W tej witrynie są wykorzystywane pliki cookie, których google używa do świadczenia swoich usług i analizowania ruchu. Twój adres ip i nazwa klienta użytkownika oraz dane dotyczące wydajności i bezpieczeństwa są udostępniane firmie google, by zapewnić odpowiednią jakość usług, generować statystyki użytkowania oraz wykrywać nadużycia i na nie reagować.
W kręgu adaptacji - ,,Moja najlepsza przyjaciółka opętana"
czwartek, 22 września 2022

 


Dzisiaj miał być post o filmie ,,Blondynka", który miał trafi na Netflixa już 23 września, ostatecznie znajdziemy go tam 28 września br. Swoją wielką premieRę miał na festiwalu filmowym w Wenecji, ale im dłużej o nim czytam, tym coraz mniej chce mi się  o nim pisać. Film Andrew Dominika oparty na  powieści (nie biografii) Joyce Carol Oates opowiada o Norma Jeane znanej bardziej jako Marilyn Monroe. Zamiast tego wybrałam coś lżejszego w klimacie już jesiennym, ponieważ pomimo tego, że do Halloween trochę zostało już premierę mają filmy w tym klimacie. 

O filmie ,,Moja przyjaciółka opętana" nie ma za wiele co pisać w przeciwieństwie  do ,,Blondynki". W listopadzie 2018 roku ogłoszono, że Endeavour Content zdobyło prawa do adaptacji filmowej książki Grady Hendrixa. Christopher Landon i Ellen Goldsmith -Vein zostali ogłoszeni producentami. Z kolei  Damon Thomas zajął stołek reżysera. Pracę zza kulisowe trwały długo. Obsadę ujawwniono dopiero trzy lata po ogłoszeniu prac nad obsadą Scenariusz napisała Jenna Lamia. Główne zdjęcia rozpoczęły się na początku kwietnia 2021 w Gruzji.


Obsada:  Elsie Fisher, Amiah Miller, Cathy Ang i Rachel Ogechi Kanu. 

Trailer

 


Mam wrażenie, że o tym filmie więcej mówiło się w momencie ogłoszenia obsady niż na chwilę przed premierą. Za ro mamy świetne polskie wydanie książki Grady Hendrixa od wydawnictwa Vesper. W przekładzie Macieja Machała. 


Jest rok 1988. Abby i Gretchen są najlepszymi przyjaciółkami już od czwartej klasy szkoły podstawowej. Pewien wieczór, wypełniony beztroską zabawą i nocnymi nagimi kąpielami w oceanie, nie kończy się jednak tak, jak by sobie tego życzyło rozbawione towarzystwo. Gretchen ginie w ciemności nocy, gdzieś w lesie, a gdy się odnajduje – nie jest już tą samą dziewczyną, co kilka godzin wcześniej. Abby wyraźnie widzi, jak w kolejnych dniach Gretchen zamienia się w zaniedbaną, wulgarną, obcą jej osobę. Zaczynają się też dziać dziwne rzeczy za każdym razem, gdy Gretchen jest w pobliżu. Śledztwo podjęte przez Abby doprowadzi ją do zaskakujących odkryć. Zanim jednak ich historia dotrze do przerażającej kulminacji, o losie Abby i Gretchen zadecyduje jedno pytanie: Czy ich przyjaźń jest wystarczająco silna, by pokonać diabła?

Film będzie można obejrzeć już 30 września na Prime Video. 

© 2020 | graphic-luna