W tej witrynie są wykorzystywane pliki cookie, których google używa do świadczenia swoich usług i analizowania ruchu. Twój adres ip i nazwa klienta użytkownika oraz dane dotyczące wydajności i bezpieczeństwa są udostępniane firmie google, by zapewnić odpowiednią jakość usług, generować statystyki użytkowania oraz wykrywać nadużycia i na nie reagować.
Wyczekiwane, grudzień 2020
piątek, 27 listopada 2020

 Grudzień to co roku miesiąc przejściowy. W tym okresie od lat obserwuję jak wydawanych jest mniej książek niż w poprzednich miesiącach w roku. Ma na to wpływ wiele czyników, ale udało mi się znaleźć parę interesujących tytułów. 



Obcy w obcym kraju

Robert A. Heinlein

Tłumaczenie: Arkadiusz Nakoniecznik

Seria: Artefakty 

Wydawnictwo: Mag 

Data premiery: 09. 12.2020

Liczba stron: 576


,,Był sobie raz Marsjanin nazwiskiem Valentine Michael Smith.

Absolutnie wszystko na świecie było dla niego obce - poglądy, motywy działania, przyjemności. Z drugiej strony, on sam został wychowany przez mądrą, subtelną i wysoko rozwiniętą, ale całkowicie nam obcą rasę."




Belgravia

Julian Fellowes

Wydawnictwo: Marginesy 

Data premiery: 09.12.2020

Liczba stron: 464


,,Arystokraci i nuworysze. Targowisko próżności i tajemnice buduarów. Ambicja, zawiść, a przede wszystkim miłość. Teraz jako stylowy serial na Canal+

Rok 1815. W przededniu bitwy pod Waterloo odbywa się bal. Oprócz arystokracji i oficerów uczestniczy w nim dostawca wojskowy z małżonką oraz córką. Ich obecność, choć dla elit bulwersująca, nie jest przypadkowa. Nim jednak bal się skończy, oficerowie ruszą na pole bitwy, gdzie wielu z nich zginie, wciąż w mundurach galowych.

Londyn, ćwierć wieku później – stolica imperium zmienia oblicze pod rządami młodziutkiej królowej Wiktorii. Powstają nowe rezydencje, nowe dzielnice elit, takie jak Belgravia. Miasto rozkwita. Arystokracja, chcąc nie chcąc, coraz częściej musi przyjmować na salonach coraz bogatszych nuworyszy.

To historia o pilnie strzeżonej tajemnicy, która łączy dwie rodziny z tych oddzielonych przepaścią światów i tylko czyha, by wywrócić ich życie do góry nogami."



Chór Świtu

Samantha Shannon

Tłumaczenie: Maciej Pawlak

Wydawnictwo: SQN

Cykl: Czas Żniw (tom 3.5)

Liczba stron: 144

Data premiery: 25.12.2020


,,Limitowane wydanie nowej minipowieści Samanthy Shannon, kolejnej części bestsellerowego cyklu Czas Żniw.

Paige Mahoney i Arcturus Mesarthim przybyli do Paryża. Wycieńczona po walce z Sajonem Paige musi pozostać w ukryciu, z dala od rewolucji, którą sama wznieciła, by zaleczyć rany i przepracować traumę po torturach, jakich doznała w niewoli. W bezpiecznej kryjówce Naczelnik i Paige zaczynają odbudowywać niegdysiejszą więź po długich tygodniach spędzonych na osobnych ścieżkach. W oczekiwaniu na wieści od tajemniczego programu Domino – sieci szpiegowskiej działającej w Sajonie – wspomnienia zaczynają się odbijać w teraźniejszości…"



Zbrodnia wigilijna

Georgette Heyer

Tłumaczenie: Piotr Kuś 

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Liczba stron:  424

Data premiery: 01.12.2020

"Zbrodnia wigilijna" autorstwa Georgette Heyer to klasyczna zagadka kryminalna.

Doskonała pozycja dla wielbicieli Zagadki w bieli J. Jeffersona Farjeona.

Nadeszła pora… na morderstwo.

Święta Bożego Narodzenia w Lexham Manor będą tego roku inne niż zwykle, a nastrój – daleki od świątecznego…

Gdy gospodarz tej pokaźnej posiadłości, zasłużenie cieszący się mianem starego sknery, Nathaniel Herriard, zostaje znaleziony martwy z nożem w plecach, na sześcioro bożonarodzeniowych gości pada podejrzenie o popełnienie zbrodni. Chociaż w tym wypadku kluczowa wydaje się delikatna kwestia dziedziczenia po zamordowanym, prawdziwą zagadkę stanowi pytanie, kto z podejrzanych mógł wejść do zamkniętego na klucz pokoju i dokonać tego potwornego zabójstwa.

Inspektora Hemingwaya ze Scotland Yardu czeka niezwykle trudne zadanie. Każdy spośród gości Lexham Manor coś przed nim ukrywa, każdy wzbudza nieufność…



Zawód fotograf

Ciąg dalszy nastąpił

Chris Niedenthal

Wydawnictwo: Marginesy 

Data premiery: 04.12.2020

Liczba stron: 552


Nowe, uzupełnione wydanie kultowej książki


Czołg pod kinem Moskwa z Czasem apokalipsy to fotograficzna ikona stanu wojennego. Zdjęcie zrobione z dystansem i sercem. Przez chłopaka z aparatem i brytyjskim paszportem, który przyjechał tu w 1973 roku. Przez zauroczonego Polską dziennikarza, relacjonującego dla świata wydarzenia zza żelaznej kurtyny. „Obserwowałem rewolucje w Pradze, Berlinie i na Węgrzech. Ale moje serce pozostało w Gdańsku” – wspomina udział w sierpniowym strajku w stoczni. Dla „Newsweeka”, „Time’a”, „Spiegla” fotografował powstanie Solidarności, pierwszą wizytę Jana Pawła II, stan wojenny i upadek komuny.

To książka o tym, jak pewien dziennikarz z Zachodu wsiąkł w kraj, którego dzieje miał relacjonować. W jego wspomnieniach dawnych i współczesnych wydarzeń jest spora dawka angielskiego sarkazmu i nutka polskiej nostalgii. Jest też złość na dzisiejszą rzeczywistość, ale i zachwyt nad pięknem Polski i wielu Polaków – nie tylko nieodżałowanej pamięci prezydentem Gdańska Pawłem Adamowiczem czy Jurkiem Owsiakiem, ale zwyczajnymi ludźmi. Nami.

W tej opowieści wymieszane są zdjęcia, słowa i uczucia. Świat pogodny i świat zdeprawowany, który wyszedł z formy. Jakie to smutne, że ZOMO jest takie fotogeniczne...



Wiersze prawie wszystkie. Tom II 

Agnieszka Osiecka 

Wydawnictwo: Prószczyński i S-ka

Liczba stron: 712

Data premiery: 17.12.2020


Wiersze znane i nieznane, śpiewane i nieśpiewane, już publikowane i całkowicie premierowe!

Wiersze mniejsze. Wiersze większe. Liryczne, satyryczne, dramatyczne, polityczne, rodzinne, osobiste, dla chłopców i dla dziewcząt. Dla maturzystów, studentów, początkujących i zaawansowanych koneserów polszczyzny.

W zbiorze zgromadzone są zarówno teksty, które ukazywały się w niewielkich tomikach redagowanych przez Osiecką w latach 60., 70. i 80., jak i wiersze nigdy dotąd niepublikowane, a odkryte podczas pracy Fundacji Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej nad katalogowaniem archiwum Autorki. Czytelnik znajdzie tu też teksty piosenek, których Osiecka była mistrzynią.

W wielu tekstach słychać typowe dla Osieckiej poczucie humoru, gry językowe, elementy zabawy, ale i nuty sentymentalne. Konsultantami przy wyborze wierszy byli: Magda Umer, Jan Borkowski oraz rodzina Poetki.



Ukryty język symboli 

Lech Majewski

Wydawnictwo: Dom wydawniczy Rebis 

Liczba stron: 280

Data premery: 08.12.2020


,,Esencje i notatki o sztuce, religii, liczbach i miastach.

Jesteśmy uwikłani w grę obrazów, skomplikowaną rzeczywistość wewnętrzną, zatem języka symbolicznego powinniśmy uczyć się od dziecka. Nie ma czegoś takiego jak nowy człowiek. To ciągle stary człowiek nawarstwiony na poprzednich pokoleniach. Mówiąc obrazowo, stanowimy cienką powłokę na pniu wielu pokoleń. Duża część naszej psyche, ego czy poczucia samego siebie związana jest z archaicznym odbiorem rzeczywistości. W ten sposób komunikuje się z nami owa "nawarstwiona" nieświadomość zbiorowa. Komunikuje się z nami ukrytym językiem symboli."



Świąteczne tajemnice. Najlepsze świąteczne opowieści kryminalne

Opracowanie zbiorowe

Tłumaczenie: Tomasz Bieroń, Janusz Ochab 

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Liczba stron: 712

Data premiery: 04.12.2020


,,Wybór najlepszych świątecznych opowieści kryminalnych.

W tej unikalnej antologii znalazły się rozmaite opowiadania kryminalne pióra zarówno słynnych autorów, jak i mniej znanych pisarzy. Wiktoriańskie opowiadania sąsiadują tu ze współczesnymi utworami, przerażające i trzymające w napięciu historie – z zabawnymi i przytulnymi opowieściami, a klasyczne metody rozwiązywania zagadek kryminalnych – z nowoczesnymi śledztwami policyjnymi. Tak duży wybór sprawi, że każdy czytelnik znajdzie tu coś dla siebie, a lektura tych opowiadań stworzy niepowtarzalny świąteczny nastrój w każdym domu."



Czarodziej z Łysej Góry. Opowieść o Bolesławie Książku

Bożena Kostuch

Wydawnictwo: Marginesy 

Data premiery: 04.12.2020

Liczba stron: 408



Koniki i kurki na ceramicznych kaflach ręcznie malowanych rożkiem, abstrakcyjnie zdobione talerze, pręgowane patery, pasiaste wazony i inne charakterystyczne naczynia we wzory trochę naiwne, ale urzekające i nie do podrobienia. Ponadto ceramiczne okładziny ścienne w rozpoznawalnych barwach i o niezwykłych fakturach, a nawet całe kominki – to wszystko składa się na fenomen łysogórskiej „Kamionki”, której ojcem jest Bolesław Książek.


Po latach cieszy się ona coraz większym zainteresowaniem, poszukiwana i kolekcjonowana, na aukcjach osiąga zawrotne ceny. Podobno, by docenić jej urok, trzeba do niej dojrzeć. Ale jak już się ją pokocha, to na całe życie.


Tytułowy czarodziej – Bolesław Książek – jeden z najwybitniejszych polskich ceramików, był już znanym i cenionym artystą, kiedy uwiedziony niespotykaną magią małej miejscowości koło Tarnowa porzucił Kraków i swoje dotychczasowe życie. Łysa Góra stała się jego domem, a tamtejszy zakład ceramiczny – zawodową obsesją. Poświęcał „Kamionce” niemal każdą chwilę, a swojej pracy nie ograniczał jedynie do powierzonych mu obowiązków kierownika artystycznego: zajmował się również sprawami technicznymi, uczył, a czasem można go było spotkać z kubłem farby i pędzlem czy nawet z miotłą. W ciągu niemal 20 lat spędzonych w Spółdzielni Pracy Rękodzieła Ludowego i Artystycznego wykonał ponad 1600 wzorów naczyń użytkowych i dekoracyjnych, rzeźb ceramicznych, płyt okładzinowych oraz ceramiki architektonicznej. W swoje projekty wkładał serce, a jego prace ciągle zachwycają poziomem artystycznym i kunsztem wykonania. Dziś, 26 lat po śmierci mistrza, można je oglądać w najważniejszych polskich muzeach i galeriach na całym świecie.


Dla miłośników historii polskiego wzornictwa ta bogato ilustrowana pozycja winna być lekturą prawdziwie satysfakcjonującą, dzięki której, biorąc do rąk wazon czy talerz z charakterystyczną zdobiną w postaci jelonków lub kogucików, rozpoznają, że to tylko jeden z etapów artystycznych poszukiwań Książka.



Ścieżka prostej obfitości. 365 dni do życia w harmonii i radości

Sarah Ban Breathnach 

Tłumaczenie: Justyna Grzegorczyk, Magdalena Hermanowska

Wydawnictwo: Dom wydawniczy Rebis 

Liczba stron: -

Data premiery: 04.12.2020


Ponad 5 milionów sprzedanych egzemplarzy. Nieprzemijający klasyk literatury inspirującej.


"Ścieżka prostej obfitości" od lat jest światowym bestsellerem i ważną lekturą dla całego pokolenia kobiet. Inspirujące medytacje na każdy dzień oraz praktyczne rady pomogły milionom czytelniczek odzyskać swoje prawdziwe ja, odnaleźć równowagę w najtrudniejszych chwilach życia i na nowo odkryć szczęście i piękno codzienności.


Niezwykle mocne przesłanie "Ścieżki prostej obfitości" jest jeszcze bardziej potrzebne i aktualne dziś, w pełnym niepokoju świecie. Z charakterystyczną szczerością, dowcipem i mądrością Sarah Ban Breathnach zaktualizowała i poszerzyła swój poradnik z myślą o nowym pokoleniu kobiet, które potrzebuje go jeszcze bardziej.


"Ścieżka prostej obfitości", z nowym wstępem, zaktualizowanymi, a częściowo zupełnie zmienionymi medytacjami i comiesięczną listą prostych radości, jest niezawodnym przewodnikiem dla kobiet, które chcą  żyć świadomie i być wierne swemu Autentycznemu Ja. Książka Sarah uczy nas celebrowania wewnętrznej radości i szukania piękna w prostych przyjemnościach i dobrze spędzonych chwilach każdego dnia.


Black Canary: Breaking Silence 

Alexandra Monir

Seria: DC Icons

Wydawnictwo: Random House Inc 

Liczba stron: 384 


In this thrilling origin story of Black Canary, Dinah Lance's voice is her weapon. And in a near-future world where women have no rights, she won't hesitate to use everything she has--including her song--to fight back. Dinah Lance was eight years old when she overheard the impossible: the sound of a girl singing. It was something she was never meant to hear--not in her lifetime and not in Gotham City, taken over by the vicious, patriarchal Court of Owls. The sinister organization rules Gotham City as a dictatorship and has stripped women of everything--their right to work, to make music, to learn, to be free. Now seventeen, Dinah can't forget that haunting sound, and she's beginning to discover that her own voice is just as powerful. But singing is forbidden--a one-way route to a certain death sentence. Fighting to balance her father's desire to keep her safe, a blossoming romance with mysterious new student Oliver Queen, and her own need to help other women and girls rise up, Dinah wonders if her song will finally be heard. And will her voice be powerful enough to destroy the Court of Owls once and for all?



Jeszcze kilka innych książek ukaże się w grudniu, ale wybrałam te, które mnie zaciekawiły. Serię Artefakty zbieram i czytam. Aktualnie mam dziewięć książek, trzy z nich przeczytałam i jedną tutaj zrecenzowałam. Na blogu możecie przeczytać też recenzję książki ,,Belgravia" jak i poczytać o serialu. Wybrałam też jedną zagraniczną książkę, choć serię DC Icons w Polsce wydaje wydawnictwo MAG. Wybrałam ją, ponieważ z wszystkich bohaterów DC i Marvela najbardziej lubię właśnie tą bohaterkę. Opis zawiera dużo elementów z komiksów nie tylko z jej, ale i Batmana. Co tam będzie robił na tym etapie Green Arrow? 

Jaka książka zwróciła waszą uwagę? Nie tylko z tej wąskiej listy jaką ja przedstawiłam.  


104 komentarze:

  1. Przeczytałabym tylko "Świąteczne opowieści kryminalne". Pozostałe książki mnie nie kuszą. :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Pierwsze recenzje przekonują, że jest to dobra książka.

      Usuń
  2. Zbrodnia wigilijna brzmi ciekawie. 😊

    OdpowiedzUsuń
  3. W sumie nigdy nie czytałam wierszy Osieckiej, poza tymi które znam z wersji piosenek, więc z chęcią sięgnę po ten tomik.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja bardzo lubię jej wiersze. W piosenkach, które napisała za to nie orientuje się bardzo. Poza tymi bardziej znanymi.

      Usuń
  4. Zainteresowała mnie "Zbrodnia wigilijna". Ciekawie się zapowiada.

    OdpowiedzUsuń
  5. Belgvaria, chciałabym przeczytać tą książkę. Lubię te czasy, ten klimat.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Czytałam ją, książka bardzo dobrze napisana, ale jej Słabą stroną jest fabuła.

      Usuń
  6. Artefakty zawsze w cenie. Poza tym ciekawi mnie Shannon, bardzo lubię "Czas żniw", ale polityka sprzedażowa SQN trochę mnie odstrasza i chyba zaraz przejdę na angielskie oryginały. A szkoda, bo chciałam też przeczytać "Harde Baśnie" od nich.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja staram się je zebrać. Shannon jeszcze nic nie czytałam. Też chciałam je przeczytać.

      Usuń
  7. Zbrodnia Wigilijna prezentuje się bardzo ciekawie.

    OdpowiedzUsuń
  8. Wydawnictwa nie zwalniają w ostatnim miesiącu :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Trochę jednak zwalniają. Porównując ten miesiąc do innych w roku można to zauważyć.

      Usuń
  9. Może się skuszę na Shannon :)

    OdpowiedzUsuń
  10. Też zauważyłam, że w grudniu jest mniej premier, ale jakoś nigdy się nie zastanawiałam nad przyczyną. Z chęcią sięgnęłabym po "Belgravię" i z niecierpliwością czekam na Osiecką. Przypomnę też siostrze o nowej książce Samanthy Shannon.
    Życzę zaczytanego grudnia! :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Belgravie czytałam w starym wydaniu. Tak naprawdę w tym miesiącu wyszły dwie książki z wierszami Osieckiej.
      Dziękuję.

      Usuń
  11. Właśnie dzisiaj przeglądałam zapowiedzi z Zysku i są zdecydowanie obiecujące!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ogólnie od kilku miesięcy kilka tytułów z tego wydawnictwa mnie ciekawi, więc akurat to mnie nie zdziwiło.

      Usuń
  12. Mnóstwo fantastycznego zaczytania się szykuje, ostrzę pazurki na cztery z tych propozycji, przyjemnie będzie się w nich zanurzyć. :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja jak przeczytam chociaż jedną książkę z tych zapowiedzi w grudniu, to ogłoszę sukces.

      Usuń
  13. Na pierwszy ogień pójdą Świąteczne opowieści, podwójna przyjemność, wejście w mroczne klimaty, wejście w świąteczne klimaty. :)

    OdpowiedzUsuń
  14. O, dzięki za info o nowym Heinleinie, to zdecydowanie coś dla mnie.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja dopiero z jego twórczością będę się zapoznawać.

      Usuń
  15. Mnie zaciekawiła Belgravia. Lubię sobie czasem coś takiego poczytać - ostatnio nieco mniej wie tym bardziej na grudzień idealnie pasuje :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Czytałam ją w starym wydaniu. Świetnie napisana, ale fabularnie wypadła słabiej.

      Usuń
  16. W grudniu czekam na książki typowo świąteczne :)

    OdpowiedzUsuń
  17. A jednak mimo wszystko znalazło się kilka wartościowych pozycji do przeczytania! Ja w tym miesiącu zaopatrzyłam się w nowe reportaże i nadrabiam czytelnicze zaległości. :))

    OdpowiedzUsuń
  18. Najbardziej oczekuję na Heinleina, akurat przeczytałam jego "Drzwi do lata" i bardzo przypadły mi do gustu. :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja jeszcze nie miałam styczności z jego twórczością, ale mam ją w planach.

      Usuń
  19. Oprócz Shannon na żadną inną książkę nie czekam :)

    OdpowiedzUsuń
  20. Zbrodnia Wigilijna i Świąteczne tajemnice. Najlepsze świąteczne opowieści kryminalne zaciekawiły mnie najbardziej

    OdpowiedzUsuń
  21. Nam grudzień już od kilku lat kojarzy się głównie ze świątecznymi tytułami 🙂

    OdpowiedzUsuń
  22. Wigilijna zbrodnia powinna jak najszybciej wpaść w moje ręce, najlepiej jeszcze przed świętami. ;)

    OdpowiedzUsuń
  23. Z powyższej listy niestety żadna z książek nie wzbudziła mojego zainteresowania, ale to dobrze, bo na razie muszę ogarnąć inne czytelnicze zobowiązania.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Zawsze to jakaś szansa, że zmniejszy się liczba nieprzeczytanych książek, które mamy w domu na półkach.

      Usuń
  24. Wszystkie pozycje są bardzo ciekawe, ale przyznam że tak najbardziej najbardziej, to spodobała mi się pierwsza :) Zaciekawiła mnie od razu, chyba trafiłaby idealnie w mój gust :) Wspaniałe zapowiedzi :)
    Pozdrawiam cieplutko ♡

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Mnie pierwsza książka również od razu zaciekawiła. Czytałam tez inne ksiazki z tej serii, więc musiałam o niej napisać.
      Również pozdrawiam!

      Usuń
  25. Ciekawe tytuły wybrałaś! ;) Najbardziej zainteresowały mnie książki "Świąteczne tajemnice" i "Czarodziej z Łysej Góry".

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. "Czarodziej z Łysiej Góry" to nietuzinkowa książka.

      Usuń
  26. Jestem niezwykle ciekawa tej wigilijnej zbrodni.

    OdpowiedzUsuń
  27. "Obcy w obcym kraju" ma absolutnie przerażająco-poruszającą okładkę O.O

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Zgadzam się, okładka nawiązuje do oczywistych wydarzeń. Jestem ciekawa jej symboliki, ale najpierw muszę ją przeczytać.

      Usuń
  28. To prawda, w grudniu wydaje się mniej, ale to lepiej, bo jest czas na nadrobienie zaległości. Z tych premier nic mnie nie zainteresowało.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Szkoda, ale przynajmniej nadrobisz zaległości.

      Usuń
  29. U Ciebie jak zwykle ciekawe i różnorodne zapowiedzi książkowe. Tym razem zainteresowała mnie tylko jedna "Belgravia", bo szalenie lubię takie klimaty ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Zawsze staram się znaleźć różnorodne i ciekawe książki. Pisałam o Belgravii dwa razy parę tygodni temu.

      Usuń
  30. Przyznam, że to zupełnie nie moje gatunki, jednak "Zbrodnia wigilijna" mnie zainteresowała i już sobie zapisuję tytuł i autora.

    OdpowiedzUsuń
  31. "Świąteczne tajemnice" mnie najbardziej zainteresowały. CIemno, śnieg za oknem - lubię wtedy właśnie takie świąteczne opowieści, nawet jeśli są kryminałami.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dużo osób zwróciło na nią uwagę. Jest to też dobra książka, więc się nie dziwię.

      Usuń
  32. Sporo ciekawych propozycji. To fajna podpowiedz jeśli chodzi o prezenty pod choinkę :)

    OdpowiedzUsuń
  33. Najbardziej zaciekawił mnie "Czarodziej z Łysej Góry", chciałabym przeczytać tę książkę. :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ciekawy wybór. Też chciałabym ją przeczytać.

      Usuń
  34. Jak zaczęłam przeglądać strony wydawnictw, żeby zrobić zapowiedzi u siebie, to jakoś nic mi się nie rzuciło w oczy, o czym bym chciała wspomnieć. A szkoda. Ale chyba grudzień ma to do siebie, że jest bardziej ubogi w nowości wydawnicze.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Może jest ubogi w nowe pozycje wydawnicze, ale można znaleźć ciekawe ksiazki. Wszystko zależy od gustu i osobistych preferencji.

      Usuń
  35. Sporo ciekawych tytułów. Mam w planach "Świąteczne tajemnice. Najlepsze świąteczne opowieści kryminalne" :)

    OdpowiedzUsuń
  36. Troszkę tych pozycji jednak jest. Niestety nic mnie nie zainteresowało :(

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To tylko część z nich, więc możliwe, że jeszcze cię coś zainteresuje.

      Usuń
  37. Bardzo ciekawe propozycje

    OdpowiedzUsuń
  38. Belgravia kojarzę, ale z serialu jaki oglądałam we wrześniu, po książkę bym chętnie sięgnęła.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. O serialu pisałam. Książkę trochę później recenzowałam.

      Usuń
  39. Nie znam tych książek, ale myślę, że
    Ścieżka prostej obfitości zwróciły moją największą uwagę

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ona również zwróciła moją uwagę, ale nie wiem czy uda mi się ją przeczytać.

      Usuń
  40. Widzę kilka tytułów na które sama mam ochotę :) Muszę koniecznie zakupić, może jako prezent pod choinkę?

    OdpowiedzUsuń
  41. Z tej listy najbardziej przykuwa moją uwagę Belgravia :) I to nie tylko okładką, ale tez opisem. Będę musiała się jej przyjrzeć

    OdpowiedzUsuń
  42. Mój grudzień zapowiada się spokojnie. Będę raczej nadrabiać multum świetnych nowości z listopada niż czekać na te grudniowe - jakoś mnie nie przekonują. :)

    OdpowiedzUsuń
  43. "Zbrodnia wigilijna" jest już u mnie i niedługo się za nią zabieram :)

    OdpowiedzUsuń
  44. Mnie w grudniu nic szczególnie nie ciekawi, ale ja się cieszę, chociaż po nadrabiam zaległe książki :D

    OdpowiedzUsuń
  45. Nie znałam wcześniej tych książek, ale miło, że nas z nimi zapoznałeś

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Mogłaś ich nie znać, ponieważ były to nowości wydawnicze, które wówczas jeszcze się nie ukazały.

      Usuń
  46. Bardzo zaciekawiła mnie Zbrodnia Wigilijna- to może być swietna lektura

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Z pierwszych opinii wynika, że jest to dobra książka.

      Usuń
  47. Tez zauwazylam,ze w grudniu na rynku wydawniczym panuje raczej uspienie - ale propozycji dla dzieci jest za to cale zatrzesienie.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie sprawdzałam propozycji dla dzieci, więc wierzę na słowo.

      Usuń
  48. O kurcze, to jest kolejna część Czasu żniw? Ojej, nie wiedziałam, że wychodzi. Szkoda, że taka mała objętościowo ta książka...

    OdpowiedzUsuń
  49. Bardzo ciekawy przegląd! Zbrodnia wigilijna skojarzyła mi się z moim ukochanym Morderstwem w Boże Narodzenie Agathy Christie. Chętnie bym przeczytała i tę książkę

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Mam nadzieję, że również ci się spodobają.

      Usuń

© 2020 | graphic-luna