W tej witrynie są wykorzystywane pliki cookie, których google używa do świadczenia swoich usług i analizowania ruchu. Twój adres ip i nazwa klienta użytkownika oraz dane dotyczące wydajności i bezpieczeństwa są udostępniane firmie google, by zapewnić odpowiednią jakość usług, generować statystyki użytkowania oraz wykrywać nadużycia i na nie reagować.
W kręgu adaptacji - ,,The Last Letter from Your Lover"
czwartek, 22 lipca 2021


 Była pewna, że film ,,The Last Letter from Your Lover" będzie miał premierę pod koniec miesiąca, pisząc ten post uświadomiłam sobie, że już jutro widzowie będą mogli obejrzeć nową adaptacje powieści Jojo Moyes na platformie streamingowej. 

Jojo Moyes zasłynęła dzięki swojej książce wydanej w 2012 roku ,,Zanim się pojawiłeś", która cztery lata później została przeniesiona na ekrany kin. W produkcji zagrali: Sam Claflin, Emilia Clarke i Matthew Lewis, Jenna Colemaan i Vanessa Kirby.  Kontynuacje historii Lou nie doczekały się swoich adaptacji pomimo dużej popularności  wyżej wspomnianego filmu, ale to nie znaczy, że przemysł filmowy zapomniał o dziełach Jojo Moyes. Trzy lata po premierze ,,Zanim się pojawiłeś' ruszyły pracę nad kolejną adaptacją książki autorki, tym razem powieści, która pierwotnie została wydana w 2008 roku. 

W sierpniu 2019 roku ogłoszono, że reżyserką filmu ,,The Last Letter from Your Lover" została Augustine Frizzell. Scenariusz filmu napisali Nick Payne i Esta Spalding. Później pojawiły się informacje, że zdjęcia do filmu miały rozpocząć się 14 października 2019 roku na Majorce. Gwiazdami, a także producentkami  produkcji zostały Felicity Jones i Shailene Woodley. Ostatecznie większość zdjęć nakręconą w Wielkiej Brytanii. Prace na planie zakończyły się 15 grudnia 2019 r.  

Obsada: Felicity Jones, Shailene Woodley, Callum Turner, Nabhaan Rizwan, Joe Alwyn, Ben Cross, Emma Appleton i Ncuti Gatwa.

Polski opis filmu.

Dziennikarka odnajduje listy miłosne z 1965 r. i postanawia rozwikłać tajemnicę towarzyszącego im potajemnego romansu, a przy okazji sama przeżywa sercowe zawirowania. 

Amerykański opis jest zdecydowanie dłuższy od polskiego. 

A pair of interwoven stories set in the present and past follows Ellie Haworth, an ambitious journalist who discovers a trove of secret love letters from 1965 and becomes determined to solve the mystery of the forbidden affair at their center. As she uncovers the story behind Jennifer Stirling, the wife of a wealthy industrialist, and Anthony O'Hare, the financial journalist assigned to cover him, Ellie's own love story unfolds with the assistance of an earnest, endearing archivist who helps her track down more letters. 

W momencie pisania tego tekstu na Rotten Tomatoes jest 10 recenzji filmu. Siedem recenzji jest pozytywnych, a trzy negatywne. 

Trailer  Film trwa godzinę i 50 minut. Zaledwie wczoraj na polskim rynku ukazało się kolejne  wydanie  książki Jojo Moyes w tłumaczeniu Anny Gralak.


NOWE FILMOWE WYDANIE BESTSELLEROWEJ POWIEŚCI JOJO MOYES

Jeśli naprawdę kochasz, to kochaj odważnie

Ellie, początkująca dziennikarka, natrafia na ślad wielkiej, zakazanej miłości sprzed lat. Pozostały po niej tylko sekretne listy, przejmujące i pełne emocji. Nie dają Ellie spokoju tak bardzo, że dziewczyna postanawia poznać wszystkie tajemnice Jennifer i Anthony’ego. Zwłaszcza te, które nigdy nie powinny wyjść na jaw…

Czy przejmująca historia z przeszłości może odmienić życie Ellie? Ile odwagi trzeba mieć, by naprawdę kochać?

Jedna z najpiękniejszych powieści Jojo Moyes. Ekranizacja w reżyserii Augustine Frizzell (Euforia) z gwiazdorską obsadą – w rolach głównych Felicity Jones, Shailene Woodley, Callum Turner i Joe Alwyn!

 Niedawno ukazało się też nowe zagraniczne wydanie ,,Ostatniego listu od kochanka", tylko wydawca użył plakatu kinowego, zamiast Netflixa tak jak wydawnictwa Znak. 

W większości krajów na świecie ( w tym w Polsce) film Augustine Frizzell trafi na Netflixa, ale w Wielkiej Brytanii i Irlandii będzie miał premierę w kinach dopiero 6 sierpnia. Nieco wcześniej, bo 30 lipca trafi do krajów Skandynawskich. 

Źródło: 1,2 

© 2020 | graphic-luna