środa, 4 lipca 2018

,,Księżyc nad przylądkiem'' Colleen Coble


Księżyc nad przylądkiem
Colleen Coble
Seria: Nad zatoką #2
Ilość stron: 400
Data wydania: 2017
Wydawnictwo: Dreams 
Opis: 
,,Mama Mallory zmarła piętnaście lat temu. Mimo to ostatnie słowa wypowiedziane przez ojca tuż przed śmiercią w pośpiesznej rozmowie telefonicznej były jasne: „Znajdź… matkę”.
Poczucie wstydu i zagubienia trzymało Mallory Davis z dala od domu przez ostatnie piętnaście lat. Kiedy jednak ojciec ginie w niewyjaśnionych okolicznościach, nie pozostaje jej nic innego jak wrócić na Syreni Przylądek. Dziewczyna jest przekonana, że to było morderstwo, a jej ukochany z dzieciństwa, Kevin O’Connor, będący obecnie strażnikiem leśnym w południowo-wschodnim Maine, potwierdza te podejrzenia. Ale Kevin jest ostrożny, jeśli chodzi o angażowanie się i pomoc Mallory w jej poszukiwaniach. Już raz porzuciła go bez słowa wyjaśnienia wiele lat temu.
Gdy Mallory zaczyna dostawać pogróżki skierowane zarówno do niej, jak i do jej nastoletniej córki, Haylie, razem starają się dotrzeć do rozwiązania tej zagadki. Sprawa domniemanego morderstwa jest jednak dużo bardziej skomplikowana, niż mogłoby się wydawać… a Mallory nie może umrzeć, zanim wszystkie elementy tej układanki znajdą się na swoim miejscu.''


Z przyjemnością ponownie zawitał do Maine i jego mieszkańców po bardzo dobrym pierwszym tomie. Tym razem historia skupia się na Mallory dziewczynie, która przez tragiczne wydarzenia w jej życiu opuściła swoje rodzinne miasto, wręcz z niego uciekła porzucając rodzinę i bliskich przyjaciół. Niespodziewana śmierć jej ojca, z którą wiąże się włamanie do jej domu zmuszą młodą kobietę do powrotu. Musi ona zmierzyć się tak naprawdę z samą sobą i na własną rękę dowiedzieć się jak i dlaczego zginał jej ojciec. Jego tajemnicza śmierć zaczyna się wiązać z śmiercią matki Mallory.
Na domiar złego oprawcy jej rodziny wciąż starają się zatrzeć wszystkie ślady.

Collen Coble potrafi wykreować bohaterów z krwi i kości o ciekawym charakterze.
Mallory to młoda kobieta, której życie dało w kość. Starała się odciąć od przeszłości, która w końcu ją dopadła. Robiła wszystko żeby zapewnić swojej córce co chce.

Z Kevinem mam problem, ponieważ jest on strasznie podobny do Luke z pierwszej części.  Jest miły, pracowity i pomocny. Pracuje jako Strażnik Łowicki a Luke pracuje w Straży Przybrzeżnej. Na szczęście jego relacje z rodziną zostały lepiej nakreślony przez konflikt i dość ciekawie z jego osobą wiąże się wątek niespełnionych ambicji rodziców, które spadają później na ich dzieci.

Haylie jest córką głównej bohaterki. Jest kapryśną dziewczyną. Nic jej się nie podoba. Tylko oczekuje coś od innych. Ogólnie wyróżnia się na tle wszystkich postaci głównych, które do tej pory były praktycznie ideałami

Bohaterowie z ,,Hotelu nad oceanem'' choć teraz nie są w centrum historii to wciąż pojawiają się w tej części w istotnych momentach na czele z Kate. Dowiadujemy się także jaki był ostateczny finał dla reszty postaci z pierwszej części.

Tym razem opisy autorki nie zachwyciły mnie tak bardzo jak za pierwszy razem, ponieważ przy drugim spotkaniu nie zabrała nas w podróż po Maine. Wciąż przyjemnie się je czytała dzięki jej bogatemu słownictwu.

Za to w  tej części akcja była bardziej wartach i wciągając. Sama historia było o wiele ciekawiej poprowadzona wraz w wątkami pobocznymi, które świetnie dopełniły całość. Wątek niewidomej Sadie był bardzo uroczy i do końca była przekonana, że jednak  niektórzy będą chcieli wykorzystać ją.

,, Księzyc nad przylądkiem'' okazał się  lepszą książką od swojej poprzedniczki, której z perspektywy czasu mogę napisać, że zabrakło ciekawych wątków pobocznych. Gorąco polecam Wam tę książkę, a ja już zacieram ręce nad trzecią częścią.
22 komentarze:

 1. Bardzo lubię książki tej autorki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ta autorka robi się coraz bardziej popularna, osobiście jeszcze nie poznałam jej twórczości, ale możliwe, że to zmienię :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Upływ czasu pokazał, że był to chwilowy wzrost popularności. Może przy okazji jej kolejnej książki.

   Usuń
 3. Nie słyszałam o tej książce zupełnie nic, ale właściwie wydaje mi się dość ciekawa i chyba w przyszłości będę na nią polować :)
  Justyna z http://livingbooksx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz jeszcze rzucić okiem na pierwszą część.

   Usuń
 4. Nie znam autorki, ale bardzo chcę poznać :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam "Zmierzch nad jagodowymi polami" tej autorki i mówiąc krótko - nie zachwycił mnie i jakoś nie mam chęci czytać innych książek Collen Coble :(

  Zabookowany świat Pauli

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ,, Zmierzch nad jagodowymi polami" jest trzecim i ostatnim tomem tej serii, w którym wydarzenia z poprzednich tomów łączą się ze sobą najbardziej. Czytelnik też po dwóch tomach jest jakoś przywiązany do bohaterów. Może dlatego, aczkolwiek mogła Cię po prostu sama w sobie nie zachwycić.

   Usuń
 6. Nie miałam okazji czytać jeszcze żadnej z powieści tej autorki. Myślę, że trzeba przyjrzeć się jej bliżej :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja nie czytałam tylko jej jednej nie wydanej książki.
   Również pozdrawiam.

   Usuń
 7. Brzmi dosyć interesująco :) Ciekawa jestem kreacji bohaterów w tej książce. Chętnie ich poznam :D

  Ps. Bardzo ładny blog :) Będę tutaj zaglądać :) Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Warto przed tą książką zapoznać się z jej poprzedniczką-,, Hotel nad oceanem".
   Dziękuję

   Usuń
 8. Chyba jeszcze nie słyszałam o tej serii o tej autorce. Chętnie to nadrobię. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Pierwszy raz słyszę o autorce i jakoś mnie do niej nie ciągnie :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozumiem. Nie wszystkie książki nas do siebie przekonują.

   Usuń
 10. Nie słyszałam o tej książce. Myślę, że mogłabym po nią sięgnąć :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest to drugi tom serii ,, Nad zatoką", jednak cieszę się, że jesteś do niej pozytywnie nastawiona.

   Usuń