanie. Wracając do rodzinnego domu, Maisey musi podjąć rozdzierającą serce decyzję dotyczącą wyboru podtrzymania życia swojej matki lub jej śmierci. Zdezorientowany ojciec zniszczył dokumenty rodzinne, a wśród nich znajdowała się ostatnia wola matki. Szukając odpowiedzi, Maisey odkrywa jedną tajemnicę za drugą, aż trafia na druzgocącą prawdę.

Obsesja Maisey dotycząca rozwiązania rodzinnej tajemnicy zmusza ją do zbadania swoich najmroczniejszych wspomnień oraz jest bodźcem do rozpoczęcia walki z ojcem Elle o opiekę nad nią. Czy miłość Maisey do córki będzie na tyle silna, aby przerwać krąg przemocy i stworzyć dla nich nowy początek?''


To, co nas łączy
Adranna Klara Kłosińska
Wydawnictwo: Filia
Ilość stron: 400
Data wydania: 10.04.2019

,,Atalia jest początkującą dziennikarką i właśnie rozstała się z niedoszłym narzeczonym. Ma wspaniałych, oddanych przyjaciół, za których byłaby w stanie skoczyć w ogień.
Henrik zajmuje się rodzinnym, świetnie prosperującym różanym interesem. Chociaż zwykle zaraża innych pogodą ducha, wewnątrz toczy walkę z traumatycznymi wspomnieniami.
Pewnego wiosennego dnia spotykają się w dość niecodziennych okolicznościach. Oboje bardzo szybko przekonują się, jak wiele ich łączy. O wiele więcej niż na początku mogliby sądzić.
Jaka będzie cena rozwikłania starych, skrywanych tajemnic? Czy uda im się uratować uczucie, które w tym czasie się zrodziło?
Poznaj opowieść z Kopenhagą w tle, o tym, że miłość potrafi pokonywać różne przeszkody. Bo żeby zacząć patrzeć w przyszłość, trzeba uporać się z przeszłością.''Mam na imię jutro,O psie, który zgubił swojego pana
Damian Dibben
Wydawnictwo: Albatros
Ilość stron: 384
Data wydania: 05.04.2019


,,Mam na imię jutro, O psie, który zgubił swojego pana - opis produktu:
Urzekająca opowieść o odwadze, poświęceniu i magicznej więzi łączącej człowieka i jego najwierniejszego towarzysza.

Rok 1815. Zimowy wieczór w Wenecji. Pewien pies czuwa przy katedrze, mając nadzieję, że wreszcie pojawi się jego pan. Dawno temu właśnie tu się rozdzielili i tu mieli się spotkać. Minęły jednak lata, a po panu - lekarzu, chemiku i filozofie, z którym przemierzył całą Europę, odwiedzając królewskie dwory i pola bitwy - wciąż nie ma śladu. Pies wyczuwa jednak trop jego odwiecznego wroga. Porzuca więc w miarę bezpieczne schronienie i wyrusza w podróż w poszukiwaniu najbliższego mu człowieka.

Z mokrym nosem przy ziemi i wiernym towarzyszem, kundlem wabiącym się Sporco, u boku musi się spieszyć - by znaleźć pana, zanim zrobi to ten Zły. I nie może się przy tym nadziwić, że te dwunożne istoty rządzące światem, które potrafią kochać i tworzyć takie piękne rzeczy, stać na tyle okrucieństwa. Mimo to nie traci nadziei i pędzi na swych czterech łapach na ratunek panu.

Bo czy ktoś może kochać bardziej niż pies?''


Astralker
Tomasz Sobiesiek
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Ilość stron: 400
Data wydania: 08.04.2019

,,Projekcje astralne, doświadczenia pozazmysłowe, opętania czy ataki istot z innych wymiarów. A wszystko to w realiach tajnych służb specjalnych w Polsce.
Maja Lidia Kossakowska

Dawid jest zwyczajnym chłopakiem- przybyłym z małego miasteczka studentem informatyki, który próbuje dać sobie radę w wielkim mieście. Jeden głupi pomysł zmieni jego życie na zawsze.
Chłopak miał szczęście w nieszczęściu. Znalazł się w nieodpowiednim miejscu i w nieodpowiednim czasie. A jednak okazało się, że przejawia zdolności uważane w niektórych kręgach za wyjątkowo cenne. Dzięki `propozycji nie do odrzucenia` nie tylko uratował skórę, ale dostał szansę, by wykroczyć daleko poza ramy trójwymiarowego świata.

Astralker - nie ma granic, których nie przekroczyłaby dusza.''Tak cię straciłam
Jenny Blackhurst
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 05.04.2019
Ilość stron: -

,,Susan po trzech latach wychodzi ze szpitala psychiatrycznego z nową tożsamością. Bliscy, policja, lekarze - wszyscy mówią Emmie - tak ma teraz na imię - że trafiła tam, bo zabiła swojego synka. Emma nic nie pamięta. Więc musi im ufać... prawda? A jeżeli wszyscy kłamią, a ona została wrobiona w tę zbrodnię? A jeżeli zbrodni nie było, a Dylan żyje...?

Debiutancki thriller Jenny Blackhurst trzyma w napięciu do ostatniej strony.

"Akcja zmienia kierunek jak górska serpentyna! Debiutancka powieść Blackhurst ma niesamowite tempo, nie będziesz w stanie się oderwać."
Alex Marwood, autorka bestsellerowych "Dziewczyn, które zabiły Chloe"

"Mroczna, zaskakująca, inteligentna intryga. Nie mogłam się oderwać, przeczytałam ją w całości za jednym razem."
A.J. Banner, autorka bestsellerowej "Mrocznej toni"Z dala od świateł
Samantha Young
Wydawnictwo: Burda Książki
Ilość stron: 400
Data wydania: 05.04.2019


,,Co mógłbyś poświęcić dla miłości?

Dawno temu Skylar Finch była wokalistką amerykańskiego zespołu pop-rockowego odnoszącego wielkie sukcesy. Jednak sława nie dawała jej szczęścia i kosztowała zbyt wiele wyrzeczeń. Lata życia w zakłamaniu zakończyły się tragedią, a Skylar zniknęła z muzycznej mapy Ameryki.

Mija półtora roku. Skylar znajduje swoje miejsce do życia w Glasgow. Ale jest bezdomna, sypia w namiocie na cmentarzu. Zarabia na jedzenie, występując jako uliczna artystka. Udaje się jej zachować anonimowość, ale mimo to przyciąga uwagę Killiana O`Dea, ambitnego dyrektora artystycznego Scyscrapers Records - najważniejszej szkockiej wytwórni fonograficznej.

Killian, od dziecka wychowywany przez wuja, właściciela firmy płytowej, dorastałby w świecie pozbawionym miłości, gdyby nie jego kochająca siostra. Chłopak chce za wszelką cenę zapewnić firmie jeszcze większe sukcesy, a bezdomna dziewczyna, występująca na głównej ulicy Glasgow, ma mu w tym pomóc. Nie potrafi zrozumieć, dlaczego jej muzyka tak głęboko go porusza. Ale skoro przemawia do jego mrocznej duszy, na pewno zachwyci tłumy.

Skylar stanowczo odmawia podpisania kontraktu. Zbyt dobrze pamięta dawne czasy... Kiedy jednak doświadcza na własnej skórze, jakie niebezpieczeństwa grożą młodej, bezdomnej kobiecie, zmienia zdanie i zwraca się o pomoc do Killiana. Tworzy się między nimi wyjątkowa więź. Mimo to Skylar nie zamierza podążać ścieżką kariery, którą próbuje wytyczyć dla niej Killian. Kiedy dopada ją własna przeszłość, Killian staje przed dramatycznym wyborem: może zwolnić Skylar ze zobowiązań, zrezygnować z wyrachowanych manipulacji i zaprzepaścić wszystko, co chce osiągnąć, w świecie muzyki lub... stracić kobietę, która teraz znaczy dla niego więcej, niż kiedykolwiek mógł się spodziewać.

Czy kariera będzie dla niego ważniejsza od ukochanej?''Zupełnie normalna rodzina
M. T. Edvardssom
Wydawnictwo: Znak
Ilość stron: 496
Data wydania: 17.04.2019

,,Idealna rodzina jest największym kłamstwem.

Przed salą rozpraw siedzi mężczyzna. Czeka na przesłuchanie. Teraz zeznaje jego żona. Na ławie oskarżonych - ich dziewiętnastoletnia córka. Adam i Ulrika boją się o swoje dziecko. I ciągle nie wiedzą, co powiedzieć przed sądem.

Są zupełnie zwyczajną rodziną. Adam jest pastorem, jego żona prawniczką. Mieszkają w niewielkim Lund i wspólnie wychowują dziewiętnastoletnią Stellę. Piątkowe wieczory spędzają z pizzą przed telewizorem, soboty w centrum handlowym.
Pewnego dnia ten świat obraca się w pył - Stella zostaje aresztowana. Jest oskarżona o zamordowanie młodego mężczyzny.
Co widział ojciec, czego nie mówi matka, co ukrywa córka?

Mistrzowsko skonstruowana, opowiedziana z trzech perspektyw, nieodkładalna historia, o tym, co zdarzyło się w pewnej zupełnie normalnej rodzinie.

Międzynarodowy bestseller - prawa zostały sprzedane do ponad 30 krajów.
Są sprawy, do których nikt nie ma prawa się mieszać. Załatwia się je w rodzinie.''Triumf ciemności
Seria: Czarne Słońce, #1
Jacques Ravenne,Eric Giacometti
Wydawnictwo: Sonia Draga
Ilość stron: 432
Data wydania: 17.04.2019


,,Triumf ciemności, Czarne Słońce, tom 1 - opis produktu:
Pierwszy tom sagi obnażającej skrywane tajemnice II wojny światowej!

Powieść dla fanów Indiany Jonesa, `Kodu Leonarda da Vinci` i powieści szpiegowskich w klimacie Johna Le Carre!

Rok 1938. Europa stoi nad przepaścią, nad światem wisi widmo wojny. Ahnenerbe, tajemnicza instytucja nazistowska utworzona przez samego Himmlera, przemierza kontynenty, poszukując mitycznych artefaktów wszelakich kultur i religii. Jej członkowie, wiedzeni obsesyjnym pragnieniem zapewnienia Trzeciej Rzeszy wiecznego panowania, usiłują zdobyć skarby słynące z mrocznych mocy, które mogłyby ugruntować pozycję Führera.
Himmler wysyła esesmanów do tybetańskiego sanktuarium w zapomnianej himalajskiej dolinie, sam zaś wyrusza do Hiszpanii, by szukać w jednym z katalońskich klasztorów tajemniczej tablicy. Wierzy, że jego ludzie zdobędą klucz do wielkiej potęgi, ale o jaką moc tak zaciekle zabiegają?
Wkrótce Zachód z Winstonem Churchillem na czele odkryje, że wojna z Niemcami będzie nie tylko militarną potyczką, lecz także spirytualnym starciem światła z mrokiem. Do tej walki mogą nie wystarczyć doskonale uzbrojone oddziały wojsk...

`Triumf ciemności` to pierwszy tom sagi, na kartach której spotykają się najważniejsze postaci drugiej wojny światowej i fikcyjni bohaterowie, których losy potoczyły się w niezwykły sposób: Tristan, przemytnik dzieł sztuki, Erika, niemiecka archeolog, Malorley, brytyjski agent opętany żądzą zemsty i Laure, dziedziczka Katarów.

Szukacie thrillera, który naprawdę wyważa drzwi powszedniości? Ta fascynująca książka wiedzie czytelnika od Niemiec przez Francję aż do Hiszpanii, od czytania map nieba po poszukiwania wykutych w skale podziemnych inskrypcji`. `Aujourd`hui en France`''Chłopak, który otworzył drzwi do Wszechświata
Preston Norton
Wydawnictwo: Filia
Ilość stron: 380
Data wydania: 24.04.2019

,,Chłopak, który otworzył drzwi do Wszechświata - opis produktu:
Cliff Hubbard to ofiara losu. Dosłownie. W liceum w Happy Valley nazywają go Neandertalczykiem, bo jest wyjątkowo wysoki i masywny. Nie ma przyjaciół, mieszka na osiedlu przyczep kempingowych, a jego życie znacznie pogorszyło się po samobójczej śmierci brata.
Najbardziej na świecie nienawidzi uwielbianego przez wszystkich rozgrywającego szkolnej drużyny, Aarona Zimmermana, który wraca do szkoły po otarciu się o śmierć i zachęca wszystkich, by ich szkoła stała się przyjaznym miejscem. A pomóc w tym może mu tylko Neandertalczyk.
Ku własnemu zdziwieniu Cliff zgadza się współpracować. Kiedy chłopcy skreślają kolejne zadania z listy, Cliff czuje, że bierze udział w czymś znaczącym. Naprawienie relacji w szkole nie jest jednak łatwe, a kiedy Neandertalczykowi wydaje się, że dopiął swego, uświadamia sobie, że misja była ważniejsza, niż mu się wydawało.''Perfekcyjne kłamstwo
Minka Kent
Wydawnictwo: Filia
Ilość stron: 400
Data wydania: 24.04.2019

,,Psychologiczny thriller z niepokojącym zakończeniem autorki `Idealnego życia`.
Zaginięcie pewnej kobiety odsłania sieć tajemnic w pozornie spokojnym miasteczku, w którym wszyscy wiedzą o sobie wszystko.
Meredith Price wiedzie niemal idealne życie. Jej mąż - Andrew - to niezwykle przystojny i spełniony makler giełdowy. Oboje żyją w słynącym z bezpieczeństwa kurorcie wypoczynkowym. Po trzech latach małżeństwa życie Meredith jest doskonale przewidywalne. Aż do dnia, w którym znika.
Jej samochód, z kluczykami w stacyjce, torebką i telefonem na siedzeniu, znaleziono na pustym parkingu przy galerii handlowej. Brak śladów walki sugeruje, jakby rozpłynęła się w powietrzu.
Meredith była powszechnie lubiana i nie miała żadnych powodów, by opuszczać najbliższych. Kiedy przybywa jej zdesperowana siostra - Greer - na powierzchnię wypływają głęboko ukryte sekrety. Bardzo, bardzo mroczne sekrety.
Co, jeśli okaże się, że nikt tak naprawdę jej nie znał?''Nie umieraj do jutra 
Wacław Gluth-Nowowiejski
Wydawnictwo: Marginesy
Ilość stron: 272
Data wydania: 24.04.2019

,,Istnieje pogląd, że od upadku powstania warszawskiego do zajęcia stolicy przez oddziały polskie i radzieckie miasto pozostało całkowicie martwą, pozbawioną ludności pustynią gruzów.

Ale Warszawa nigdy nie była "królestwem bez poddanych". Nawet w tym straszliwym czasie, kiedy na rozkaz von dem Bacha kto żyw musiał opuścić miasto, a w jego lewobrzeżnej części przystąpiły do działania niemieckie ekipy specjalne powołane w celu ostatecznego zniszczenia i spalenia tego, co pozostało - istniała jedyna na świecie Rzeczpospolita gruzów.

W siedmiu nowelach Gluth-Nowowiejski portretuje warszawskich robinsonów - ludzi, którzy w nieustannym zagrożeniu, w ekstremalnie trudnych warunkach, bez dostępu do pożywienia i wody żyli na zgliszczach. Ukrywali się najczęściej w piwnicach lub na strychach. Zazwyczaj wybierali budynki najmocniej zrujnowane, którym nie groziło podpalenie lub wysadzenie przez niemieckie oddziały niszczycielskie.

W książce znalazła się historia Czesława Lubaszki, piekarza, który wykupił żydowską dziewczynę za pięć bochenków chleba, i Panny X, która odgrywała rolę niedorozwiniętego mężczyzny, by ukryć przed wszystkimi swoją kobiecość, a także Aresa - mściciela z ruin, który postanowił popsuć szyki nazistom. Opowiadania zostały opatrzone notatkami bibliograficznymi i zdjęciami.''Wojenne losy przedwojennych gwiazd 
Iwona Kienzler
Wydawnictwo: Bellona
Ilość stron: 320
Data wydania: 27.04.2019

,,Życiem przedwojennych gwiazd kina, teatru i artystów kabaretowych nie pasjonowały się wyłącznie nastoletnie panienki. Wiele osób śledziło doniesienia prasy i plotki o swoich ulubieńcach, do aktorki Jadwigi Smosarskiej przychodziły listy pisane krwią jej wielbicieli, a ściany na klatkach schodowych domów, w których mieszkali Bodoi Żabczyński, pokrywały wyznania miłosne pisane przez zakochane w nich kobiety. Przedwojenne gwiazdy kina i kabaretu były celebrytami swoich czasów, ikonami stylu i elegancji, korzystającymi z uroków życiai nienarzekającymi na brak gotówki. Wielka zawierucha dziejowa, jaką była druga wojna światowa, ich życie zmieniła jednak diametralnie. Część wielkich przedwojennych artystów, zwłaszcza tych legitymujących się żydowskim pochodzeniem, musiała uciekać z kraju, inni stanęli przed wyborem życia w biedzie, kelnerowania lub występów w teatrach koncesjonowanych przez okupanta.
O tym, jak potoczyły się okupacyjne losy Eugeniusza Bodo, Hanki Ordonówny, Iny Benity czy Mieczysławy Ćwiklińskiej i innych gwiazd, a także jak zginął zdrajca -Igo Sym, opowiada właśnie publikacja Wojenne losy przedwojennych gwiazd.''Przewoźnik 
Claire McFall
Wydawnictwo: Zysk I S-Ka
Ilość stron: 340
Data wydania: 29.04.2019

,,Poruszająca historia miłości, która stawia opór śmierci.
Dylan przeżyła straszliwy wypadek pociągu. Ale czy na pewno?

Ponury krajobraz wokół niej to nie Szkocja, lecz pustkowie, po którym krążą zjawy w poszukiwaniu ludzkich dusz. Czekający na nią nieznajomy nie jest zwykłym chłopcem. Tristan jest przewoźnikiem. Ma bezpieczne przetransportować jej duszę w zaświaty - zadanie, które wykonywał już wielokrotnie. Tym razem jest jednak inaczej.

Rozdarta pomiędzy miłością i przeznaczeniem, Dylan zdaje sobie sprawę, że nie może ani opuścić Tristana, ani z nim zostać. Jej duszę schwyciłyby w końcu zmory. Byłaby stracona na wieki.
Czy prawdziwa miłość może pokonać śmierć?

Pierwsza część młodzieżowej trylogii Claire McFall została wydawniczą sensacją w Chinach, gdzie sprzedano ponad 2 miliony egzemplarzy książki! Jej zawrotna popularność przyczyniła się do tego, że wkrótce powieść zostanie zekranizowana.Szklany las 
Cynthia Swanson
Wydawnictwo: Kobiece
Data wydania: 25.04.2019

,,Wydawało ci się, że dobrze znasz swoją rodzinę?

Angie Glass ma dwadzieścia jeden lat i jest szczęśliwa u boku kochającego męża Paula oraz małego synka. Pewnego dnia jeden telefon zmienia jej życie na zawsze.

Okazuje się, że siostrzenica Paula nagle straciła rodziców. Jej ojciec został znaleziony martwy przed ich domem, a matka zniknęła bez śladu. Angie i Paul porzucają dotychczasowe życie i przybywają do małego miasteczka w stanie Nowy Jork, aby zaopiekować się Ruby. 

Wszyscy zamieszkują w rodzinnym domu nastolatki położonym na skraju lasu. Od początku Angie nie może nawiązać więzi z tajemniczą i niedostępną dziewczyną. Z biegiem czasu odkrywa, że rodzina Glassów skrywa mroczne sekrety. Wkrótce przekona się też, jak niewiele wiedziała o mężczyźnie, którego poślubiła.

Czy prawda, którą odkryje Angie, na zawsze zniszczy jej rodzinę?''Mężczyźni, którzy nienawidzą wilków
Lars Lenth
Wydawnictwo: Literackie
Ilość stron: -
Data wydania: 25.04.2019


,,Nowa gwiazda wśród norweskich autorów kryminałów Wciągająca powieść o dzikiej przyrodzie i równie dzikiej naturze człowieka W norweskich lasach ginie kobieta zagryziona przez wilki. W ostatniej chwili ratuje swojego 5-letniego syna, sadzając go wysoko na gałęzi drzewa. Chłopca przynosi do miasteczka tajemniczy mężczyzna, informując tym samym mieszkańców o pierwszym od ponad 200 lat ataku wilków… Między obrońcami praw zwierząt a lokalną społecznością wybucha medialny spór. W walce o swoje często sięga się do środków znajdujących się daleko poza prawem. Kto kieruje się szczytnymi ideami, a kto pragnie jedynie zbić polityczny kapitał na sprawie wilków? Rino Gulliksen, żyjący z daleko od ludzi były mafioso i miłośnik wilków, zajmuje się tym problemem osobiście. Na miejscu pojawia się też adwokat Leonard Vangen, którego zadaniem jest zaprowadzenie porządku i niedopuszczenie do rozlewu krwi. Lars Lenth po mistrzowsku rysuje pełen napięcia konflikt interesów i porusza ważny temat stosunku do przyrody i zwierząt. Mroczni, bezwzględni bohaterowie, nieczyste zagrywki i wartko tocząca się akcja to idealny przepis na wciągającą powieść kryminalną.''Około północ
Mariusz Czubaj
Wydawnictwo: W.A.B.
Ilość stron: 224
Data wydania: 25.04.2019

,,Wiosna 1969 roku, Warszawa. Po pogrzebie genialnego jazzowego pianisty zamordowana zostaje młoda dziewczyna Jadwiga Ślusarek. Nie jest pierwszą kobietą, która zginęła w ostatnim czasie, nie będzie też ostatnią. Kontrabasista, jak sam o sobie mówi: "człowiek bez przydziału", naznaczony wojenną i powojenną przeszłością, podejmuje prywatne śledztwo. Niektórzy utrzymują, że w stolicy grasuje naśladowca Karola Kota (seryjnego krakowskiego mordercy, straconego w 1968), a tropy wiodą w stronę środowiska jazzowego i klubu "Hybrydy". Sprawą interesuje się także wywiad. Ale kto tak naprawdę okazuje się Podwórzowym Mordercą?
Książka ukazuje się w 50. rocznicę śmierci Krzysztofa Komedy.''
Świątynia 
Jakub Żulczyk
Wydawnictwo: Agora
Ilość stron: 528
Data wydania: 24.04.2019

,,Bohaterowie `Zmorojewa` pakują się w nowe kłopoty.

Mroczne wydarzenia poprzedniego lata zaczynają się zacierać w pamięci Anki i Tytusa, gdy w Głuszycach znów coś zaczyna się dziać. Tym razem o wsi robi się głośno z powodu tajemniczego uzdrowiciela-Adama Kropińskiego, do którego ciągną pielgrzymki liczących na uleczenie. Z lasu zwanego Świątynią wyłania się stary, wiktoriański dom, w którym dochodzi do podejrzanych cudotwórczych zjawisk. Tymczasem `złe oko` czuwa, czeka na okazję, by otworzyć drzwi pomiędzy światem Obserwatora Jasności, a Strażniczką Ciemności. Powoli staje się jasne, że nadchodzi wielka katastrofa i zdaje się, że wszystko już stracone. Chudy nastolatek, który walczyć potrafi tylko w grach komputerowych i jego przebojowa przyjaciółka po raz kolejny wikłają się w bezwzględną walkę Dobra ze Złem. Fantastyczne wydarzenia osadzone w barwnych polskich realiach wciągają i trzymają w napięciu jak najlepszy horror Stephena Kinga.''Trucizna, czyli jak pozbyć się wrogów po królewsku 
Eleanor Herman
Wydawnictwo: Znak
Ilość stron: 416
Data wydania: 25.04.2019

,,Trucizna, czyli jak pozbyć się wrogów po królewsku - opis produktu:
Fascynująca podróż przez historię śladami trucizny.

Historia trucicielstwa to historia walki o władzę. Członkowie królewskich rodów obawiali się zgubnego działania trucizny, która mogła zostać dodana do ich posiłku przez wrogów. Aby zapobiec otruciu, korzystali z rogów jednorożca i antidotów wypróbowanych na skazańcach oraz z usług testerów jedzenia. Słudzy oblizywali sztućce monarchów, zakładali ich bieliznę i testowali nocniki.

Jednak przerażeni niebezpieczeństwem otrucia władcy nie dostrzegali, że trucizna często kryła się w ich codziennej rutynie. Kobiety stosowały podkłady zrobione z ołowiu i rtęci. Mężczyźni wcierali w łysiejące miejsca zwierzęce odchody. Lekarze przepisywali im rtęciowe lewatywy i maści z arszenikiem.

Trucizna nie odeszła w zapomnienie wraz z dawnymi rodami królewskimi. Wciąż jest obecna na szczytach władzy. Trudniejsza do wykrycia. Skuteczniejsza. Chętnie używana przez współczesnych dyktatorów w walce z politycznymi wrogami. Trucizna wciąż żyje i ma się lepiej niż kiedykolwiek wcześniej.

Eleanor Herman odkrywa przed nami dzieje trucizny, jakiej nie znamy. Łączy w swojej książce świetną znajomość królewskich archiwów z najnowszymi odkryciami medycyny sądowej. Snuje opowieść o życiu w najwspanialszych europejskich pałacach - o trujących kosmetykach, śmiercionośnych lekarstwach i okrutnych morderstwach.''Świątynia na bagnach
Bramy ze złota 
Michał Gołkowski
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Ilość stron: 530

,,Świątynia na bagnach, Bramy ze złota - opis produktu:
Rzucony wyrokiem kapryśnych bogów poza granice znanego sobie świata, Zahred tkwi pośród trzęsawisk i moczarów.
Nawet jego klątwa nie działa tu tak, jak powinna. Los splata ścieżki śmiertelnych tak, że odnajduje go tam - zawieszonego pomiędzy życiem a śmiercią- młody, niewinny chłopiec. Co może stać się z umysłem dziecka, widzącego na własne oczy, że nie wszystko na świecie poddane jest tym samym prawom? Co stanie się, kiedy zwyczaj zamieni się w obrządek, a nawyk stanie się świętym rytuałem?

Poznaj opowieść o zaufaniu i zdradzie, miłości i nienawiści oraz o zaślepieniu przekonaniami.
Opowieść o przelanej krwi, którą zmyć można tylko następną krwią. O bogu-człowieku, uwięzionym w pozłacanej klatce gmachu wzniesionego ku jego czci.

Z mętnej, czarnej wody wyłania się świątynia na bagnach.''

Jak zawsze dla przypomnienie są to tylko wybrane przeze mnie premiery książkowe, nie wszystkie jakie w danym miesiącu pojawią się w księgarniach. 

Warto zaznaczyć, że w tym miesiącu do księgarni trafią nowe wersje okładkowe następujących książek: 
 • ,, Mistrz i Małgorzata'' Michaił Bułhakow
 • ,,Widnokrąg'' Wiesław Myśliwski
 • ,,Smętarz dla zwierzaków'' Stephen King
 • ,,Podróż ludzi Księgi'' Olga Tokarczuk

*Wszystkie opisy i zdjęcia okładek pochodzą ze stron wydawnictw. 40 komentarzy:

 1. Z tych wszystkich książek znam tylko "Co o mnie wiesz?", bo dostałam propozycję recenzji i czekam aż dojdzie :D Poza tym w kwietniu całkiem sporo ciekawych książek, głównie thrillery mnie zachęcają :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To fajnie, gratuluję. Zgadzam się było dużo ciekawych thrillerów.

   Usuń
 2. Wymieniłaś dużo ciekawych książek, kilka tytułów nawet sobie zapisałam, bo pierwszy raz o nich słyszę, a wyglądają na moje klimaty czytelnicze :). Szczególnie zainteresowały mnie: "Szklany las", "Wojenne losy przedwojennych gwiazd", "Nie umieraj do jutra", "Trucizna, czyli jak pozbyć się wrogów po królewsku", oraz "Stylistka" :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo się cieszę, że znalazłaś coś dla siebie.

   Usuń
 3. Nową książkę Magdy Majcher będę właśnie czytać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozumiem, że już czytałaś inne książki tej autorki. Mam nadzieję, że okazała się dobrą lekturą.

   Usuń
 4. Na kilka z tych książek czekam z niecierpliwością :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Pokrywa się u nas zaledwie kilka książek, ale to co się pokrywa będzie genialne!

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo wiele tytułów z Twojej listy, również chciałabym przeczytać. 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oby nam się udało chociaż część z nich przeczytać 😉.

   Usuń
 7. Czytałam poprzednią książkę Megan Mirandy i bardzo nie przypadła mi do gustu. Z tego powodu nie mam ochoty sięgać po kolejne. Dużo książek zapowiada się na kwiecień, brakuje tylko pieniędzy i czasu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na szczęscie prawie zawsze mamy duży wybór z pośród innych premier książkowych.
   To jedyne przeszkody.

   Usuń
 8. Jestem ciekawa jak będą wyglądać nowe wersje okładkowe " Mistrza i Małgorzaty" :D Zapraszam również do przyłączenia się do akcji na moim blogu "Help the Book".
  Pozdrawiam! wy-stardoll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zastanawiałam się czy jej tu nie wstawić, ale z tego zrezygnowałam.

   Usuń
 9. Kurczę i znowu mam ochotę na wszystkie pozycję w twoim poście. Na pewno przeczytam: Powiedz mi to szeptem - zapowiada się genialnie i Co o mnie wiesz.
  Dla innych, nie wiem czy znajdę chwilę (mam nadzieję, że tak no ale nigdy nie wiadomo jak to będzie) :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wow, na wszystkie miałaś ochotę. Mam nadzieję, że udało Ci przeczytać tę dwie najciekawsze.

   Usuń
 10. Jakoś tak mnie w tym roku mało co ciekawi z nowości, ale zawsze kilka wpadnie w oko. Kwietniowych jeszcze przeglądałam, ale z tych prezentowanych przez ciebie zainteresowało mnie Do gwiazd, Niedokończone opowieści, Dziewczynka z atramentu i gwiazd, To, co nas łączy i Z dala od świateł.

  OdpowiedzUsuń
 11. Oo zainteresowały mnie Powiedz mi to szeptem, Z dala od świateł, Do Gwiazd. A szept syberyjskiego wiatru mam już za sobą i bardzo fajna książka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że parę tytułów cię zainteresowało. Do gwiazd jest świetne.

   Usuń
 12. Mam kilka książek tutaj które masz umieszczone do przeczytania. Polecam za to już od razu Do Gwiazd od Sandersona bo jest świetne!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja po Sandersona sięgam w ciemno. Nie trzeba mnie do tego namawiać.Do gwiazd już czytałam.

   Usuń
 13. Mam parę książek z twojej listy do przeczytania, ale juz teraz moge Ci polecić Do Gwiazd - Sandersona. Jest świetne!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dwa razy komentarz ci się wysłał. Fajnie, że znalazłaś coś dla siebie.

   Usuń
 14. OMG ile wspaniałych tytułów. To teraz trzeba zagrać w lotto, wygrać i można iść na zakupy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trochę tego jest. O tym nie pomyślałam 😂😉.

   Usuń
 15. Lackberg po przeczytaniu całej jej słynnej serii zamierzam unikać. Ale "Stylistka" brzmi kusząco ;)

  Pozdrawiam,
  Lady Spark
  [kreatywna-alternatywa]

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czytałam tylko jedną jej książkę i nie była taka zła, więc jeszcze ostatecznego "wyroku" nie wydałam na tę autorkę. Rzeczywiście brzmi ciekawie.

   Usuń
 16. Widać, że kwiecień obfituje w wiele premier. Kilka z nich mnie zainteresowała :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się. Mnie także kilka premier zaciekawiło.

   Usuń
 17. Sporo tu lektur, które chciałabym przeczytać. :O
  Polowanie na lisy wydaje się być ciekawie, książki Majcher od dawna mnie intrygują, a jeszcze nie miałam okazji zabrać się za jakąkolwiek z jej powieści. Wydawnictwo Znak prezentuje też ciekawą lekturę o Tokyo. To, co nas łączy też mnie interesuje, bo pierwszy raz słyszę o autorce i ta okładka, no cóż - jest przepiękna. Taka delikatna... ;)
  No i oczywiście wpadła mi w oko również książka S.Young. ;)

  Dziękuję za odwiedziny, zapraszam częściej. ;)
  Angelika Ślusarczyk - Tylko magia słowa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sporo książek znalazłaź dla ciebie. Mnie też kilka zaciekawiło.

   Usuń
 18. Kilka propozycji bardzo mnie zainteresowało. "Wojenne losy przedwojennych gwiazd", "Gambit", "Mam na imię jutro", "Nasze małe kłamstwa", "Nie umieraj do jutra"... Tylko teraz kolejkę trzeba ustawić :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 19. No, no... Może to nie wszystko, co wydawnictwa proponują dla nas w kwietniu, ale i tak trochę tego tutaj nazbierałaś!
  Może nie wszystkie z tych książek mnie zainteresowały, ale jednak znalazły się takie, co wzbudziły moją ciekawość. „Dziewczyna z atramentu i gwiazd” - mam ją w planach już od dłuższego czasu i nie mogę się doczekać, kiedy wreszcie ją dorwę. Chłopak, który otworzył drzwi do wszechświata” - o istnieniu tej książki dowiedziałam się dopiero u Ciebie! A ma tak interesujący opis, że byłabym głupia, gdybym nie zapisała sobie tego tytułu. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że znalazłaś coś dla siebie.

   Usuń