W tej witrynie są wykorzystywane pliki cookie, których google używa do świadczenia swoich usług i analizowania ruchu. Twój adres ip i nazwa klienta użytkownika oraz dane dotyczące wydajności i bezpieczeństwa są udostępniane firmie google, by zapewnić odpowiednią jakość usług, generować statystyki użytkowania oraz wykrywać nadużycia i na nie reagować.
Elisa Puricelli Guerra ,,Czarne serce''
poniedziałek, 26 października 2015

Czarne serce 
Elisa Puricelli Guerra
Rok wydania: 2013
Wydawnictwo: Akapit Press 
Seria:
Ilość stron: 360


Opis 
Czy myślałeś kiedyś, że spotkasz bohatera ze swoich snów? Sławna pisarka dla młodzieży, Kornelia Wyndham, zniknęła. Zostawiła nieukończony ostatni tom serii, której bohaterem jest idol tysiący nastolatek, Narcyz Spark, posępny piosenkarz rockowy. Jej siostrzenica Viola zaczyna śledztwo, gdy nagle i niespodziewanie przed drzwiami domu pojawia się… piękny siedemnastolatek, który właśnie wyszedł ze stron książki ciotki…

Z pomocą ekscentrycznej bibliotekarki i nadętego francuskiego detektywa dwoje nastolatków zaczyna swoją pełną przygód podróż ulicami Londynu; śledzeni na każdym kroku przez bezlitosnego nieprzyjaciela, którego celem jest odnalezienie Kornelii przed nimi. Wszystkie poszlaki prowadzą na cmentarz Highgate, gdzie docierają do kamiennego anioła. Na jego przedramieniu wyryty jest napis „Czarne Serce”. Gdy Viola odkryje znaczenie tych słów, będzie mogła połączyć niezrozumiałe dla niej początkowo wątki historii i, być może, podbije serce niedostępnego Narcyza?
Recenzja 

Kto nie chciałby,  przenieść się do świata swoich ulubionych postaci z książki, filmu czy też serialu? Ja z pewnością chciałabym i to jest ta rzecz, która przyciąga mnie do tej książki. 

Główną bohaterką powieści jest Viola czternastolatka, która mieszka z trzema ciotkami i jest bratanicą sławnej pisarki. Dziewczyna nie może uwierzyć, że ciocia tak zniknęła nie mówiąc jej nic o swoich planach. Postanawia na własną rękę rozwiązać tą zagadkę. 

Na dodatek niespodziewanie w jej życiu pojawia się siedemnastoletni idol nastolatek, obojętny, znudzony już swoim monotonnym życiem Narcissus Spark - bohater powieści cioci Violi. Możecie już  domyślać się jaka była pierwsza reakcja i odczucia Violi po pojawieniu się chłopaka w jej życiu. 

Postanawiają połączyć siły i odnaleźć sławną pisarkę by ich życia wróciły z powrotem  do normy. Podążając śladem swojej ciotki Viola i Narciussus docierają na cmentarz gdzie odkrywają Hightage, mrocznego, marmurowego anioła, na którym był wygrawerowany napis ,,Czarne serce''

Pomysł na książkę jest dość oryginalny, właściwie pierwszy raz spotkałam się z takim pomysłem. Autorka płynie prowadzi, akcję książki, która nie dzieje się, ani za szybko, ani za wolno. Jestem pod wielkim podziwem jak autorka płynie przechodziła między światem realnym, a książkowym. Jak z czasem, powoli zmieniała charaktery bohaterów. Pod koniec książki Narciussus nie był już cynicznym idolem nastolatek. 

Przez cały czas w książce narastała nutka tajemniczości. Nie dałam rady się od tej książki oderwać ani nie zdawałam sobie z prawy z upływającego czasu. 

,,-Porządek alfabetyczny... -wyjąkała.- Zbrodnie zostały dokonywane w porządku alfabetycznym''

Sam styl pisarki jest lekki i przyjemny jednak  wymagający czytelnik może zawieść się na tym stylu, bo ta powieść jest dla mniej wymagających czytelników, którzy szukają książki tylko na jeden wieczór. Na pewno nie zostanie ona z nami na dłużej. Bohaterowie, choć są barwni nie można się do nich przywiązać. Wielu sytuacji było do przewidzenia i nie mogło zabraknąć wątku miłosnego. 

Może zaciekawiły Cię losy bohaterów ? Zastanawiasz się jak siedemnastolatek poradził sobie w nowym świecie ? Czy udało im się rozwiązać wszystkie zagadki ?


Podsumowując książka jest dobra, ale nie wybitna, więc jeśli szukasz książki na jeden wieczór to dobra pozycja. 

2 komentarze:

  1. Propozycja czytelnicza dla mojej młodzieży, z przyjemnością podsunę jej ten tytuł pod rozwagę. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Lubię takie książki na jeden wieczór, więc może kiedyś się na nią skuszę.

    OdpowiedzUsuń

© 2020 | graphic-luna