czwartek, 30 lipca 2020

Wyczekiwane, sierpień 2020

Przygotowywałam ten post stosunkowo wcześnie, więc niektóre daty mogły ulec zmianie. Zapraszam na zapowiedzi niektórych premier sierpniowych. 


Dla jej dobra
Ellen Marie Wiseman
Tłumaczenie: Anna Sauvignon
Wydawnictwo: Kobiece
Ilość stron: 456
Data premiery: 26 sierpnia 2020


,,Lata 30. XX wieku. Mała Lilly Blackwood jest inna niż reszta dzieci. Rodzice trzymają ją na strychu w ukryciu przed światem. Jednak nadchodzi niezapomniany moment, w którym dziewczynka wychodzi z domu pierwszy raz w życiu. Pod osłoną nocy matka sprzedaje ją właścicielowi cyrku.

Ponad dwie dekady później dziewiętnastoletnia Julia Blackwood otrzymuje w spadku po rodzicach posiadłość ze stadniną koni. Dom zawsze był dla niej miejscem pełnym zakazów i surowych zasad. Ma nadzieję, że powrót do niego pomoże jej wyprzeć bolesne wspomnienia. Na strychu znajduje tajemnicze fotografie przedstawiające osobliwą dziewczynkę w cyrku. Pragnie odkryć jej historię.

Początkowo cyrk Braci Barlow był dla Lilly kolejnym więzieniem. Jednak dzięki dwóm słoniom i ich treserowi dziewczynka odkrywa w sobie siłę i staje się największą atrakcją widowiska. Dopóki nie wydarza się tragedia…
Julia będzie musiała odkryć prawdę o losie Lilly."
Farmagedon. Rzeczywisty koszt taniego mięsa
Philip Lymbery,Isabel Oakeshott
Tłumaczenie: Ryszard Oślizło
Ilość stron: 388
Data premiery: 12 sierpnia 2020,,Właśnie teraz gdzieś na świecie zabitych zostaje 4 tysiące zwierząt. W ciągu ostatnich dziesięcioleci zwierzęta hodowlane znikały z naszych łąk i pastwisk, bo rozrastający się przemysł hodowlany zamknął je w klatkach i boksach. Rocznie pochłania on dziesiątki miliardów niewinnych istot hodowanych na mięso, mleko i jaja, które codziennie zjadamy.

Przez 3 lata Philip Lymbery podróżował po świecie i przyglądał się temu, jak wygląda „od kuchni” przemysłowa hodowla zwierząt i jak wpływa ona na ludzi, zwierzęta i planetę. Lymbery odwiedza m.in. fabryki w USA, Peru, Chinach i Meksyku. Pokazuje, jak umyślnie pogarszana jest jakość jedzenia, które trafia na nasze stoły: od sztucznego przyspieszania wzrostu zwierząt, poprzez używanie ogromnych ilości środków chemicznych, antybiotyków i leków hormonalnych, po nadprodukcję zboża na paszę.

Farmagedon jest wołaniem do naszego sumienia, wezwaniem do ujrzenia w hodowli przemysłowej jednej z najbardziej przerażających przyczyn marnowania żywności, cierpienia zwierząt, wymierania zagrożonych gatunków, zanieczyszczenia wód oraz rosnącej liczby chorób cywilizacyjnych. Autor nie zostawia jednak czytelnika wyłącznie z bulwersującym obrazem przemysłu żywieniowego – pokazuje, jak w prosty sposób każdy konsument może uchronić się przed jedzeniem mięsa, jajek i mleka pozyskiwanych w tak skandaliczny sposób.

Oto wstrząsajacy obraz produkcji jedzenia, które ląduje na naszych talerzach – obowiązkowa lektura dla wszystkich, których obchodzi, czym karmią siebie i swoich bliskich na co dzień."
                                                        Uczniowie Hippokratesa. Doktor Bogumił
Ałbena Grabowska
Wydawnictwo: Marginesy 
Data premiery: 12 sierpnia 2020O 
Ilość stron: 512


,,Bogumił Korzyński rozpoczyna pracę w warszawskim Szpitalu Dzieciątka Jezus. Jest rok 1850. Siedem lat wcześniej świat odrzuca Horacego Wellsa i jego wynalazek –  znieczulający eter – doprowadzając nieszczęsnego dentystę do szaleństwa i samobójczej śmierci. Dwa lata wcześniej pod kołami pociągu ginie Gustav Michaelis, bezskutecznie próbujący wprowadzić zasady aseptyki na sale porodowe. Szpital połowy XIX wieku wciąż spływa ropą, krwią i brudem, a najlepszym chirurgiem jest ten, który potrafi w jak najkrótszym czasie wykonać operację i nie zabić przy tym pacjenta.

Bogumił pragnie zostać ginekologiem i tym samym pomóc kobietom takim jak jego żona, która kolejny poród niemalże przypłaca życiem. Jednocześnie doktor zmaga się z własnymi demonami i przeszłością, o której ani żona, ani jej powszechnie szanowana rodzina lekarska nie mają pojęcia.

W codziennej praktyce i korespondencji ze światowymi autorytetami medycznymi towarzyszy mu zafascynowana medycyną i znająca języki szwagierka Augusta, która marzy, żeby zostać lekarką. Tymczasem zawód ten jest zarezerwowany wyłącznie dla mężczyzn. Kobiety nie mają wstępu na uniwersytety. Nobliwa kadra medyczna jest niechętna wszelkim reformom. Augusta znajduje jednak sposób, żeby wedrzeć się do zamkniętego dla kobiet grona uczniów Hippokratesa…

W powieści prawdziwe odkrycia światowej medycyny przeplatają się z osobistą historią rodzinną bohaterów, co pokazuje trudności, przed jakimi stawali polscy lekarze w drugiej połowie XIX wieku.''
Dziewięć miesięcy czułego chaosu
Lucy Knisley
Tłumaczenie: Jacek Żuławnik
Data premiery: 26 sierpnia 2020
Ilość stron: 256
Wydawnictwo: Marginesy 

,,Jeśli wystarczająco ciężko pracujesz, jeśli bardzo czegoś chcesz, jeśli jesteś mądra i utalentowana to możesz wszystko. Poza zajściem w ciążę.

Lucy Knisley od zawsze pragnęła zostać matką, ale kiedy nadeszła idealna pora na to, żeby mieć dzieci, poczęcie okazało się znacznie trudniejsze niż wszystko, czego się dotąd podjęła. Po początkowych kłopotach z płodnością nastąpiły poronienia, a gdy wreszcie Lucy udało się zajść w ciążę, jeden po drugim zaczęły objawiać się problemy zdrowotne, które skumulowały się w dramatycznych przeżyciach w trakcie porodu.

W swych wzruszających, zabawnych i zaskakująco pouczających wspomnieniach Lucy snuje opowieść o osobistej przemianie, a także przybliża naukę o zdrowiu reprodukcyjnym, przytaczając ciekawe fakty oraz odwołując się do ważnych postaci z historii medycyny i położnictwa. Bez względu na to, czy masz dzieci, planujesz je albo nie chcesz mieć z nimi nic wspólnego, ten komiks otworzy ci oczy i serce."Prototypy. Samochody w PRL – rzecz o motoryzacji i nie tylko… - Tomasz Szczerbicki 
Data premiery: 31.08.2020
Wydawnictwo Vesper
Ilość stron 592


,,W latach PRL samochody osobowe produkowane seryjnie wzbudzały u nas ogromne emocje. Jeszcze większe wzbudzały prezentowane co pewien czas prototypy. Te nowatorskie wizje rozpalały emocje i podgrzewały marzenia – Syrena Sport, Warszawa Ghia, Syrena 110, Polski Fiat 1500 coupe, Polski Fiat 1100 coupe, Polskie Fiaty 125p kabriolet czy 4x4, Wars oraz popularny Maluch z silnikiem diesla to tylko kilka przykładów.

Auta prototypowe były raczej znane ówczesnym miłośnikom motoryzacji. Nieznane były zaś projekty, które pozostały tylko na papierze, jako plany. To ogromny temat, który dotychczas nie był jeszcze szerzej poruszany. W mniejszej książce Czytelnik znajdzie opisy prototypów i niezrealizowanych projektów. Co ciekawe, o wielu projektach opowiadają ich twórcy."Jak myśleć o sobie dobrze? O sztuce akceptacji i życiu bez lęku 
Stahl Stefanie
Tłumaczenie: Sylwia Mikołowska,  Marta Książkiewicz
Wydawnictwo: Otwarte
Data premiery: 12.08.2020
Ilość stron: 304

,,Nowa książka autorki bestsellerowych książek psychologicznych, które przeczytało już 1,5 miliona ludzi.

Ile to już razy powtarzałeś, że chciałbyś być bardziej pewny siebie? To życzenie samo się nie spełni. Bo nic się nie zmieni bez twojego udziału!

Ludzie, którzy mają silne poczucie własnej wartości, w pozytywny sposób myślą o sobie i o innych. Są optymistami i otwarcie wyrażają swoje myśli i potrzeby. Nie boją się szczerości i krytyki. Cieszą się lepszym zdrowiem – zarówno psychicznym, jak i fizycznym. Wysoka samoocena wpływa także na ich podejście do życia.

Stefanie Stahl, najsłynniejsza niemiecka psychoterapeutka, autorka bestselerowych książek „Odkryj swoje wewnętrzne dziecko” i „Kochaj najlepiej, jak potrafisz”, jest pewna, że niska samoocena to nie dożywotni wyrok. Opisując sytuacje z życia wzięte, pozwala zrozumieć powielane latami zachowania i schematy, daje również receptę na to, jak myśleć o sobie dobrze.

Zaakceptuj siebie takim, jakim jesteś, i ciesz się szczęśliwym życiem bez lęku!''


Urbex History. Fukushima. Wchodzimy do skażonej strefy
Łukasz Dąbrowski, Konrad Niedziułka, Jakub Stankowski
Wydawnictwo: Otwarte
Data premiery: 19.08.2020
Ilość stron: 320

,,Druga książka twórców kanału Urbex History

Witajcie na następnej wyprawie – tym razem zabierzemy was do Japonii, a głównym celem naszej podróży będzie skażona strefa w Fukushimie.

Japończycy mówią, że czas w tym miejscu zatrzymał się 11 marca 2011 roku, kiedy tsunami wywołane przez największe od 140 lat trzęsienie ziemi doprowadziło do awarii reaktorów w elektrowni atomowej Fukushima Daiichi. Miasta i wioski w promieniu kilkudziesięciu kilometrów opustoszały. Przykrył je opad z radioaktywnej chmury.

Jak jest tam teraz, prawie dekadę później? Czy już można czuć się bezpiecznie? Czy mieszkają tam ludzie? Jak wysoka jest radiacja? Wyrusz z nami do miejsca, którego nazwa u wielu wywołuje zimny dreszcz, i stań naprzeciw uszkodzonych reaktorów.

Jednak emocje nie opadną jak wskazówki dozymetrów, a wyprawa nie dobiegnie końca wraz z historiami opowiedzianymi nam przez mieszkańców skażonej strefy. Zanim wrócimy do domu, wejdziemy jeszcze razem do miasta duchów, przedrzemy się przez las Aokigahara, zwany lasem samobójców, i zobaczmy świętą górę Japończyków – wulkan Fudżi (aktywny, choć śpi już ponad 300 lat!).

Poznaj Fukushimę, o jakiej nie przeczytasz w żadnym przewodniku, i zobacz Japonię naszymi oczami.''
Licząc gwiazdy 
Urszula Jaksik 
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data premiery: 18.08.202
Ilość stron: 296
,,Mówią: Prawda może cię uzdrowić, ale czy na pewno…

Po krótkim pobycie w Islandii Magda wraca z synem do Polski odmieniona. Na wyjeździe zrozumiała, jak wiele musi zmienić w swoim życiu. Michał, na którego zawsze mogła liczyć, stał się jej bardzo bliski, z kolei mąż Konrad jest wciąż nieobecny, a jego działania nie do końca są dla niej zrozumiałe. Magda zastanawia się, czy dalej tkwić w tym małżeństwie.

Tymczasem los szykuje dla niej zupełnie inny scenariusz. Magda dowiaduje się, że była okłamywana. Żyła w świecie, który z rzeczywistością niewiele miał wspólnego. Dopiero teraz poznaje prawdę o najbliższych. Czy uda jej się odzyskać wewnętrzny spokój? Czy będzie potrafiła zaufać temu, na którym polegała najbardziej?''


Mistral
Justyna Mietelicka 
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data premiery: 12.08.2020
Ilość stron: 304

,,Fascynująca gra psychologiczna, w której nic nie jest oczywiste

Hubert i Rita są małżeństwem od kilkunastu lat. Hubert zarządza firmą założoną przez teścia, a Rita zajmuje się tym, co najbardziej kocha – sztuką. Prowadzą wygodne życie i wydaje się, że mają wszystko, ale ich związek przechodzi kryzys.

Kiedy Hubert powiadamia żonę o służbowej podróży do Marsylii, Rita, podejrzewając, że mąż ma zamiar spędzić ten czas z kimś innym, postanawia mu towarzyszyć. Na miejscu spotykają dawnego znajomego Rity, który chętnie poświęca im czas i oprowadza ich po mieście. Rita jest zachwycona Marsylią, Hubert wręcz przeciwnie – inaczej wyobrażał sobie ten wyjazd. Stopniowo wychodzą na jaw skrywane przez małżonków tajemnice.''


Klątwa sióstr
Agnieszka Kaźmierczyk
Wydawnictwo WasPos
Data premiery: 31.08.2020  lub 28.08.2020 (Rozbieżność dat, na wielu stronach)
Ilość stron: 330

,,Klara i Basia - bliźniaczki, które różnią się od siebie tak bardzo, jak to tylko możliwe. Ogień i woda, umysł ścisły i klasyczna humanistka, skryta i mająca problem z okazywaniem uczuć dziewczyna i dusza towarzystwa. Nastolatki łączy jedno - chęć poznania odpowiedzi na pytanie: kim jest ich ojciec? To właśnie w jego osobie siostry upatrują szansy na rozwikłanie zagadki związanej z własnymi umiejętnościami, nie do końca dającymi się objąć rozumem. Na drodze do prawdy stoi matka, która strzeże swej tajemnicy, chcąc uchronić dzieci przed efektami podjętej przed laty decyzji o inseminacji. Powracająca wizja o potwornej zbrodni wojennej i koszmarze rozstrzelanych mężczyzn sprawi, że siostry Soboczyńskie wkroczą w świat upiorów i innych demonów, które szukają pomocy, pragnąc w końcu zaznać spokoju. Czy Klarze i Basi uda się spełnić marzenie o życiu typowych nastolatek? Czy dowiedzą się prawdy o swoich darach i będą w stanie je zaakceptować? Na te i wiele innych pytań poznacie odpowiedzi, czytając Klątwę sióstr - książkę pełną rodzinnych tajemnic, okraszoną nutą słowiańskiej mitologii, tak charakterystycznej dla twórczości Agnieszki Kaźmierczyk."

Każde z nich kłamie, ale kto jest w tym lepszy? Kto rozdaje karty w tej grze? Po Marsylii już nic nie będzie takie samo…''


Zamiana
Beth O'Leary
Wydawnictwo: Albatros 
Data premiery: 12 sierpnia 2020
Ilość stron

,,Leena jest za młoda, żeby tkwić w miejscu.

Eileen jest za stara, żeby zaczynać od nowa.

Może nadszedł czas na ZAMIANĘ…

Leena, która kompletnie nawaliła podczas ważnej prezentacji, jest zmuszona do dwumiesięcznego urlopu. Choć od dawna skupiała się wyłącznie na pracy, perspektywa wolnego czasu wcale jej nie cieszy.
Jej porzucona przez męża babcia, Eileen, postanawia znaleźć sobie towarzysza. Niekoniecznie na całe życie – zadowoli się wieczorami… czy raczej nocami. Niestety, w najbliższej okolicy nie ma odpowiednich kandydatów.

Leena wpada na genialny pomysł: zamienią się na dwa miesiące. Babcia wprowadzi się do jej mieszkania w Londynie, a ona spędzi ten czas w wiejskim domu Eileen.
Lecz upragniony spokój na wsi zakłóca Leenie pewien przystojny nauczyciel, a kipiący energią Londyn i randki online stanowią dla Eileen nie lada wyzwanie.

Czy ta prosta zamiana naprawdę będzie taka prosta?
Co znajdą, jeśli zaczną żyć zupełnie innym życiem niż dotychczas?

Zabawna i czarująca nowa powieść autorki bestsellerowych Współlokatorów''
Tygiel zła
James Rollins
Tłumaczenie:Danuta Górska 
Wydawnictwo: Albatros 
Ilość stron: 448
Data premiery: 12 SIERPNIA 2020


,,Najnowsza powieść Jamesa Rollinsa, mistrza książek łączących odkrycia naukowe, zagadki historyczne i akcję przyspieszającą bicie serca.

Tym razem członkowie zespołu Sigma Force staną do wyścigu z czasem, aby ocalić jednego ze swoich.

Powroty do domu nie zawsze okazują się szczęśliwe. Przekonuje się o tym komandor Gray Pierce, kiedy odkrywa, że jego mieszkanie zostało splądrowane, a ukochana – porwana. Jedyny świadek tego, co rozegrało się w domu Pierce’a, to żona jego najlepszego przyjaciela. Niestety, jest pogrążona w śpiączce.

Kiedy genialny neurolog znajduje sposób na skontaktowanie się z katatoniczką, okazuje się, że agentów Sigmy czeka szalona misja. Będą musieli wyruszyć w podróż, aby odkryć tajemnice hiszpańskiej inkwizycji i jednej z przeklętych ksiąg chrześcijaństwa – Malleus Maleficarum, Młota na czarownice.

Przerażająca przeszłość ujawni niewygodną prawdę o teraźniejszości i przyszłości świata… któremu grozi zagłada. I zmusi członków Sigmy do zadania sobie pytania: co tak naprawdę znaczy mieć duszę?''Dom sekretów
Natalia Bieniek
Data premiery: 20.08.2020
Ilość stron: 448
Wydawnictwo: Prószczyński i S-ka


,,Dawne, od lat skrzętnie zatajane sprawy wychodzą na światło dzienne…

Stara kamienica w centrum Łodzi skrywa niejedną tajemnicę. Przekonują się o tym jej lokatorzy, kiedy podczas prowadzonego przez Filipa - właściciela odziedziczonego po ciotce mieszkania - remontu dochodzi do niesamowitego odkrycia. Dorota, młoda absolwentka wydziału historii łódzkiego uniwersytetu, próbuje wyjaśnić zagadkę porażającego znaleziska za ścianą. Powracają wspomnienia o ludziach, którzy tu niegdyś żyli, odżywają dramatyczne wydarzenia sprzed wielu lat.
Przenosimy się do Łodzi lat trzydziestych ubiegłego wieku, poznajemy dawnych mieszkańców kamienicy, jej właścicieli Sarę i Samuela Goldmanów, dumną córkę fabrykanta Annę Wilhelminę, dawnego carskiego żołnierza Siergieja oraz wróżkę Jadwigę Królową, zwaną Królową Żabą, a także wiele innych osób. Wszyscy oni spotykali się na jednym podwórku, kochali się i nienawidzili, kłócili i godzili.
Przyszedł czas trudnych wyborów. Ktoś musiał zapłacić najwyższą cenę, by ktoś inny mógł żyć. Czy warto teraz, po tylu latach, powracać do tamtych spraw? Czy należy zakończyć zmowę milczenia? Może dzięki temu bohaterom uda się zrozumieć, co jest naprawdę cenne, i w końcu zdołają ułożyć sobie życie?''


Bodaj Budka
Natałka Babina
Data premiery: 04.08.2020
Seria: Salamandra
Tłumaczenie: Anna Korzeniowska-Bihun
Ilość stron: 304

,,Nikt tak jak Natałka Babina nie łączy sielskości białoruskiej wsi ze złem, które czai się w ukryciu…
Ktoś cichy milczy w ciemności… Strach wyjść z domu, strach w domu pozostać… Wśród lasów i mokradeł czai się zło, obce, nieznane… A może nie, może właśnie znane, może takie, które zawsze było obok i które sami sprowadziliśmy naszym codziennym zaniedbaniem, naszą bylejakością, tumiwisizmem… Otworzyliśmy przed nim wrota i z głębokim ukłonem zaprosiliśmy do siebie…

W swej najnowszej książce Natałka Babina stawia okrutną diagnozę naszemu zakątkowi Europy. Przestrzega przed tym, co się może stać z ludźmi, którzy tracą własną tożsamość, przestają czuć wibrację i rytm swojej ziemi. Bodaj Budka to powieść, której akcja rozgrywa się trochę na wschód od nas, za pilnie strzeżoną granicą, ale na tyle blisko, że my też powinniśmy wytężyć wzrok i słuch…

Natalia Babina urodziła się w 1966 roku we wsi Zakazanka na Białorusi. Jest dziennikarką „Nowej Niwy” - niezależnej gazety białoruskiej - oraz autorką zbioru opowiadań, a także powieści Miasto ryb (REBIS 2010). Była nominowana do Literac''
Śmierć i Małgorzata
Joanna Łopusińska
Data premiery: 11.08.2020
Ilość stron: 408


,,Świetnie napisany thriller psychologiczny, w którym nic nie jest takie, jak się wydaje...
Joanna Łopusińska (1984), krakowianka, z wykształcenia plastyczka i egiptolożka. Obecnie mieszka w Wielkiej Brytanii, gdzie pracuje jako konsultantka ds. sztuki w galerii sztuki współczesnej w Oksfordzie. W Polsce była dyrektorką w ogólnopolskiej spółce projektującej wnętrza. Laureatka konkursu na dramat współczesny ogłoszonego przez Krystiana Lupę w Teatrze Starym (2004) oraz konkursu prozatorskiego im. Zdzisława Morawskiego (2008). Laureatka Nagrody Krakowa Miasta Literatury UNESCO w roku 2020. Śmierć i Małgorzata to jej debiut literacki''


Co się stało w Jonestown? Sekta Jima Jonesa i największe zbiorowe samobójstwo
Jeff Guinn
Tłumaczenie:  Katarzyna Bażyńska-Chojnacka
Wydawnictwo: Poznańskie 
Data premiery: 12.08.2020


,,Kim był Jim Jones? Genialnym manipulatorem, szalonym guru, fałszywym prorokiem. Diabłem w ludzkiej skórze, który pociągnął ludzi za sobą wprost do piekła.

W listopadzie 1978 roku w Jonestown – wiosce zbudowanej i zasiedlonej przez ludzi, którzy uwierzyli w Jonesa i jego projekt Świątyni Ludu – w ciągu jednej nocy zginęło ponad 900 kobiet, mężczyzn i dzieci. Część z nich odebrała sobie życie dobrowolnie, spożywając cyjanek. Inni zostali do tego przymuszeni. Opinią społeczną wstrząsnęły wieści o izolującej się w dżungli sekcie, której paranoiczny przywódca powiódł swoich wyznawców na śmierć. Ale ta  tragiczna historia zaczęła się dwadzieścia lat wcześniej, kiedy ambitny pastor postanowił zmienić świat na lepsze…

Porażający reportaż nagradzanego amerykańskiego dziennikarza śledczego, Jeffa Guinna, jest opowieścią o powolnym staczaniu się w szaleństwo. I o ludziach, którzy dla swojego guru zrobią wszystko.''
Warszawa 1920
Nieudany podbój Europy. Klęska Lenin
Adam Zamoyski
Wydawnictwo Literackie
Tłumaczenie: Michał Ronikier
Ilość stron: 292
Data premiery: 12.08.2020

,,1920-2020
SETNA ROCZNICA KLĘSKI LENINA
 

Wyjątkowa publikacja o bitwie, którą historycy i politolodzy uznali za jedną z najważniejszych w dziejach świata. Zamoyski pisząc o Bitwie Warszawskiej spotykał się z uczestnikami walk, co zaowocowało żywą i wartką narracją. Barwne epizody oddające klimat epoki przetykane są świetnie naszkicowanymi portretami najważniejszych postaci ówczesnego konfliktu. Zamoyski przebieg bitwy opisuje szczegółowo, ale unika przy tym nieprzyjaznych dla czytelnika specjalistycznych opisów taktyki wojennej.

Niezaprzeczalnym atutem książki jest jej szata graficzna – żadna dotychczas wydana książka o Bitwie Warszawskiej nie zawierała tak wielu starannie dobranych zdjęć – czarno-białych i kolorowych. Polskie wydanie książki przygotowane przez Wydawnictwo Literackie różni się pod tym względem znacząco od wydania angielskiego.''Jazda na rydwanie
Julian Hardy
Data premiery:2020.08.24
Wydawnictwo: Novae Res
Data premiery: 24.08.2020
Ilość stron: 894

 
,,Gdy znajdziesz się na granicy śmierci, już zawsze będziesz kochał życie

Rok 1938, Bydgoszcz. Osiemnastoletni Robert Meissner mieszka ze swoją zgorzkniałą matką, pragnąc w końcu rozpocząć samodzielne, dorosłe życie. Dzięki sąsiadce, pani Anieli, która zawsze ma dla niego czas i słowa otuchy, łatwiej jest mu radzić sobie z trudami codzienności. W końcu nadchodzi moment, na który długo czekał - powołanie do wojska otwiera Robertowi drzwi do nowych przygód, doświadczeń i podróży. Wojenna zawierucha rzuca go w różne części Europy, a zadania, jakie postawi przed nim los, będą niezmiernie wymagającym egzaminem jego dojrzałości.

Jazda na rydwanie to epicka, pełna napięcia i emocji powieść, w której wydarzenia historyczne przeplatają się z porywającymi wątkami miłosnymi, a odmalowane z pietyzmem realia życia z czasów II wojny światowej pozwalają przenieść się do świata, którego już nie ma.''
Star Trek: More Beautiful Than Death
David Mack
Data premiery: 11.08.2020
Wydawnictwo: Simon & Schuster
Ilość stron: 352

,,An original novel based on the thrilling new Star Trek movies!

Based on the "Kelvin Universe" movie saga!

Captain James T. Kirk and the Enterprise crew escort Spock's father, Ambassador Sarek of Vulcan, to a dilithium-rich planet called Akiron. They arrive to find this world under siege by creatures that some of the planet's denizens believe are demons. Sarek orders Kirk to abandon the mission, but the young captain won't turn his back on people in danger. After a harrowing encounter with the dark-energy "demons," Kirk's belief in a rational universe is challenged by a mystic who insists that it wasn't coincidence that brought Kirk to Akiron, but the alien equivalent of a Karmic debt.

Meanwhile, aboard the Enterprise, Sarek's young Vulcan aide L'Nel has a sinister agenda-and its chief objective appears to be the cold-blooded murder of Spock!''


The Secrets of Tenet: Inside Christopher Nolan's Quantum Cold War
James Mottram
Wydawnictwo:  Titan Books Ltd
Data premiery: 12.08.2020
Ilośc stron: 144

,,Discover the secrets of Christopher Nolan's Tenet with this exclusive behind-the-scenes look at 2020's most anticipated film.

In 2020, director Christopher Nolan returns with Tenet, an action epic evolving from the world of international espionage. This deluxe book takes fans through the full creative journey that brought Tenet to the screen, from the genesis of Nolan's uniquely imaginative script through to the cutting edge techniques used to realise the film's innovative action sequences. Featuring exclusive interviews with the director and his crew, including producer Emma Thomas and production designer Nathan Crowley, The Making of Tenet is a can't-miss companion to Nolan's thrilling new masterpiece.''


 W sierpniu czeka na nas dużo ciekawych premier. Ja osobiście czekam na reportaż Jeffa Guina, nową powieść Ałbeny Grabowskiej i ,,Farmagedon. Rzeczywisty koszt taniego mięsa''. Jest parę interesujących wznowień.  Na pewno przeczytam też Star Trek: More Beautiful Than Death oraz Tenet. Nie byłoby ich, gdyby było inaczej, ale podejrzewam, że znowu będą do mnie szły dwa miesiące.  
Na co wy szczególnie czekacie w sierpniu?

*Zdjęcia okładek i opisy pochodzą ze stron wydawnictw. 

43 komentarze:

 1. Bardzo ciekawi mnie Dla jej dobra.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jest tu kilka ciekawych i interesujących mnie pozycji, więc będę miała co czytać :) Dzięki

  OdpowiedzUsuń
 3. O! Jestem szalenie ciekawa tej książki "Urbex History"...

  OdpowiedzUsuń
 4. Nowa powieść Beth O'Leary wydaje się zachęcająca ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Urbex history znam z YT z kanału Emila i Aiko - mega pozytywni! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Kilka z zaprezentowanych tytułów obowiązkowo wzbogaci moją domową bibliotekę, nie mogę doczekać się spotkań z tymi książkami. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam w planach "Dla jej dobra" :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Chyba najchętniej sięgnęłabym po pierwszą propozycję oraz poradnik, jak myśleć o sobie dobrze - bo czasami nadal mam z tym problem.

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo ciekawe propozycje, na pewno do niektórych zajrzę .

  OdpowiedzUsuń
 10. Zdecydowanie czekam na pierwszą książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Również czekam ma nową powieść Albeny 😀 ciekawe czy to będzie cykl czy pojedynczy strzał 🤔

  OdpowiedzUsuń
 12. Książkę Jazda na rydwanie już mogę polecić. Natomiast mnie zainteresowała nowa powieść Ałbeny Grabowskiej.

  OdpowiedzUsuń
 13. Niezły spis - te książki zajęłyby u mnie chyba całą półkę :-) Jednak zdecydowałam, że trafi na nią Farmagedon - najsilniej przykuł moją uwagę :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Nie wiedziałam, że UrbexHistory wydało jakieś książki! Uwielbiam ich kanał na YT i bardzo chętnie zobaczę, co tam zmajsterkowali na papierze. :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Można tu znaleźć naprawdę ciekawe pozycje!

  OdpowiedzUsuń
 16. Tygiel zła znajduje się na szczycie listy, właśnie w takich klimatach sensacji, gdzie dużo się dzieje, sporo nawiązań do faktów, można coś więcej niż rozrywkę wyciągnąć, lubię się obracać. Długo wyczekiwana książka. :)

  OdpowiedzUsuń
 17. O! Nie wiedziałam, że wychodzi coś nowego Ałbeny Grabowskiej. Na pewno zapoluję na jej ksiażkę.

  OdpowiedzUsuń
 18. A no i wyjątkowo ciekawe i wyczerpujące to zestawienie :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Zdecydowanie czekam na Tygiel zła!

  OdpowiedzUsuń
 20. Z tego zestawienia zapowiedzi nic mnie szczególnie nie zainteresowało, ale to lepiej, bo nadrobię zaległości.

  OdpowiedzUsuń
 21. Przyznam, że 3 tytuły mnie zaintrygowały z tej listy i mogłabym je schrupać :) okładki i same opisy mnie do tego zachęciły

  OdpowiedzUsuń
 22. Rollinsa muszę przeczytać obowiązkowo :) Amazonia była genialna, mam na dzieję, że na tym też się nie zawiodę.

  OdpowiedzUsuń
 23. Najbardziej zainteresowała mnie książka "Jak myśleć o sobie dobrze" lubię takie poradniki, zawsze znajdę w nich coś interesującego

  OdpowiedzUsuń
 24. Pierwszy tytuł chcę przeczytać.:)

  OdpowiedzUsuń
 25. Wędrówki po kuchni31 lipca 2020 11:29

  Sporo ciekawych propozycji. Najbardziej zaiteresowała mnie ta pierwsza :)

  OdpowiedzUsuń
 26. Farmagedon, Uczniowie Hippokratesa i Zamiana to coś dla mnie ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 27. Najbardziej zaintrygowała mnie książka ,,Zamiana'' i mam nadzieję, że niebawem uda mi się ją przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 28. znowu znalazłam u Ciebie parę pozycji, o których nie słyszałam, a szkoda by było je pominąć, dziękuję!

  OdpowiedzUsuń
 29. Ta pierwsza może być ciekawa :)
  Ja muszę nadrobić czytanie :)

  OdpowiedzUsuń
 30. Przeczytałabym "Dla jej dobra" ze względu na motyw cyrku.

  OdpowiedzUsuń
 31. Z tej listy na pewno sięgnę po "Licząc gwiazdy". Reszta nie do końca w moim guście, chociaż i spośród mojego ulubionego gatunku sierpień sypie garścią świetnych premier.

  OdpowiedzUsuń
 32. Niektóre zapowiadają się na prawdę ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 33. Już myślałam, że nie znajdę niczego, co by mnie bardzo, ale to bardzo zainteresowało, a tu pojawiła się "Bodaj Budka". Aż uszami zastrzygłam! Co do "Farmagedonu", boli mnie to, że ci, którzy powinni, nie sięgną po tę książkę. Ci, którzy są świadomi patologii w przemyśle mięsnym, nie muszą jej czytać :/

  OdpowiedzUsuń
 34. Pewnie skuszę się na książkę Ałbeny, czasem sięgam po taką tematykę.

  OdpowiedzUsuń
 35. Bardzo ciekawe książki. Może coś wybiorę z listy twojego zasobu

  OdpowiedzUsuń
 36. Ile ciekawych książek! Jeszcze nie wiem na które się zdecyduję, bo sporo intrygujących tytułów będzie miało swoją premierę. ;)

  OdpowiedzUsuń
 37. Zamiana szczególnie mnie zainteresowała. Do tej pory jeszcze jej nie czytałam :)

  OdpowiedzUsuń
 38. Ciekawe propozycje książek. Można z tej listy coś dla siebie wybrać.

  OdpowiedzUsuń
 39. Dość długa ta lista ^^ ale ciekawa;)

  OdpowiedzUsuń
 40. Mnóstwo ciekawych propozycji, każdy znajdzie coś dla siebie, tak aby wypełnić dni spotkaniami z ksiązkami, nawet podczas wakacji tego potrzebujemy. :)

  OdpowiedzUsuń
 41. "Dla jej dobra" bardzo mnie zainteresowało. Swietnie, że o niej wspomniałaś bo by mi umknęła

  OdpowiedzUsuń
 42. Rety, tyle ciekawych publikacji się szykuje! :)

  OdpowiedzUsuń