W tej witrynie są wykorzystywane pliki cookie, których google używa do świadczenia swoich usług i analizowania ruchu. Twój adres ip i nazwa klienta użytkownika oraz dane dotyczące wydajności i bezpieczeństwa są udostępniane firmie google, by zapewnić odpowiednią jakość usług, generować statystyki użytkowania oraz wykrywać nadużycia i na nie reagować.
Podsumowanie, październik 2021
sobota, 6 listopada 2021

Czas na podsumowanie października, ale muszę już przyznać, że listopad dla bloga zaczął się lepiej, ponieważ opublikowałam pierwszą recenzję od września. Mam nadzieję, że tak już pozostanie. 
Jeszcze na chwilkę zatrzymam się przy obecnym miesiącu, ponieważ właśnie ruszyła kolejna edycji #CzytajPL, w  której przez miesiąc możecie czytać legalnie i za darmo ebooki udostępnione przez wydawnictwa w ramach akcji popularyzowania czytania. 


W tym roku można już czytać e-booki na dwóch modelach czytników, nie tylko na telefonie i tablecie. Mam nadzieję, że w przyszłym roku do Kindla i Inkbooka dojdzie Pocketbook 

A co się wydarzyło w październiku? Przede wszystkim poznaliśmy Laureta Literaciej Nagrody Nobla. Jest nim nieznany w Polsce pisarz, Abdulrazak Gurnah.  


W październiku sięgałam po różne książki. Niestety trafiłam na gorsze i lepsze pozycje. Jak zwykle literatura faktu mnie nie zawiodła. Z kolei trzy inne książki nie zostały jeszcze wydane w Polsce. 
 • ,,Przyjaciel" Sigrid Nunez
 • ,,Wszystko pochłonie morze'' Magdalena Kubasiewicz 
 • ,,Sunreach" Brandon Sanderson, Janci Patterson 
 • ,,Lore" Alexandra Bracken 
 • ,,Sama" Katarzyna Nowak 
 • ,,Pocałunek zdrajcy" Erin Beaty 
 • ,,Lalani z dalekich mórz" Erin Entrada Kelly 
 • ,,Świat bez kobiet. Płeć w polskim życiu publicznym" Agnieszka Graff 
 • ,,Akademia dobra i zła. Świat bez książąt". Soman Chainani
 • ,,Kissing Emma" Shappi Khorsandi
 • ,,ReDawn" Brandon Sanderson, Janci Patterson  

Posty opublikowane w październiku. Tak wyszło, że większości to teksty o adaptacjach książek i standardowo podsumowanie i zapowiedzi wydawnicze.  Pisałam o ,,The Last Duel" i ,,Dune". W listopadzie premierę ma pięć produkcji na podstawie książek, które mnie interesują (oczywiście jest ich znacznie więcej), ale też chciałabym wrócić już do regularnych recenzji tutaj, bo na Instagramie pojawiają się one regularnie, co tydzień, we wtorek wieczorem. W ubiegłym miesiącu byłam na ,,Diunie". Jest to bardzo specyficzny film. Ja idąc na niego mniej więcej wiedziałam czego się spodziewać. Warstwa wizualna zachwyca, ale mam wrażenie, że ten film nie ujął mnie tak jak innych widzów.  Jest to dobra produkcja,  trudnej do adaptacji książki. Denis Villeneuve sprawił, że na ekranie ci bohaterowie są bardziej ludzcy będąc dalej archetypowymi postaci. Zdecydowanie jest też bardziej przystępną formą niż powieść Franka Herberta. Jest mniej w nim politycznych i filozoficznych monologów, przynajmniej w tej części, ale udało się reżyserowi uchwycić klimat pierwowzoru.  

Jak wam minął październik? 

7 komentarzy:

 1. Biorę udział we wspomnianej przez Ciebie akcji.

  OdpowiedzUsuń
 2. Całkiem udany październik :) Też byłam na "Diunie" i wizualnie bardzo mi się spodobała, choć uważam, że reżyser wyciął z historii wiele informacji, które przybliżyłyby widzom to niezwykłe uniwersum.

  OdpowiedzUsuń
 3. Akcja Czytajpl jest świetna! Co roku wspieram ją całym sercem.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja z tych, których "Diuna" zachwyciła. Jak rzadko się zdarza, czytałam już sporo książek, po które sięgnęłaś i Ty.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie dałam rady iść na "Diunę" do kina, ale mam nadzieję, że zdążę skorzystać z akcji CzytajPL, bo są tam aż 4 książki, które chętnie bym przeczytała.

  OdpowiedzUsuń
 6. "Córka lasu" mnie również urzekła, ale martwi mnie oryginalna ilość tomów, bo pewnie długo o ile w ogóle będziemy czekać na tłumaczenie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. U Ciebie jak zwykle masa ciekawych tytułów :)
  "Czytaj.pl" jest super akcją, ciesze się, że mogę być jej ambasadorką.

  OdpowiedzUsuń

© 2020 | graphic-luna