W tej witrynie są wykorzystywane pliki cookie, których google używa do świadczenia swoich usług i analizowania ruchu. Twój adres ip i nazwa klienta użytkownika oraz dane dotyczące wydajności i bezpieczeństwa są udostępniane firmie google, by zapewnić odpowiednią jakość usług, generować statystyki użytkowania oraz wykrywać nadużycia i na nie reagować.
Wyczekiwane, luty 2020
czwartek, 30 stycznia 2020
Styczeń już prawie się kończy. Przed nami miesiąc komercyjnie zdominowany w pierwszej połowie przez motyw miłości, jednak wydawnictwa mają dla  czytelników różnorodne propozycje książkowe.
Złe miejsce
K.N. Haner
Seria: Niebezpieczni mężczyźni #1
Wydawnictwo: Editiored
Data premiery: 12.02.2020
Ilość stron: 344
Opis:

,,Był jak senny koszmar, przerażał mnie, manipulował, karał, ale sprawił, że czułam się potrzebna.
Mimo tego, że nosił maskę, dostrzegłam w nim coś ludzkiego.
Chciałam uciec, ale nie miałam dokąd wracać.
Moje życie przed nim było piekłem.
Przez chwilę żyłam złudzeniami, że uwolniłam się od przeszłości, ale prawda okazała się szokująca.
Byłam kimś innym, niż myślałam.
I nie uciekłam z piekła.
Trafiłam w sam jego środek.''
I żyli długo i szczęśliwie 
C.C. MacDonald 
Wydawnictwo: Otwarte 
Data premiery: 12.02.2020
Ilość stron: 408 
Opis: 
,,Sobota 09:19
Tamto wczoraj nie powinno się wydarzyć.
To była pomyłka. Przepraszam.
Sobota 23:14
Dostałeś moją wiadomość?
Niedziela 03:47
Rozumiem. Nie będę Ci utrudniał życia. Nie bój się xx
Naomi to nie do końca szczęśliwa mężatka: ma ukochaną córeczkę Prue, ale jej mąż Chris stał się ostatnio irytujący i nieobecny, a do tego od dłuższego czasu nie mogą począć drugiego dziecka, którego Naomi pragnie. Gdy kobieta poznaje Seana, ojca innego dziecka ze żłobka Prue, zaczyna z nim niewinny flirt. Nie umie jednak oprzeć się urokowi mężczyzny, kiedy słyszy: „Powiedz mi, żebym sobie poszedł…”
Natychmiast żałuje swojej decyzji.
Wyrzuty sumienia męczą ją jeszcze bardziej, gdy odkrywa, że jest w ciąży. Nie wie, kto jest ojcem dziecka, ale zrobi wszystko, by chwila słabości nie zrujnowała jej dotychczasowego życia.
Naomi nie przeczuwa jednak, że stała się pionkiem w grze, w której stawką jest szczęście jej rodziny. Czy mimo to uda jej się zapobiec tragedii?''


Recydywista 
Kurt Vonnegut 
Wydawnictwo: Zysk i S-ka 
Data wydania: 04.02.2020 
Opis: 
,,Ostra i celna satyra na politykę i polityków.


Recydywista przenosi czytelnika w niespójny, komiczny, iście Vonnegutowski świat wielkich zbrodni oraz nadużyć w sferach rządowych… i w sferze serca. Śledzimy losy ambitnego biurokraty, Amerykanina polskiego pochodzenia Waltera F. Starbucka – od Harvardu poprzez Biały Dom Nixona aż do zakładu karnego, gdzie Starbuck trafia jako najmniej słynny konspirator afery Watergate. Humor kwaśnieje jednak, gdy Vonnegut kieruje reflektor uwagi na zimne serca i wyrachowaną chciwość przedstawicieli władzy, kreśląc niezapomniany i wciąż aktualny obraz polityki i polityków i dokonując jego bezlitosnej wiwisekcji.'' 

Niegodziwi święci 
Emily A. Duncan 
Seria: Something Dark and Holy #1
Data premiery: 18.02.2020 
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Opis: 
,,Niespodziewany bestseller New York Timesa inspirowany mitologią słowiańską.


Niech się jej boją…

Niektóre opowieści są tak piękne i tak brutalne, że chwytają za serce i nie chcą puścić. Witajcie w świecie Niegodziwych świętych – epickiej, pełnej namiętności historii, o której długo nie zapomnicie.

Przygotujcie się na spotkanie z:
Dziewczyną
imieniem Nadia, która słyszy w głowie szepty bogów.
Księciem
otoczonym przez zdesperowane kandydatki na nową królową i groźnych zabójców.
Potworem
skrytym za jasnymi, udręczonymi oczami i uśmiechem, który tnie jak nóż.

Drogi tej trójki będą się przecinały podczas trwającej od stulecia wojny w świecie wypełnionym grzesznikami i świętymi, magią i tajemnicą, oraz nieszczęśliwą miłością, która może – na zawsze – przechylić szalę dobra lub zła, ciemności lub światła.''

Wilk 
Jean-Marc Rochette
Data premiery: 19.02.2020 
Wydawnictwo: Marginesy 
Ilość stron: 112
Opis:
,,Fascynująca przygoda i ekologiczna przypowieść, która kwestionuje miejsce człowieka w królestwie zwierząt.

W samym sercu alpejskiej doliny Vénéon biały wilk i pasterz prowadzą wyniszczającą walkę. Do ostatniej kropli krwi, do ostatniego tchnienia przeciwnika. Nie wyobrażają sobie koegzystencji, aż do momentu, gdy jedno wydarzenie zmusi człowieka i zwierzę do współpracy.

Jean-Marc Rochette, klasyk francuskiego komiksu, daje w „Wilku” świadectwo fascynacji naturą i górami - ich pięknem, surowością, obojętnością wobec cierpienia. Próbuje także znaleźć rozwiązanie odwiecznego konfliktu pomiędzy człowiekiem, który chce ocalić życie swoich zwierząt, a zagrożonym gatunkiem, który próbuje przetrwać.

„Wilk” to jedna z najgłośniejszych komiksowych premier roku 2019 we Francji. Album spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem krytyków i czytelników. Znalazł się w oficjalnej selekcji festiwalu w Angoulême, najważniejszej komiksowej imprezy w Europie, oraz otrzymał nominację do prestiżowej nagrody za najlepszy komiks roku przyznawanej przez sieć FNAC.''Ryzyko 
Elle Kennedy 
Seria: Briar U #2
Data premiery: 11.02.2020
Ilość stron: 380
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Opis: 
,Elle Kennedy powraca w wielkim stylu.
Doskonałe połączenie humoru, uczuć i namiętności w historii o dziewczynie z zasadami, która trafia na zbyt przystojnego chłopaka bez zasad…

Wszyscy twierdzą, że niedobra ze mnie dziewczyna. Mają rację tylko po części – nie pozwalam, by rządził mną strach i z pewnością nie obchodzi mnie, co myślą o mnie ludzie.

Jake Connelly – gwiazdorski napastnik Harvardu na swoje nieszczęście grzeszy arogancją, butnością i zbyt przystojną aparycją. Niestety, okrutny los sprawił, że muszę prosić go o pomoc w zdobyciu tak upragnionego przeze mnie stażu. Na moją prośbę Jake Connelly udaje, że jest moim chłopakiem. On jednak nie ułatwia mi zadania, za każdą udawaną randkę żąda… prawdziwej.''

No właśnie, miłość Co nauka mówi o tym, jak, kogo i dlaczego kochamy
Laura Mucha
Wydawnictwo: Marginesy 
Data premiery: 12.02.2020
Ilość stron: 450 
Opis: 
,,Poeci, filozofowie i artyści od wieków próbowali wyjaśnić naturę miłości, A Laura Mucha postanowiła zapytać ludzi takich jak my. Przeprowadziła wywiady z setkami nieznajomych w wieku od lat 8 do 95 w ponad czterdziestu krajach, prosząc ich o podzielenie się swoimi najbardziej osobistymi przeżyciami.

– Czy istnieje miłość od pierwszego wejrzenia?

– W jaki sposób wychowanie wpływa na nasze związki z innymi?

– Czego powinniśmy szukać u partnera?

– Czy monogamia jest naturalna?

– Dlaczego ludzie zdradzają?

– Skąd wiadomo, że przyszła pora, żeby odejść?

– Jak radzić sobie ze stratą?

No właśnie, miłość łączy codzienne doświadczenia i teorię, stanowiąc doskonałą lekturę dla każdego, kto chciałby się dowiedzieć, czym jest ten stan i dlaczego – często wbrew rozsądkowi – dziwnie się zachowujemy.
Niezwykła i wnikliwa analiza blasków i cieni miłości. Znacznie lepsza i bardziej pouczająca niż mój własny film! Laura znalazła dowód na to, że miłość rzeczywiście jest wszędzie wokół nas – i zadała sobie trud, aby ją zrozumieć i poddać dogłębnej analizie. Coś wspaniałego!
Richard Curtis, reżyser To właśnie miłość, scenarzysta Czterech wesel i pogrzebu i Notting Hill''

Prawda i kłamstwa
 Caroline Mitchell
Data premiery: 11.02.2020 
Ilość stron: 386 
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Opis: 
,,Poznajcie Amy Winter: komisarz policji i… córkę seryjnych morderców.


Amy pragnie pójść w ślady swego przybranego ojca, szanowanego policjanta. Jednak pewnego dnia otrzymuje list od siedzącej w celi więziennej Lillian Grimes, seryjnej morderczyni. List ten całkowicie zmieni życie Amy.
Lillian Grimes jest czystym złem. Psychopatyczną kryminalistką. I – niestety – biologiczną matką Amy. Teraz kobieta gotowa jest podać miejsca pochówku trzech spośród swoich ofiar – ale tylko wówczas, gdy Amy zagra w jej grę.

Podczas gdy koledzy detektywi gorączkowo szukają młodziutkiej dziewczyny porwanej przez nieznanego sprawcę, Amy musi stawić czoła własnej mrocznej przeszłości. Nawiedzana niewyraźnymi wspomnieniami siostry, która poświęciła życie, by ją ocalić, staje do wyścigu z czasem, chcąc odkryć zaginione zwłoki. Oraz ocalić porwaną dziewczynkę, rówieśnicę zmarłej siostry…''


Prawda. Krótka historia wciskania kitu
Tom Phillips
Ilość stron: 320
Data premiery:  26.02.2020
Wydawnictwo: Albatros
Opis:
,,Nowa książka autora bestsellera Ludzie. Krótka historia o tym, jak spieprzyliśmy wszystko.

Tym razem przeczytacie o Prawdzie– a raczej o wszystkich genialnych sposobach wciskania kitu, jakie ludzkość wymyśliła przez wieki...

Żyjemy w wieku „postprawdy”. Prezydent Stanów Zjednoczonych nie zawraca sobie głowy prawdziwością swoich słów (rekord pobił dzięki szczególnie intensywnemu tsunami bredni, kiedy w ciągu 120 minut wygłosił 125 fałszywych stwierdzeń, czyli więcej niż jedno na minutę!). Płaskoziemcy i antyszczepionkowcy już nie wierzą ekspertom. Internet zmienił nasze codzienne życie w dezinformacyjne pole bitwy.

Ale czy „złoty wiek“ prawdy rzeczywiście kiedykolwiek istniał? Czy naprawdę ludzie kiedyś nie kłamali? Tom Phillips, redaktor serwisu fullfact.org zajmującego się sprawdzaniem faktów, każdego dnia zmaga się z zalewem bzdur. I rzuca sarkastyczne spojrzenie na przekonanie, że kłamstwo w debacie publicznej pojawiło się wczoraj. Z właściwym sobie humorem pokazuje, że zawsze mieliśmy tendencję do zmyślania i że dzisiejsza fakenewsowa histeria jest tylko najświeższą wersją starej dobrej umiejętności ludzi do rozsiewania kłamstw gdziekolwiek się da.

Imponujące kłamstwa i kłamcy, których aż chce się szanować!

Od Wielkiej Mistyfika­cji Księżycowej (kiedy nowojorska gazeta „Sun” wzbudziła sensację, publikując cykl artykułów o sławnym astronomie sir Herschelu, który odkrył na Księżycu zaawansowaną cywilizację), przez humbug o wannach, po grasującego w Croydon seryjnego zabój­cę kotów – wiele z tego, co czytaliśmy o wydarzeniach dzie­jących się na świecie, było totalną bzdurą.

Przed wami nie­prawdopodobne opowieści o mitycznych krainach i badaczach niekoniecznie będących w miejscach, o których pisali. Albo historie o manipulacjach na wielką skalę dzięki rozpowszechnianiu teorii spiskowych lub o nieudanych próbach tuszowania katastrof czy o propagandzie z czasów wojny –  czyli cała niecna sztuka politycznej ściemy!

Przeczytajcie o maniach, lękach i zbiorowych histeriach pro­wadzących do wiary w absurdalne rzeczy – jak widmowe statki po­wietrzne czy niezwykle rozpo­wszechnione przekonanie, że ktoś próbuje kraść mężczyznom penisy – które  przekładają się czasem na zupełnie rzeczywiste tragedie… na przykład powodują polowania na czarownice.

Okazuje się, że jeśli chodzi o życie w prawdzie, to sami jeste­śmy swoim największym wrogiem.

Ta książka opowiada o tym, jak ludzkość przez stulecia oszukiwała samą siebie.

Stawia też istotne pytanie: Czy istnieje szansa, byśmy w przyszłości zdecydowali się porzucić kłamstwo?''


Tam gdzie diabeł mówi dobranoc 
Weronika Tomala 
Data premiery: 11.02.2020 
Ilość stron: 312
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Opis: 
,,Szpilki i wodzianka w krainie kopalń.


Daria to kobieta sukcesu. Ma narzeczonego, apartament w stolicy, świetną posadę i dobrego szefa. Szefa, który wysyła ją na półroczną delegację na Śląsk. Jakże wielkie okazuje się zdziwienie kobiety, kiedy na ulicy, na której ma się zameldować, zamiast hotelu odnajduje domek starszej pani. I tak oto wprost z metropolii ląduje na obrzeżach miasta, w niedalekim sąsiedztwie kopalń. A to dopiero początek niespodzianek.

Daria, sceptycznie nastawiona do nowego środowiska, jednak nie traci animuszu. Kiedy poznaje Artura, okazuje się, że trafiła kosa na kamień. Przystojny górnik nie zamierza kłaniać się przed przebojową warszawianką i na każdym kroku uciera jej nosa. Kierowani stereotypami zaczynają prowadzić ze sobą niepisaną grę…''

Trzynaście 
Steve Cavanagh 
Seria: Eddie Flynn #4
Ilość stron: 448
Data premiery: 12.02.2020
Wydawnictwo: Albatros 
Opis: 
,,Ten seryjny morderca nie jest sądzony.
To on jest sędzią...

Byli gwiazdami. Jedną z najbardziej wpływowych par Hollywood. Mieli świat u swych stóp.
Teraz ona nie żyje. On jest oskarżony o zamordowanie jej.
To celebrycki proces stulecia!

Wszystkie dowody wskazują na ewidentną winę Roberta Solomana – aktor zamordował żonę i jej kochanka, chociaż uparcie twierdzi, że nie miał z tym nic wspólnego.

Pomimo jednoznacznych dowodów obciążających oskarżonego Eddie Flynn – który nigdy nie broni prawdziwych przestępców – dołącza do zespołu obrony.

Już od rozpoczęcia procesu szereg wydarzeń na sali sądowej wzbudza wątpliwości Eddiego.

Coś niepokojącego dzieje się w ławie przysięgłych…

Uporczywie nasuwa mu się pytanie: A co jeżeli Robert nie jest jedynym aktorem na sali sądowej?

Co, jeśli zabójca wcale nie siedzi na ławie oskarżonych?''

Elżbieta II. Portret Królowej
Paola Calvetti 
Ilość stron: 
Data premiery: 18.02.2020
Opis: 
,,Biografia najsłynniejszej królowej naszych czasów.


W swojej książce Paola Calvetti kreśli wyrazisty portret kobiety, która od dziesięcioleci jest symbolem brytyjskiej monarchii. Ukazuje jej niełatwą drogę od skromnej i nieśmiałej następczyni tronu do królowej w każdym calu, najdłużej panującego monarchy w historii Wielkiej Brytanii. Opowiada o miłości do księcia Filipa, kulisach życia na królewskim dworze i niełatwych relacjach z członkami licznej rodziny Windsorów, które nieraz stawały się źródłem plotek i skandali, śledzonych przez cały świat.

Opowieść o Elżbiecie II to również fascynująca historia jej długiego panowania, portret całej epoki, w trakcie której oblicze świata nieraz się zmieniało, stawiając przed królową coraz to nowe wyzwania.''


Gdzie diabeł mówi dobranoc 
Karina Bonowicz
Seria: Nie wywołuj wilka z lasu #2
Wydawnictwo: Initium
Ilość stron: 624
Data premiery: 14.2.2020
Opis: 

,,Pięcioro przeklętych i tylko jedna zasada: jesteś z diabłem albo przeciwko niemu.

Według legendy wiele stuleci temu czwórka przyjaciół została wygnana z rodzinnej wioski, gdyż ludzie lękali się ich czarów. Rozeszli się w cztery strony świata, ale zadziwiającym zbiegiem okoliczności i tak wszyscy dotarli w to samo miejsce - do czarciego kamienia. Tam wywołali diabła i dobili z nim targu... Ich potomkowie przez wieki odczuwali skutki tego paktu i bezskutecznie próbowali się z niego wywikłać. Czy przedstawicielom kolejnego pokolenia uda się wreszcie wrócić do normalności? Jakie przeszkody będą musieli wcześniej pokonać? Z jakimi przeciwnikami się zmierzyć? Jakich sojuszników pozyskać? Małe miasteczko na odludziu stanie się sceną niezwykłych wydarzeń.

Związani magiczną przysięgą, Alicja i Nikodem nie ustają w poszukiwaniach naczynia niezbędnego do odprawienia upragnionego rytuału. Tymczasem dokoła nich dochodzi do serii morderstw, jednak część ofiar szybko wraca z martwych. Para nastolatków może ufać wyłącznie sobie; nawet ich najbliżsi mają przed nimi starannie skrywane tajemnice. Na dodatek obrzęd odprawienia diabła znienacka staje pod znakiem zapytania. Czy w ostatniej chwili uda się znaleźć brakującego uczestnika rytuału?''

 Władcy czasu 
Eva García Sáenz de Urturi
Seria: #3
Data wydania: 26.02.2020 
Wydawnictwo: Muza
Ilość stron: 
Opis: 
,,,,Kontynuacja thrillera kryminalnego 2019 roku "Cisza białego miasta".

Trylogia białego miasta sprzedała się w ponad milionowym nakładzie i stała się światowym fenomenem. "Władcy czasu" to spektakularne zakończenie wszystkich wątków rozpoczętych w "Ciszy białego miasta". To ostatni tom przepełnionej baskijską kulturą i tradycją fenomenalnej serii.

Vitoria, rok 2019. Nieznany autor, ukrywający się pod pseudonimem Diego Veilzaz, publikuje powieść historyczną Władcy czasu. Jej akcja osadzona jest w średniowiecznej Vitorii, powieść natychmiast podobija serca czytelników.

Vitoria, rok 1192. Legendarny hrabia don Vela po dwóch latach nieobecności powraca z niebezpiecznej misji, jaką powierzył mu król Nawarry Sancho IV Mądry. Ze zdumieniem odkrywa, że jego własny brat poślubił jego narzeczoną, inteligentną i ambitną hrabiankę Onnecę de Maestu.

Unai López de Ayala – Kraken – musi rozwiązać zagadkę zabójstw popełnianych zgodnie ze średniowiecznym modus operandi. Wiadomo, że sprawca imituje morderstwa opisane w powieści Władcy czasu: truje jedną z ofiar proszkiem z hiszpańskiej muchy – średniowiecznego odpowiednika viagry, zamurowuje dwie ofiary żywcem, a jedną topi w rzece, zamkniętą w beczce razem z psem, kotem, kogutem i żmiją.

Śledztwo zaprowadzi Krakena do wieży Nograro, ufortyfikowanego donżonu, od tysiąca lat nieprzerwanie zamieszkiwanego przez pierworodnego dziedzica rodu. Unai odkrywa, że jego główny podejrzany cierpi na dysocjacyjne zaburzenie osobowości. Estíbaliz natomiast przeżywa bardzo niebezpieczny romans.

Kraken dowie się również, że powieść Władcy czasu ma wiele wspólnego z jego własną przeszłością. To odkrycie zmieni życie jego i jego rodziny.''


Zacznę od nowa
Dominika  Smoleń
Wydawnictwo: Replika
Data premiery: 11.02.2020
Opis:
,,Sądziła, że jej życie jest całkiem dobre, dopóki z dnia na dzień nie rozsypało się jak domek z kart. Każdego ranka, po przebudzeniu, pierwsze, o czym myśli, to alkohol. Uzależniła się od niego, kiedy zerwał z nią chłopak, a kolejny dramatyczny splot wydarzeń doprowadza do tego, że pije coraz więcej. Chociaż kobieta zdaje sobie sprawę z konsekwencji, nie jest w stanie odmówić sobie kolejnego drinka… Przynajmniej do czasu, gdy dochodzi do wniosku, że jeśli nie chce utonąć, musi coś ze sobą zrobić i uporządkować to, co zostało z jej codziennej egzystencji.
Okazuje się, że życie nie tylko zabiera, ale także dużo daje.
Wzruszająca opowieść o sile ludzkiej woli i o chęci do tego, aby ciągle walczyć o nowy, lepszy dzień.''

Bardzo trudno było mi wybrać kilka premier książkowych. Na mojej liście znalazły się książki autorów, których twórczość nie jest mi obca, jak i całkowicie nowe nazwiska. Starałam się też wybrać różnorodne pozycje. Jakiś tytuł rzucił Wam się w oczy. 

44 komentarze:

 1. Muszę przyznać, że niektóre książki mnie bardzo zaciekawiły chociażby "Tam gdzie diabeł mówi dobranoc" :D
  Pozdrawiam! wy-stardoll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Czekałam na Niegodziwych Świętych po polsku odkąd zobaczyłam pierwsze zapowiedzi na zagranicznych portalach. Tylko potem zobaczyłam kilka recenzji i teraz już nie czekam :D Ale Władcy Czasu niedługo wyruszą w drogę do moich rączek i już nie mogę się doczekać!

  OdpowiedzUsuń
 3. Nową książkę Weroniki Tomali również będę chciała przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Na niektóre też czekam, ale ta 1 pozycja... Aj, warto czekać :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawe zestawienie zapowiedzi książkowych. Zaciekawiła mnie ta o królowej Elżbiecie, bo lubię biografie ciekawych kobiet ;).

  OdpowiedzUsuń
 6. Luty wspaniale zapowiada się książkowo, zajrzę do wielu pozycji, choć na razie muszę uporać się z kwartalnymi zaległościami.

  OdpowiedzUsuń
 7. Trzy tytuły z listy zwróciły moją uwagę...

  OdpowiedzUsuń
 8. Poza książkami, które już miałam w planach zaintrygowała mnie okładka "Krótkiej historii wciskania kitu" :D

  Pozdrawiam
  https://subjektiv-buch.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. O, jest i moja :) Miło! Bardzo dziękuję. Ja na pewno sięgnę po "Ryzyko".Tęsknię za prozą tej autorki.

  OdpowiedzUsuń
 10. "Niegodziwi święci" to coś dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Mogłabym się skusić na którąś z nich, ale raczej w lutym nie uda mi się sięgnąć po nowości, za dużo zaległości czeka :)
  Pozdrawiam
  http://czytanie-i-inne-przygody.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 12. "I żyli długo i szczęśliwie" - wybieram z tego zestawu. "Straszne" książki to nie dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Kilka premier naprawdę mnie zaciekawiło ;d mam je na liście do kupienia ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Chcę przeczytać książki Zacznę od nowa, Prawda i kłamstwa oraz Trzynaśc13. 😊

  OdpowiedzUsuń
 15. Ja mam z lutowych w planach Niegodziwi święci, Ryzyko i Zacznę od nowa. ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. Jak zwykle sporo ciekawych propozycji. Na luty mam już plany czytelnicze. Zobaczymy jak pójdzie z ich realizacją :)

  OdpowiedzUsuń
 17. mnie jakoś nic nie korci z powyższych:)

  OdpowiedzUsuń
 18. Wiele ciekawych pozycji. Ja już mam na oku parę książek, które chce mieć. ;)

  OdpowiedzUsuń
 19. Recydywiste przeczytam na pewno. Uwielbiam Vonneguta, a tego jeszcze nie czytałam

  OdpowiedzUsuń
 20. "Władcy czasu"... tak czekam! Odliczam już dni. Przeczytałabym też tego "Wilka" i "Trzynaście".

  OdpowiedzUsuń
 21. "Złe miejsce" czytałam w grudniu i polecam.
  W sumie z tego to jeszcze czekam na "Recydywistę" Vonegutta i może "Ryzyko" Elle Kennedy.
  Cała reszta nie w moich klimatach.

  OdpowiedzUsuń
 22. Zaintrygowały mnie bardzo dwie książki Tam gdzie diabeł mówi dobranoc i Ryzyko :)

  OdpowiedzUsuń
 23. Osobiście polecam "Złe miejsce". Jak dla mnie to fenomenalna lektura:Mroczna, obezwładniająca i pełna skrajnych emocji.

  OdpowiedzUsuń
 24. Sporo tego :) właśnie zabieram się za I żyli długo i szczęśliwie. Chcialabym się zapoznać z książkami Toma Phillipsa na oku mam też książkę Weroniki Tomali

  OdpowiedzUsuń
 25. W lutym czekam na nową książkę Elle Kennedy i "Władców czasów". ;)

  OdpowiedzUsuń
 26. Uuu parę książek bardzo mnie zaintrygowało i chcę je koniecznie spróbować 😊

  OdpowiedzUsuń
 27. Dużo ciekawych pozycji przyniesie nam luty :)

  OdpowiedzUsuń
 28. Bardzo ciekawe zestawienie :D Większość z tych książek chętnie bym przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 29. Same perełki, kilka z nich czytałam, a resztę mam w planach :)

  OdpowiedzUsuń
 30. Nie ma wielu tytułów, które by mnie zainteresowały, ale ciekawy wydaje się "I żyli długo i szczęśliwie" :D

  OdpowiedzUsuń
 31. Patrząc na pierwsze miesiące już myślałam, że ten luty został zdominowany przez trudną miłość ale widzę faktycznie jest różnorodnie :) Nawet sporo ciekawych tytułów ale tak zerkam na moje książkowe zaległości i wzdycham ciężko. A może by tak po komiks sięgnąć. Ten Wilk nawet kuszący :)

  OdpowiedzUsuń
 32. No proszę, bardzo fajnie zapowiadają się nowości czytelnicze na kolejny miesiąc :) Mnie zainteresowała książka o miłości :)

  OdpowiedzUsuń
 33. W lutym faktycznie mamy wysyp premier i dużo z nich chciałabym przeczytać. Szkoda tylko, że doba jest taka krótka :-)

  OdpowiedzUsuń
 34. Najbardziej zainteresował mnie Vonnegut, bo znam inne jego powieści - ale wśród pozostałych książek też znalazłabym coś dla siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 35. Sporo fajnych propozycji, ja na pewno zamierzam przeczytać książkę "Trzynaście" :)

  OdpowiedzUsuń
 36. Złe miejsce jest niesamowitą książką. Bardzo podoba mi się ta historia i nie mogę doczekać się jej kontynuacji. Kasia jak zawsze umie trzymać w napięciu i zrobić takie zakończenie że człowieka wbija w fotel.

  OdpowiedzUsuń
 37. Z tych zapowiedzi najbardziej czekam na Kurta Vonneguta. Lubię jego sposób przedstawia świata.

  OdpowiedzUsuń
 38. "Prawda i kłamstwa" oraz "Ryzyko" to książki w moim stylu. Chętnie bym przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 39. Widzę tu dwie, które mnie interesują ;)

  OdpowiedzUsuń
 40. Sporo intrygujących książek - kryminały i thrillery, a muszę przyznać, że kusi mnie także książka Weroniki Tomali. Jeszcze ewentualnie książka o Elżbiecie II, bo ostatnimi laty temat monarchii mnie intryguje. :)

  OdpowiedzUsuń
 41. "Tam, gdzie diabeł mówi dobranoc" - mam ją na oku :)

  OdpowiedzUsuń

© 2020 | graphic-luna