czwartek, 20 czerwca 2019

W kręgu adaptacji - Ophelia

*Gif z trailera. 

Przez drugi okres czasu myślałam, że nadchodząca produkcja oparta jest na sztuce Williama Szekspira tylko opowiedziana z perspektywy Ofelii. Niewiele się pomyliłam... Kiedy poczytałam trochę więcej o tym filmie, okazało się, że jest na podstawie powieści Lisy Klein, która oparta jest na tej sztuce. Jest ona po prostu reinterpretacją.
,,Ophelia'' debiutowała 31 października 2006 w Stanach Zjednoczonych. Z tego co wiem, książki tej w Polsce nigdy nie wydano. Aczkolwiek można zakupić jej anglojęzyczną wersję w naszym kraju.

Opis książki prezentuje się następująco:

,,In this reimagining of Shakespeare's famous tragedy, it is Ophelia who takes center stage. A rowdy, motherless girl, she grows up at Elsinore Castle to become the queen's most trusted lady-in-waiting. Ambitious for knowledge and witty as well as beautiful, Ophelia learns the ways of power in a court where nothing is as it seems. When she catches the attention of the captivating, dark-haired Prince Hamlet, their love blossoms in secret. But bloody deeds soon turn Denmark into a place of madness, and Ophelia's happiness is shattered. Ultimately, she must choose between her love for Hamlet and her own life. In desperation, Ophelia devises a treacherous plan to escape from Elsinore forever . . . with one very dangerous secret.

Lisa Klein's Ophelia tells the story of a young woman falling in love, searching for her place in the world, and finding the strength to survive. Sharp and literary, dark and romantic, this dramatic story holds readers in its grip until the final, heartrending scene.''

Film oparty na tej książce wielokrotnie w minionym roku był częścią festiwali filmowy. Aczkolwiek dopiero teraz doczekał się kinowej dystrybucji.

Obsada: 

Daisy Ridley jako Ophelia (Opfelia)

Naomi Watts jako Gertrude/Mechtild (Królowa Gertruda)

Clive Owen jako Claudius (Klaudiusz)

Materiały promocyjne:Zwiastuny: 

Pierwszy pojawił się już w zeszłym roku.


Najnowszy udostępniono tydzień temu. W Stanach Zjednoczonych ,,Ophelia'' będzie miała premierę 28 czerwca 2019. Znana jest jeszcze premiera tego filmu w Rosji, która zaplanowana jest na 25 lipca 2019. Na razie nie ma żadnych informacji o premierze tego filmu w Polsce. 
W ramach ciekawostki mogę dodać, że sam  Tom Felton znany szerszej publice z roli Draco Malfoya w ,,Opheli'' wcielił się w brata tytułowej bohaterki. 


Plakat


10 komentarzy:

 1. Bardzo lubie takie filmy. Chętnie obejrzę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawie piszesz, ale przyznam, że ciężko czyta mi się Twojego bloga, przez to, że post jest zaledwie na jednej trzeciej ekranu i to po prawej stronie. :/

  Miye's Imaginations ♥

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam nadzieję, że to ciekawa, wnosząca coś nowego reinterpretacja!

  OdpowiedzUsuń
 4. Zdjęcia wyglądają zachęcająco :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jest coś co koniecznie chcę obejrzeć :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeżeli obejrzę to chyba tylko ze względu na Naomi Watts :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie znam zupełnie, ale dla Toma Feltona chętnie zobaczę :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Słyszałam o tym filmie, ale nie miałam pojęcia, że jest on na podstawie książki innej niż "Hamlet" Szekspira ;). Mam nadzieję, że w Polsce również się pojawi, bo zapowiada się interesująco

  OdpowiedzUsuń