środa, 24 kwietnia 2019

W kręgu adaptacji - ,,The Spanish Princess''

Gif z trailera ,,The Spanish Princess''

Zarówno w maju jak i czerwcu na małym i dużym ekranie zadebiutuje kilka adaptacji książkowych, o których myślę, że będę pisać. W między czasie również zapowiedziano nowe filmy i seriale na podstawie książek.
Ogłoszono, że Glenn Close i Amy Adams zagrają w adaptacjo ,,Elegia dla bidoków '' autorstwa J. D. Vance. 
Aktualnie trwają pracę nad dwoma filmami na podstawie twórczości Stephena Kinga, nie licząc drugiej części ,,IT'', ponadto w rozwoju jest również ośmioodcinkowy serial. 
W Londynie już trwają zdjęcia do serialu ,,Belgravia''. 
O tym pewnie każdy słyszał, ale pierwszy sezon ,,Wiedźmina'' ma ukazać się w czwartym kwartale tego roku, ale nie o tym dzisiaj.Nie wspominając już o finale GOT.  Dzisiaj chciałabym pokrótce o  ,,The Spanish Princess''.
,,The Spanish Princess'' to ośmioodcinkowy miniserial na podstawie książek Philipy Gregory  ,,Wiecznej księżniczki'' i ,,Klątwa Tudurów' , który powstał dla stacji STAZ. Na zagranicznych portalach jedni piszą, że jest to drugi sezon ,,Białej księżniczki'', drudzy, że to jest auronimiczny serial, aczkolwiek  oparty jest na książce, która była kontynuacją właśnie ,,Biała księżniczki'', oba te seriale  powstały dla tej samej stacji. 

Fabuła serialu będzie skupiać się wokół młodej księżniczki Katarzyny Aragońskiej, która przyjeżdża do Londynu, by poślubić księcia Artura. Kiedy książę Artur umiera jej nowym obiektem zainteresowań staje się książę Harry, który w przyszłości zostaje Królem Henrykiem VIII. 

Oficjalne materiały promocyjne: Obsada: 

Charlotte Hope jako Katarzyna Aragońska

Laura Carmichael jako Margaret (Małgorzata) Pole , hrabina Salisbury

Harriet Walter jako Margaret Beaufort
Stephanie Levi-John jako Lina de Cardonnes 

Nadia Parkes jako  Rosa

Ruairi O'Connor jako Książę Harry Tudor
Aaron Cobham jako Oviedo
Plakat 

Zwiastun Serial ten ma zadebiutować już niedługo w Stanach Zjednoczonych, gdzie premiera jest zapowiedziana na 5 maja  2019 roku. 
O polskiej premierze nic na razie nie wiadomo, ale jestem dobrej myślisz, zważywszy, że ,,Biała księżniczka'' miała swoją premierę niedługo po amerykańskiej. 


,,The Spanish Princess''   wydaje się idealnym wyborem dla fanów seriali kostiumowy, intryg i romansów. Jesteście ciekawi czy ten serial okażę się dobry i wciągający. A może ktoś widział najnowszą adaptację ,,Białej księżniczki''. 
Na moim blogu natomiast możecie znaleźć recenzję jednej książki pani Philippy Gregory. 


Źródło zdjęć!

14 komentarzy:

 1. Wiem, komu polecę ten serial. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Wygląda pięknie! Jeszcze nie znam twórczości pani Gregory, ale jak przeczytam te książki to na pewno skuszę się na serial, bo uwielbiam takie produkcje kostiumowe ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jakie piękne stroje! Uwielbiam takie seriale. Swego czasu dosłownie pożerałam takie cuda jak "Rodzina Borgiów" czy "Dynastia Tudorów", więc to idealnie w mój gust :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dla kogoś, kto lubi takie kostiumowe produkcje to na pewno nie lada gratka.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie wiedziałam, że powstanie ten serial. Książek tej autorki niestety nie czytałam, ale ponieważ uwielbiam takie kino, to pewnie się skuszę na ten serial :) W szczególności, że nie jest długi.

  Serdecznie zapraszam do siebie na lustrzana nadzieja :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Oglądałam ekranizację "Białej księżniczki" i jak lubię seriale kostiumowe, to ten był słaby.

  OdpowiedzUsuń
 7. Chciałabym wygospodarować więcej czasu także i na oglądanie filmów, ciekawie porównuje się wrażenia z książki i jej adaptacji. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Zdecydowanie będę oglądać bo uwielbiam takie seriale <3

  OdpowiedzUsuń
 9. Uwielbiam kinowe adaptacje książek. Nie to żebym była leniwa. Ba! Jestem totalnym przeciwieństwem lenia! Po prostu kocham kino, w końcu jest to dziesiąta muza! Obserwuję i Pozdrawiam!^^

  OdpowiedzUsuń
 10. Na 8 odcinków byłabym w stanie wygospodarować czas.

  OdpowiedzUsuń
 11. O kurcze,ale ja jestem to tyłu. Nie znam ani książek, a o adaptacji to już w ogolę pierwsze słyszę. Zapowiada się naprawdę intrygująco.

  OdpowiedzUsuń
 12. Spanish Princess to chyba jednak nie dla mnie.
  O Elegii dla bidoków nie słyszałam, ale TO chętnie obejrzę,i na Wiedźmina czekam <3
  Z ekranizacji to wiem też, że Żmijowisko powoli tworzy się na CANAL + :)

  OdpowiedzUsuń