W tej witrynie są wykorzystywane pliki cookie, których google używa do świadczenia swoich usług i analizowania ruchu. Twój adres ip i nazwa klienta użytkownika oraz dane dotyczące wydajności i bezpieczeństwa są udostępniane firmie google, by zapewnić odpowiednią jakość usług, generować statystyki użytkowania oraz wykrywać nadużycia i na nie reagować.
,,Ego Największa przeszkoda w leczeniu 5 ran '' Lise Bourbeau
piątek, 20 grudnia 2019
Ego Największa przeszkoda w leczeniu 5 ran 
Lise Bourbeau  
Kontynuacja: Bądź sobą. Wylecz swoje 5 ran
Wydawnictwo: KOS
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 228
Opis:
,,Oto długo oczekiwana kontynuacja bestsellerowej książki Lise Bourbeau, „Bądź sobą – Wylecz swoje 5 ran”, opublikowanej przez nas w 2012 r. i wciąż osiągającej rekordową sprzedaż dzięki tłumaczeniom aż w 16 językach.
W tym tomie Autorka, z pomocą licznych przykładów, dzieli się swoją fachową wiedzą i bogactwem osobistych doświadczeń, aby kierować tymi, którzy szukają konkretnych sposobów uleczenia ich cierpienia.
Czytelnicy nauczą się rozpoznawać mechanizmy pięciu ran i będą w stanie lepiej określić, kiedy są aktywowane. Stosując sugerowane techniki, uświadomią sobie niezliczone okazje, w których ego kieruje swoimi myślami, słowami i czynami. Uzyskanie tej świadomości będzie nie tylko warunkiem uzdrowienia, ale także pomoże manifestować podstawowe potrzeby ich dusz, aby doprowadzić je do samokontroli i wewnętrznego spokoju.''

,,Ego Największa przeszkoda w leczeniu 5 ran'' to  kontynuacja innej książki autorki wydanej również przez wydawnictwo Kos w 2012 roku, pod tytułem: ,,Bądź sobą. Wylecz swoje 5 ran''. Lise Bourbeau  rozwija w najnowszej książce omawiany temat o aktualne informacje, które zebrała i zaobserwowała na przestrzeni kilkunastu lat od napisania wspomnianej wcześnie książki,,Ego Największa przeszkoda w leczeniu 5 ran'' jest to poradnik dotyczący rozwoju osobistego, zahaczający o elementy psychologicznie.

W pierwszym rozdziale  Lise Bourbeau krótko ponownie charakteryzuje pięć ran, których później wpływ na nasze życie rozwija w późniejszej części rozwija. Dodatkowo w tym rozdziale zamieszczono szkice postaw osób, zmagających się z daną raną. Przy okazji wielokrotnie zaznacza żeby zapoznać się z jej poprzednią książką. W kolejnych poświęca dużo czasu Ego. Definiuje i charakteryzuje je. Oczywiście później ponownie skupić się na ranach: upokorzenia, porzucenia, zdrady, odrzucenia, niesprawiedliwości i zdrady. Pod koniec dać parę rad czytelnikom jak zmniejszyć wpływ Ego i rany, o których pisze w swojej książce.

Przyznam szczerze nie jest to pierwszy poradnik tego typu jaki czytałam, ani też pierwsza książka psychologiczna jaką czytałam i w ,,Ego Największa przeszkoda w leczeniu 5 ran'' brakuje mi standardowych elementów, które często były w tego typu książkach. Nie ma w tym poradniku statystyk czy badań dotyczących omawianego przez autorkę tematu potwierdzającego jej słowa. Za to wpływa na czytelników zwracając się do nich bezpośrednio, przytaczając wydarzenia ze swojego życia czy też przytaczając historie osób, które spotkała na swoich warsztatach lub po prostu w życiu. Opowiada też na najczęściej zadawane pytania. Oczywiście ukazując na ich przykładach działanie Ego i jakie rany dotykają te osoby Z nie wszystkimi 

Najważniejsze informacje zostały wyszczególnione. Na pewnym etapie zaczęło mnie już lekko irytować wspominanie innych książek autorki i jej warsztatach.Dość często o nich wspominała, za często. Nie ma w niej literówek, ale strasznie rzuca się w oczy jeden błąd w tekście. w którym ktoś przy korekcie nie zauważył, że jedno słowo zostało w formie bezokolicznikowej. Co lekko wybija z czytania.  ,,Ego Największa przeszkoda w leczeniu 5 ran'' jest napisana prostym, przestępnym językiem. Nie ma w niej profesjonalnego słownictwa. Również kilkakrotnie powielała niektóre informacje. 

Nie będę ukrywać, że książka ,,Ego Największa przeszkoda w leczeniu 5 ran '' Lisy Bourbeau lekko mnie rozczarowała, głównie dlatego, że oczekiwałam po tym poradniku czegoś innego niż ostatecznie otrzymała. 

Dziękuję wydawnictwu KOS za możliwość przeczytania i zrecenzowania tej książki.


28 komentarzy:

 1. Nie przepadam za tego typu poradnikami, więc raczej po niego nie sięgnę. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie przepadam za poradnikami, a skoro ten rozczarowuje, to go sobie daruję.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja raczej się nie skuszę. Jakoś nie jestem przekonana.

  OdpowiedzUsuń
 4. Rzadko sięgam po taką literaturę, chyba że wszyscy polecają. Skoro ten tytuł Cię rozczarował, na pewno nie sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Recenzja bardzo mi się podoba, ale nieważne jak cudowna by nie była, do poradników i tak się nie przekonam :) Nie potrzebuję. Tak czytam i czytam, i nie wiem, co mam sądzić o tej książce. Ale może to po prostu kwestia mojego sceptycznego podejścia do tematyki rozwoju osobistego etc. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Kurczę szkoda, że książka jest rozczarowująca, bo myślałam, że będzie to coś dla mnie. Jednak jestem po studiach pedagogicznych, a od jakiegoś czasu interesuję się Jungiem i jego psychologią, więc tym bardziej mogę się rozczarować:/

  OdpowiedzUsuń
 7. Ale ładny śnieg u Ciebie pada!
  Ja nie przepadam za tego typu książkami, więc raczej po tę lekturę nie sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 8. Książka nie przemawia do mnie. Może dlatego, że nie jestem fanką poradników.

  OdpowiedzUsuń
 9. Dla wielu może to być ciekawa lektura :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo rzadko sięgam po tego typu poradniki. Jednak, jak wspomniałaś, jest to poradnik psychologiczny. Chętnie się przyjrzę pierwszej części :)

  OdpowiedzUsuń
 11. szkoda że ta książka była dla ciebie rozczarowaniem, ale niestety tak czasem bywa

  OdpowiedzUsuń
 12. szkoda że książka ta była dla ciebie rozczarowaniem, ale niestety tak czasem bywa :(

  OdpowiedzUsuń
 13. My poradniki od czasu do czasu lubimy poczytać ale jeśli ten rozczarował, to chyba odpuścimy

  OdpowiedzUsuń
 14. Skoro Ciebie ,,Ego Największa przeszkoda w leczeniu 5 ran '' Lisy Bourbeau rozczarowała, to ja jednak nie skuszę się na ten poradnik.

  OdpowiedzUsuń
 15. Nie wiem czy książka przypadłaby mi do gustu. Póki co nie mam jej w planach, ale też nie mówię jej 'nie'. ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. Szkoda, że się rozczarowałaś :(

  OdpowiedzUsuń
 17. Nie czytałam jeszcze poprzedniej książki, więc może od niej zacznę :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Ja nie przepadam za poradnikami.

  OdpowiedzUsuń
 19. Dość intensywny temat książki ja raczej wolę kryminały albo romanse :) w każdym razie w Święta będę miec czas na lekturę :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Wydawnictwa zupełnie nie kojarzę, a Twoja opinia trochę mnie zniechęciła do tej lektury.

  OdpowiedzUsuń
 21. Nie sięgam po poradniki, ta forma jest dla mnie dość irytująca. Do tej konkretnej książki też jakość szczególnie nie zachecasz więc podziękuje

  OdpowiedzUsuń
 22. Nie przepadam za poradnikami i ten również za mocno mnie nie zaciekawił. ;)

  OdpowiedzUsuń
 23. nie miałam jeszcze styczności z ową pozycją;)

  OdpowiedzUsuń
 24. raczej nie dla mnie. Na plus jest przystępny język, ale jakoś poradniki niezbyt często u mnie goszczą.

  OdpowiedzUsuń
 25. Nie przepadam za poradnikami, więc tym razem nie dla mnie :-)

  OdpowiedzUsuń
 26. Zdecydowanie nie jestem fanką tego typu poradników. W ogóle do mnie nie przemawiają.

  OdpowiedzUsuń
 27. Szkoda, że okazał to się taki przedsmak przed kupnem kursu czy kolejnych książek.

  OdpowiedzUsuń

© 2020 | graphic-luna