W tej witrynie są wykorzystywane pliki cookie, których google używa do świadczenia swoich usług i analizowania ruchu. Twój adres ip i nazwa klienta użytkownika oraz dane dotyczące wydajności i bezpieczeństwa są udostępniane firmie google, by zapewnić odpowiednią jakość usług, generować statystyki użytkowania oraz wykrywać nadużycia i na nie reagować.
,,Orzeszki ze ścieżki" - gra
poniedziałek, 20 maja 2024


Ostatnio mamy prawdziwie letnią pogodę, choć do wakacji jeszcze trochę czasu pozostało Za to oprawa graficzna gry ,,Orzeszki ze ścieżki" wprowadza wręcz jesienną atmosferę, zapowiadając nadejście zimy. 
,,Piekielne niebo" Karolina Ligocka
poniedziałek, 13 maja 2024

Piekielne Niebo
Karolina Ligocka
Wydawnictwo Mięta 
Data premiery: 20.03.2024
Liczba stron: -

Klimatyczny, trzymający w napięciu kryminał ze szczyptą romansu.

Sylvie, bogata i atrakcyjna rozwódka z nowojorskiego Manhattanu, wyjeżdża do Toskanii, żeby rozpocząć nowy etap w życiu. Planuje kupić zabytkowy dom, znaleźć włoskiego kochanka i poświęcić się pisarstwu. Niestety wchodzi w drogę bandytom, którzy mordują kobiety w miejscach związanych z okrutnymi procesami czarownic i sprzedają to widowisko online w darknecie.

Mafia urzęduje w opuszczonej posiadłości, którą dziedziczą homofob z warszawskiej Pragi i mediolański gej celebryta. Gardzą sobą, ale będą musieli stoczyć wspólną walkę ze zbirami. Sprawę rytualnych morderstw próbuje rozwikłać inteligentna policjantka Emilia, a na pomoc Sylvie rusza jej były mąż, David, który okaże się kimś zupełnie innym, niż dotąd sądziła.

Wciągająca intryga, wyraziści bohaterowie i dramatyczna akcja w malowniczej Toskanii, która wcale nie jest taka sielankowa jak na zdjęciach.
,,Księga drzwi" Gareth Brown
niedziela, 5 maja 2024


Księga drzwi

Gareth Brown

Tłumaczenie: Dorota Konowrocka-Sawa

Wydawnictwo Uroboros

Data premiery: 10.04.2024

Liczba stron: 480


„Oto Księga Drzwi. Gdy trzymasz ją w ręku, każde drzwi są wszystkimi drzwiami”

Najbardziej wyczekiwany tytuł fantasy w 2024 roku według portalu Goodreads!

Powieść dla fanów „Biblioteki o Północy” Matta Haiga i „Niewidzialnego życia Adie LaRue” V.E. Schwab.


Spokojne życie trzydziestoletniej Cassie toczy się bez wyraźnego kierunku między księgarnią, gdzie pracuje, a nowojorskim mieszkankiem wynajmowanym do spółki z przyjaciółką. Wszystko zmieni się, gdy pewnego razu jeden ze stałych klientów sklepu zostawi jej na stole tajemniczą starą książkę. Jak się okaże, daje ona jej właścicielowi niezwykłe moce. I wkrótce Cassie dowie się, że istnieją inne magiczne księgi, które również mogą czynić rzeczy cudowne – lub przerażające.

W ten sposób Cassie wpada w wir przygód, zagrażających życiu jej i jej bliskich. Bo tam, gdzie jest magia, jest i nieograniczona władza.

„Ta książka jest jak jedna z magicznych ksiąg tej powieści - przenosi do innego świata i sprawia, że zapomina się o wszystkim wokół. Hipnotyzuje czytelnika, nie pozwalając mu oderwać się od lektury nawet na moment. Zarezerwujcie dla niej więcej czasu, bo „jeszcze jeden rozdział” zamieni się w czytanie do ostatniej strony!”

Paulina Maśkiewicz

© 2020 | graphic-luna