W tej witrynie są wykorzystywane pliki cookie, których google używa do świadczenia swoich usług i analizowania ruchu. Twój adres ip i nazwa klienta użytkownika oraz dane dotyczące wydajności i bezpieczeństwa są udostępniane firmie google, by zapewnić odpowiednią jakość usług, generować statystyki użytkowania oraz wykrywać nadużycia i na nie reagować.
W kręgu adaptacji - ,,Żeby nie było śladów”
czwartek, 16 września 2021


 Dawno na blogu nie pisałam o polskich produkcjach na podstawie książek, a trochę ich w tym roku było. O części z nich  pisałam na Instagram Stories. Dziś o filmie, który został wybrany polskim kandydatem do Oscarów 2022. Film powstał na podstawie reportażu Cezarego Łazarewicza o tym samym tytule. 
W kręgu adaptacji - ,,Foundation"
czwartek, 9 września 2021

Dziś słów parę o ,,Foundation" na podstawie książki Isaaca Asimova o tym samym tytule. 

,,Przeklęte dzieci Inayari" Agnieszka Kulbat
poniedziałek, 6 września 2021

 

Przeklęte dzieci Inayari 
Agnieszka Kulbat 
Seria: Mojra #2
Wydawnictwo: Nowa Baśń 
Data premiery: 2021
Liczba stron: 336 
Opis 
Rayn, ratując życie Aidena, nie zdaje sobie sprawy, że to on ma przynieść jej zgubę. Ich połączone życia łączą też emocje, ból i sny, zamazując granicę pomiędzy dobrem a złem. Rayn nie jest w stanie poznać, czy myśli nawiedzające jej głowę należą do niej czy do chłopaka. Ten chaos jest tylko pozorny, bo każdy jej krok, czyn i słowo zostało dokładnie zaplanowane przez Mojry – boginie przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Rayn nie podda się tak łatwo i jej celem stanie się wyrwanie z okowów przeznaczenia, bo od teraz każda decyzja jej i Aidena, zdecyduje o losie świata.
© 2020 | graphic-luna