poniedziałek, 30 lipca 2018

Wyczekiwane sierpień 2018

Lipiec już prawie dobiegł końca, a więc czas na listę ciekawych premier książkowych w sierpniu.

Apartament w Paryżu
Guillaume Musso
Wydawnictwo: Albatros
Ilość stron: 400
Data premiery: 01.08.2018

Sztuka jest kłamstwem, które mówi prawdę.


 • Paryż, pracownia malarska ukryta w pełnym zieleni zaułku. Madeline właśnie ją wynajęła, żeby odpocząć i cieszyć się samotnością. W wyniku nieporozumienia w to samo miejsce trafia Gaspard, młody pisarz ze Stanów Zjednoczonych, który chce w spokoju popracować nad nową książką. Los skazuje tych dwoje wrażliwych samotników na dzielenie jednej przestrzeni życiowej.

Pracownia należała do słynnego artysty, Seana Lorenza; we wnętrzu wciąż widać jego fascynację kolorami i światłem. Pogrążony w smutku po śmierci syna malarz zmarł rok wcześniej, pozostawiając po sobie trzy obrazy, które wkrótce przepadły bez wieści. Madeline i Gaspard, zafascynowani geniuszem i zaintrygowani tragicznym losem poprzedniego lokatora, postanawiają połączyć siły, aby odzyskać te niezwykłe malowidła. Zanim odkryją sekret Seana Lorenza, będą musieli zmierzyć się z własnymi demonami, a prowadzone przez nich śledztwo na zawsze odmieni ich życie.

Guillaume Musso od lat utrzymuje się na pierwszym miejscu listy najpopularniejszych francuskich pisarzy. Przewrotne historie, które pisze, łączą w sobie elementy powieści obyczajowej i thrillera psychologicznego. I zawsze zaskakują absolutnie nieoczekiwanym finałem.
Wszystko, czego pragnęliśmy
Emily Giffin
Wydawnictwo: Otwarte
Ilość stron: 448
Data premiery: 04.08.2018

Nina należy do elity i u boku bogatego męża prowadzi wygodne życie, jakiego zawsze pragnęła. Ich syn Finch właśnie dostał się na wymarzone studia w Princeton.

Tom jest samotnym ojcem i pracuje od rana do nocy. Rozpiera go duma, gdy jego córka Lyla dzięki stypendium zaczyna naukę w prywatnym liceum. Dziewczyna usilnie stara się dopasować do obcego jej otoczenia, choć latynoska uroda odziedziczona po matce wcale jej w tym nie pomaga.

Światy Niny i Toma zderzają się gwałtownie, gdy w szkole wybucha skandal obyczajowy z udziałem ich dzieci.

Pośród piętrzących się kłamstw bohaterowie będą musieli przemyśleć relacje z najbliższymi i odpowiedzieć sobie na ważne pytanie: czego naprawdę pragną?W słusznej sprawie
Danielle Steel
Wydawnictwo: Znak
Ilość stron: 352
Data premiery: 22.08.2018

Meredith McKenzie pochodzi z bogatej, prawniczej rodziny. Nie wiedzie jednak wystawnego życia, nie nosi najpiękniejszych sukien i drogiej biżuterii, o jakich inne dziewczyny mogą tylko pomarzyć. Ma inny cel - pragnie walczyć o pokój i dobro na świecie. Kończy studia i otwiera własną kancelarię. Podczas gdy jej rówieśniczki przeżywają kolejne romanse i rozstania, ona z całych sił stara się pomóc najbardziej poszkodowanym. Pewnego dnia Meredith poznaje przystojnego doktora Petera Wattsa. Odkrywa, że łączą ją z nim wspólne cele i ideały. Czy ich znajomość okaże się początkiem wielkiego uczucia?

Czy Meredith spełni swoją życiową misję? I czy w swoim walecznym sercu odnajdzie miejsce na miłość?

"W słusznej sprawie" to wzruszająca opowieść o wielkiej odwadze i poświęceniu kobiety, która ponad wszystko pragnie sprawiedliwości i dobra.Jak mogłaś
Heidi Perks
Wydawnictwo: Otwarte
Ilość stron: 360
Data premiery: 04.08.2018

Byłaś za nią odpowiedzialna, a teraz zaginęła.

Charlotte, przyjaciółka Harriet, opiekuje się jej córką. Dziecko znika. Kobieta może przysiąc, że spuściła małą z oka ledwie na chwilę, że dziewczynka cały czas bawiła się z innymi dziećmi. Przecież dbała o nią jak o własne dziecko! Zrozpaczona Harriet winą za nieszczęście obarcza Charlotte. Jak mogłaby jej wybaczyć?

Dwa tygodnie później obie kobiety zmuszone są spotykać się na komisariacie. Będą przesłuchiwane w sprawie pewnego morderstwa. Sytuacja zaczyna się komplikować, bo na jaw wychodzą liczne sekrety. Harriet i Charlotte muszą zdecydować, czy wzajemnie sobie pomóc. Tak przecież robią najlepsze przyjaciółki, prawda?
Tyle miłości
Rebecca Rosenblum
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Ilość stron: 416
Data premiery: 10.08.2018

Kiedy Catherine Reindeer zostaje uprowadzona z parkingu przed restauracją, w której pracuje jako kelnerka, nie tylko jej najbliżsi - matka i mąż, lecz również ludzie, którzy ledwie ją znali, przeżywają wstrząs.

"Tyle miłości" pokazuje, jak pustka po zaginionej odmienia życie tych, którzy pozostali - z niepewnością, lękiem i rozpaczą. Osią powieści jest jednak zdumiewająca psychiczna droga samej Catherine - droga do normalności po niewyobrażalnej traumie. Kiedy po miesiącach udręki ostatni, najbardziej bolesny cios zmusza ją do podjęcia ostatecznej decyzji, okazuje się, że zupełnie nie jest przygotowana na to, co ją czeka po odzyskaniu upragnionej wolności. Z historią głównej bohaterki przeplata się opowieść o losach młodej poetki, zamordowanej wiele lat wcześniej, której wiersze pomagają Catherine przetrwać najczarniejsze godziny życia. Prowadzona wielowątkowo narracja tworzy żywy, poruszający obraz skutków cierpienia, jakie ludzie potrafią sobie nawzajem zadawać.

Łzy Tess
Seria: Potwory z ciemności #1
Pepper Winters
Wydawnictwo: Kobiece
Ilość stron: -
Data premiery: 24.08.2018

Pierwszy tom mrocznej serii, w której pożądanie miesza się ze strachem.

Dwudziestoletnia Tess Snow prowadzi spokojne życie. Jest o krok od rozpoczęcia kariery na rynku nieruchomości, a jej chłopak to idealna mieszanka czułości i odpowiedzialności. Aby świętować ich drugą rocznicę, Brax robi jej niespodziankę i zabiera na wycieczkę do Meksyku.

Romantyczne plaże, gorący seks i świetna zabawa - tego spodziewa się Tess. Dziewczyna nie wie, że zostanie uprowadzona, odurzona narkotykami i sprzedana. Siłą wepchnięto ją w mroczny świat prostytucji i zdegradowano do roli zabawki. Jej nowy pan, tajemniczy Q, nie lubi się dzielić.

Czy Brax odnajdzie i uratuje Tess, zanim jej nowy właściciel całkowicie ją zniszczy? Czy dziewczyna odnajdzie w sobie siłę, aby walczyć o swoje bezpieczeństwo i wolność?
Czas ucieka
Wiesława Maciejak
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Ilość stron: 324
Data premiery: 09.08.2018


Z fabularnym rozmachem opowiedziana historia o tym, że nie ma miłości bez zaufania i że warto walczyć o swoje szczęście...

Miłość Teresy i Ksawerego kwitnie. Jednak nagła decyzja Ksawerego o podróży do Londynu w sprawach, jak twierdził, zawodowych zmienia plany narzeczonych i zmusza ich do przesunięcia daty ślubu. Choć odłożony ślub w końcu dochodzi do skutku, a powód wyjazdu wkrótce się wyjaśnia, jego konsekwencje burzą spokój Teresy. Nieoczekiwanie pojawia się dziecko, które komplikuje życie małżonków. Czas ucieka, a bohaterowie powieści "A życie się toczy" dopisują kolejne lata i kolejne wydarzenia do swoich losów.

Moje życie było banalne. Lata powojenne - trudne i biedne. Potem małżeństwo, macierzyństwo, praca zawodowa, niedająca satysfakcji. Przejście na emeryturę pozwoliło mi zająć się pisaniem, początkowo były to krótkie wspomnienia, opowiadania, wreszcie nabrałam odwagi i napisałam powieść, a właściwie dwie. Może mój przypadek dodam otuchy seniorom, którzy często uważają, że w starszym wieku - już tylko nuda, smutek i oczekiwanie...
- Wiesława Maciejak autorka `A życie się toczy`.


Nieczuły rozpustnik
Lisa Kleypas
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Ilość stron: 424
Data premiery:  24.08.2018

Devon Ravenel, czarujący londyński rozpustnik i hulaka, odziedziczył właśnie majątek i hrabiowski tytuł. Ten niespodziewany awans niesie jednak za sobą przykre zadania i obowiązki oraz sporo niespodzianek. Okazuje się, że zaniedbany majątek to finansowa pułapka, a w rezydencji nadal mieszkają trzy niewinne siostry poprzedniego gospodarza i Kathleen - lady Trenear, piękna młoda wdowa, która nie ustępuje Devonowi determinacją ani rozumem.

Kathleen dobrze wie, że nie powinna ufać takiemu bezwzględnemu łotrowi jak Devon. Jednak żadne z nich nie potrafi się oprzeć pożądaniu, które przyciąga ich do siebie z siłą magnesu - od pierwszej chwili, gdy wdowa trafia w jego ramiona, hrabia poprzysięga sobie, że zrobi wszystko, by ją zdobyć. Kathleen ulega uwodzicielskim sztuczkom, pozostaje więc tylko jedno pytanie: Czy zapanuje nad porywami serca i nie odda go w niewolę najniebezpieczniejszemu człowiekowi, jakiego kiedykolwiek znała?Kręgi
Zbigniew Zborowski
Wydawnictwo: Znak
Ilość stron: 480
Data premiery:  23.08.2018

Mężczyźni. Nie wyglądali na potwory. Ten z prawej był niski i pulchny, o jowialnej twarzy. Środkowy był wyższy, ale znacznie starszy. Po lewej stał najmłodszy, z brzuszkiem rysującym się pod dresową bluzą. Może nie jest tak źle? Może chcieli tylko ponapawać się trochę jej strachem? Zażartować?
Nie. W ich oczach było coś, co odbierało nadzieję.

W warszawskim parku zostaje znalezione ciało nastolatki. Młoda dziewczyna ma odcięte dłonie. Rusza policyjne śledztwo.

W tym samym czasie wyrzucony z policji Bartosz Konecki, dorabiający jako prywatny detektyw, dostaje zlecenie: ma śledzić młodą aktorkę. Odkrywa, że dziewczyna stara się zebrać informacje na temat brutalnego morderstwa sprzed lat. Morderstwa, które do złudzenia przypomina niedawną zbrodnię na nastolatce.

Czy za zbrodniami stoi ta sama osoba?
Jaki związek ze sprawą ma kobieta, którą kazano mu śledzić?
Czy samotny detektyw będzie szybszy niż policja?
I czy powstrzyma zło, które zatacza coraz szersze kręgi?
Bona. Zmierzch Jagiellonów
Magdalena Niedźwiedzka
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Ilość stron: 672
Data premiery: 08.08.2018

Pierwsza z cyklu biograficznych powieści Magdaleny Niedźwiedzkiej `Zmierzch Jagiellonów`.

Polityka i spisek, wojny, krew i bezwzględność zmieniają ludzi w bestie, które w renesansowych stolicach Europy przeistaczają się w wielkich humanistów, mecenasów sztuki i obrońców wiary. Oto ludzie targani namiętnościami, nieufni, pogrążający się w obsesjach i samotni: król Polski Zygmunt I Stary, wielki mistrz krzyżacki Albrecht Hohenzollern, Anna - księżna mazowiecka - oraz inne wybitne osobistości pierwszej połowy XVI wieku, a wśród nich przede wszystkim Bona Sforza - królowa Polski i wielka księżna litewska. Życie nauczyło ją skrywania uczuć. Już jako dziecko była świadkiem zdrady, śmierci, okrucieństwa i bezwzględności. Zrozumiała, że ludzie to wyłącznie zabawki w rękach nielicznych i że nikt, nawet własna rodzina, nie jest gwarancją bezpieczeństwa, zapewnia je wyłącznie status społeczny i bogactwo. Bała się kochać, ponieważ miłość oznaczała tylko ból.
Dokąd zmierzają i czego pragną?

Magdalena Niedźwiedzka - autorka zbeletryzowanych biografii `Królewska heretyczka` i `Maria Skłodowska-Curie` oraz cyklu `Opowieści z angielskiego dworu`. Łączy pracę na uczelni technicznej z pisaniem powieści. W wolnych chwilach maluje obrazy olejne.
Zapach prawdy
Iga Karst
Wydawnictwo: Szara Godzina
Ilość stron: 384
Data premiey: 05.08.2018

Zapach prawdy - opis produktu:
Ciało Adama Korczyńskiego, profesora Uniwersytetu Wrocławskiego, znanego w całym świecie orchidologa, zostaje znalezione w lesie. Policja stwierdza brutalny mord. W trakcie rutynowych czynności śledczych funkcjonariusze odkrywają tajemniczy zapisek. Ustalają też, że z domu denata zniknął rzadki, XIX-wieczny album botaniczny. Czy jego kradzież jest motywem zbrodni? A może ta wiąże się z cennym okazem storczyka? Sprawa komplikuje się dodatkowo wraz z ogłoszeniem testamentu profesora. Bardzo zaskakującego testamentu... Oficjalne śledztwo powierzone zostaje komisarzowi Michałowi Orskiemu. Na prośbę wnuka profesora zagadkę morderstwa stara się rozwikłać również mecenas Anita Herbst. W ogrodzie willi naukowca natrafia na szkielet, który znika tuż przed przyjazdem policji... Jaki rezultat przyniesie podwójne śledztwo? Pierwsza książka o dociekliwej mecenas Anicie Herbst i komisarzu Orskim z nowej serii kryminalnej Pensjonat Biały Dwór.


Ocean na krańcu drogi
Neil Gaiman
Wydawnictwo: Mag
Ilość stron: -
Data premiery: 22.08.2018
Nowe wydanie


`Ocean na końcu drogi` Neila Gaimana to baśń, której autor na nowo stworzył kanon współczesnej fantastyki: poetyckiej i poruszającej, a jednocześnie przerażającej. Owoc geniuszu narracyjnego Gaimana widać także we wcześniejszych jego powieściach: `Amerykańscy bogowie` i `Nigdziebadź`.


Złe towarzystwo
Robyn Harding
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Ilość stron: 360
Data premiery: 22.08.2018

Na pozór sielankowe życie zamożnej rodziny z San Francisco zostaje wywrócone do góry nogami. Kiedy w pięknym domu dochodzi do tragedii, mroczne sekrety wychodzą na jaw, a przyjaciele stają się wrogami.

Jedno zaproszenie, którego będą żałować do końca życia.

Szesnaste urodziny obchodzi się raz w życiu. To radosny rytuał przejścia, wkroczenia w dorosłość, ważny etap rozwoju i symboliczny koniec niewinności. Jeff i Kim Sandersowie planują z tej okazji wydać przyjęcie dla swojej córki. Hannah nigdy nie sprawiała problemów, dobrze się uczy i przyjaźni tylko z miłymi dziewczętami. Uroczystość ma być skromna: cztery najbliższe przyjaciółki, pizza, tort i seans filmowy. Co mogłoby pójść nie tak?
Okazuje się, że wszystko. Po strasznym wypadku, który ma miejsce pod ich dachem, idealne życie Kim i Jeffa na bogatych przedmieściach wielkiej metropolii nagle zaczyna się rozpadać na kawałki. Fasada doskonałości pęka, wychodzą na jaw prawdziwe oblicze Hannah oraz ciemne tajemnice jej rodziców.Jak zwykle znalazłam się znaleźć najciekawsze nowości wśród różnych gatunków. Któraś nowa książka Was zaciekawiła?
Osobiście czekam na ,,Apartament w Paryżu'' i ,,Bona. Zmierzch Jagiellonów''

31 komentarzy:

 1. Prawie wszystko chcę przeczytać. 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Starałam się wybrać te najciekawsze. Nie sądziłam, że aż tak wpasuje się w niektóre gusta.

   Usuń
 2. Neila Gaimana muszę mieć! To jeden z tych autorów, który czaruje swoimi książkami :)

  https://oddychajaca-ksiazkami.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie tak nie oczarował, aczkolwiek od czasu do czasu lubię przeczytać jego książkę.

   Usuń
 3. Książkę Giffin muszę koniecznie przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam tak samo jak ty, interesuje mnie książka Musso, bo go lubię, i zainteresowała mnie 'Bona ...'. Poza tym nic się nie rzuca w oczy, może tylko Gaiman, ale to czytałam wcześniej w innym wydaniu.

  Pozdrawiam i zapraszam na recenzje: zazamknietymiokladkami.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wychodzi na to, że mamy podobne gusta czytelnicze. Ja nie miałam okazji czytać wcześniejszego wydania.
   Również pozdrawiam!

   Usuń
 5. Złe towarzystwo mocno mnie kusi, ponieważ Kobiety to czytają to moja ulubiona książkowa seria 😀

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przyznam szczerze, że nadal nie znam tej serii.

   Usuń
 6. Czekam na "Apartament w Paryżu", bo bardzo lubię książki Musso. <3

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 7. "Jak mogłaś" to moje must have czytelnicze :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Na dwie pierwsze książki z tej listy baaaardzo czekam już od dawna ;). Ciekawie brzmi powieść o królowej Bonie oraz "Tyle miłości"...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja dopiero kiedy przygotowałam ten post o nich się dowiedziałam. Zgadzam się.

   Usuń
 9. Niestety żadna z tych książek nie zrobiła na mnie wrażenia, dlatego też nie będę wyczekiwać ich premier. ;)
  Pozdrawiam!
  DEMONICZNE KSIĄŻKI

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To było tylko kilka książek z tego miesiąca, wiec wierze, że znalazłaś wówczas coś dla siebie, w pozycjach, które nie wymieniłam.

   Usuń
 10. Na kilka z tych pozycji również czekam :)
  Pozdrawiam
  http://onlybooks-jdb.blogspot.com/2018/07/sprobujmy-jeszcze-raz.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To fajnie, że znalazłaś na tej liście coś dla siebie.

   Usuń
 11. Nie fajnie żadna książka mnie nie zachwyciła hehe :D

  ZAPRASZAM NA MÓJ BLOG

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To były tylko propozycje. Mam nadzieję, że znalazłaś swoją książkę w sierpniu.

   Usuń
 12. Sporo ciekawych tytułów. Może uda mi się niedługo przeczytać ''Łzy Tess''. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że lektura była przyjemna ☺️.

   Usuń
 13. Same perełki, ciekawe i myślę, że wciągające:)

  OdpowiedzUsuń
 14. Widzę, że sierpień zapowiada się bardzo ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Zborowski i Musso to must heave :D

  OdpowiedzUsuń
 16. Zborowski i Musso to dla mnie idealne pozycje :D

  OdpowiedzUsuń