W tej witrynie są wykorzystywane pliki cookie, których google używa do świadczenia swoich usług i analizowania ruchu. Twój adres ip i nazwa klienta użytkownika oraz dane dotyczące wydajności i bezpieczeństwa są udostępniane firmie google, by zapewnić odpowiednią jakość usług, generować statystyki użytkowania oraz wykrywać nadużycia i na nie reagować.
Wyczekiwane, grudzień 2021
sobota, 27 listopada 2021

 W grudniu odkąd pamiętam wychodzi mniej książek, ale w tym roku znalazłam znacznie więcej pozycji niż w zeszłym. Dużo specjalistycznych tytułów ma mieć premierę.


Będziesz serca biciem 

Magdalena Zarębska 

Wydawnictwo Nowa Baśń

Data premiery: 03.12.2021

Liczba stron: 300


Jaga, uczennica wrocławskiego liceum ciągle wpada na Jędrka, chłopaka z równoległej klasy. Początkowo zupełnie nie jest nim zainteresowana, jednak z czasem zaczyna się z nim spotykać. Dość szybko zauważa, że dla Jędrka ich relacja jest całkowicie naturalna, za to w niej wzbudza mnóstwo wątpliwości. Bliskość obcego w sumie chłopaka wywołuje w niej skrajne odczucia. Zwłaszcza kiedy okazuje się, że Jędrzej ma bardzo konkretną wizję ich związku, a w dodatku jest chorobliwie zazdrosny.


Dzięki spotkaniu Jędrzeja Jaga dojrzewa, staje się bardziej świadoma swoich uczuć i potrzeb. Nadal chciałaby się zakochać, jednak tym razem, w kimś, kto nie będzie próbował nad nią dominować.


Beksiński. Obrazy 

Wiesław Banach, Wiesław Ochman Wiesław, Władysław Pluta 

Wydawnictwo: Bosz

Data premiery: 13.12.2021

Liczba stron: - 


Wyjątkowy album poświęcony twórczości Zdzisława Beksińskiego – jednego  z najciekawszych i najbardziej intrygujących współczesnych artystów. Publikacja przygotowana zostanie we współpracy z Muzeum Historycznym w Sanoku  – spadkobiercą i patronem twórczości sanockiego Mistrza.


Wyboru reprodukcji dzieł dokona, wspólnie z wydawcą, były i obecny dyrektor Muzeum – Wiesław Banach oraz Jarosław Serafin. Album ukaże się w wersji luksusowej: w powiększonym formacie i eleganckiej szacie graficznej, o objętości ok. 400 stron. Będzie zawierać najlepsze prace malarskie (obrazy) artysty, poprzez które artysta wyrażał się najpełniej. Pokazane zostaną zarówno dzieła znane powszechnemu odbiorcy, jak i nowe, dotąd niepublikowane, znajdujące się w zagranicznych kolekcjach prywatnych. Reprodukcjom towarzyszyć będą teksty wybitnego tenora Wiesława Ochmana – długoletniego przyjaciela artysty, oraz Wiesława Banacha – znakomitego znawcy dorobku Beksińskiego.


Całość zaprezentowana zostanie w unikalnej oprawie graficznej autorstwa prof. Władysława Pluty. Kapitał i ideologia 

Thomas Piketty 

Tłumaczenie: Beata Geppert

Wydawnictwo Krytyki Politycznej

Data premiery: 20.12.2021

Liczba stron: 1216


Bestseller “New York Timesa”. Książka roku 2020 National Public Radio.


Wspaniała kontynuacja bestsellerowego Kapitału w XXI wieku, jednej z najważniejszych książek ekonomicznych ostatnich lat. Piketty przedstawia w niej idee, które stały za wzrostem nierówności w minionym tysiącleciu, bada ideologiczne spory, które dały nam niewolnictwo, poddaństwo, kolonializm, komunizm oraz kapitalizm i w ten sposób ukształtowały losy miliardów ludzi. Wnioski z tego badania są następujące: postęp gospodarczy przez wieki polegał na walce o równość i edukację, a nie, jak się często przyjmuje, o uznanie świętych praw własności. Nowa epoka skrajnej nierówności, która w latach 80. XX wieku stanęła na drodze postępu, jest częściowo reakcją na schyłek komunizmu, ale też owocem ignorancji, intelektualnej specjalizacji oraz coraz silniejszej polityki tożsamości.


Piketty przedstawia w niej nie tylko historię idei, ale też druzgocącą krytykę współczesnej polityki oraz śmiałą propozycję nowego i bardziej sprawiedliwego systemu gospodarczego.


To jedna z tych książek, które trzeba znać, żeby zrozumieć świat, w których przyszło nam żyć.Drakula 

Bram Stoker 

Tłumaczenie: - 

Wydawnictwo: Świat Książki

Data premiery: 08.12.2021

Liczba stron: 528


Dawno temu marzyłem o Drakuli. Znałem filmy z Bélą Lugosim i Christopherem Lee, zdobyte jakimś cudem na kasetach wideo, ale sama powieść pozostawała niedostępna. Cenzorzy w PRL niechętnie patrzyli na wampira, który boi się krzyża. Plotka głosi, że wydanie powieści Stokera zatrzymano wskutek protestu rumuńskiej ambasady.


Pamiętam swoją, dziecięcą jeszcze, radość, kiedy udało mi się zdobyć pierwsze polskie wydanie, na samym początku lat dziewięćdziesiątych. Niestety, nie było ono kompletne. Z treści wyleciały postacie i wątki. Nikt nie sprawdzał jakości przekładu. Drakula, jedna z najbardziej wpływowych książek, miała wyjątkowego pecha nad Wisłą.


Powieść, piekielnie nowoczesna w czasie jej powstania, do dziś inspiruje twórców kultury. Nasz świat byłby zupełnie inny, gdyby nie Drakula. A dla mnie ta edycja jest niewiarygodnym spełnieniem dziecięcego marzenia, to prezent podarowany samemu sobie sprzed lat, kiedy rozmyślałem o wampirach, wędrując po księgarniach.Pan Lodowego Ogrodu. Tom 4 

Grzędowicz Jarosław

Wydawnictwo: Fabryka Słów .

Data premiery: 06.12.2021

Liczba stron: -


"Pan Lodowego Ogrodu" to powieść napisana z rozmachem godnym dzieł Hieronima Boscha. Nikt nie wie, co się dzieje z grupą naukowców. Vuko Drakkainen ma ich odnaleźć i sprowadzić na Ziemię lub zabić i zatrzeć ślady. Z taką misją przybywa na Midgaard - świat kryjący w sobie rasę istot rozumnych oraz magię. Tymczasem, niektórzy już dawno zginęli, inni sięgnęli po magię i obwołali się bogami. Nikt nie chce wracać. Żaden z nich nie odda łatwo władzy, jaką zdobył. Vuko przemierza krainy Midgaardu szukając sojuszników by ukończyć zadanie. Nie liczą się sentymenty, dobro wspólne, misja i przyjaźń.

Władza uzależnia, szczególnie w połączeniu z magią.


Samotność polarnika. Najwspanialsza historia o przetrwaniu w dziejach wypraw odkrywczych 

David Roberts

Tłumaczenie: Andrzej Goździkowski 

Wydawnictwo: Słowne (dawniej Burda Media Polska)

Data premiery: 08.12.2021

Liczba stron: 416


17 stycznia 1913 r. sytuacja Douglasa Mawsona, kierownika Australazjatyckiej Ekspedycji Antarktycznej, była nie do pozazdroszczenia – z całego zespołu został tylko on, groziła mu śmierć głodowa, a na dodatek wszystkie psy padły, musiał więc samodzielnie ciągnąć sanie w drodze powrotnej do głównej bazy. Kiedy zarwał się pod nim most śnieżny i Mawson zawisł nad przepaścią na uprzęży sań, życie uratował mu zapamiętany fragment wiersza, dzięki któremu wykrzesał z siebie siły, by wspiąć się z powrotem na powierzchnię.


Momentami poruszał się na czworakach, a pewnego wieczoru z przerażeniem stwierdził, że spód stopy całkowicie się od niej oderwał. Kiedy 8 lutego dowlókł się do bazy, przypominał żywy szkielet. Pierwszy z towarzyszy, który go ujrzał, zawołał ze zgrozą: „Wiem, że jesteś jednym z nich. Ale którym?!”.


Fascynująca i niewiarygodna historia przywraca Mawsonowi należne mu miejsce pośród największych polarników i kierowników ekspedycji antarktycznych. Książka zawiera słynne zdjęcia Antarktydy wykonane przez Franka Hurleya - wiele z nich nigdy nie było dotychczas publikowanych.


Piętno Morfeusza 

K.N. Haner 

Wydawnictwo: Editio

Data premiery: 08.12.2021

Liczba stron: -


Zakończenie najbardziej wyczekiwanej erotyczno-mafijnej serii w Polsce!


Cassandra i Adam przeszli razem naprawdę długą drogę, by w końcu uwolnić się od przeszłości. Dramatyczne wydarzenia odbiły się mocno na ich psychice i związku. I gdy wydaje się, że potrzebują po prostu jeszcze więcej czasu na uporządkowanie chaosu w ich głowach nagle w życiu Adama znowu pojawia się Camilla. Teraz jest Afrodytą, jedną z najważniejszych osób w organizacji, kochanką Hadesa, kobietą, w której Adam widzi swoją pierwszą miłość. Miłość, którą już dawno pogrzebał i o której zapomniał.


Kobieta bez wahania wciąga go ponownie do bezwzględnego świata pełnego perwersyjnego seksu i bezlitosnych zasad. Zaczyna się zawiła gra w której przeszłość ściera się z rzeczywistością, a prawda okazuje się być bardziej skomplikowana i bolesna niż możne się spodziewać. Do Adama dociera, że by chronić Cassandrę i ich syna, musi znowu stać się Morfeuszem. Zaczyna więc samotną drogę przez piekło, które pochłania go coraz bardziej. Staje twarzą w twarz ze swoim piętnem i sam musi odpowiedzieć sobie na najważniejsze pytanie: czy chce być Adamem, czy Morfeuszem?


Wejdź do świata intensywnych i mrocznych doznań!Niech pana Bóg błogosławi, panie Rosewater

Kurt Vonnegut 

Tłumaczenie: Lech Jęczmyk 

Wydawnictwo Zysk i S-ka

Data premiery: 07.12.2021

Liczba stron: 256


Groteskowy, a zarazem przerażająco wierny obraz świata zbudowanego wokół kultu pieniądza.


Eliot Rosewater, miłośnik alkoholu, a także prezes bajecznie bogatej Fundacji Rosewatera, nie jest w stanie znieść ciężaru fortuny, którą posiada. Wpada w obłęd i wyrusza w pijacką pielgrzymkę po całym kraju, żeby na końcu zamieszkać w ciasnym biurze w swoim rodowym miasteczku i zacząć, ku niezadowoleniu wpływowego ojca, pomagać jego mieszkańcom w codziennych potrzebach. Tymczasem przebiegły i ambitny prawnik Norman Mushari postanawia pozbawić Eliota majątku i dostać się do upragnionego grona najbogatszych ludzi Ameryki.


Zostań przy mnie

Harlan Coben 

Tłumaczenie: Zbigniew Królicki

Wydawnictwo Albatros

Data premiery: 08.2021

Liczba stron: 416


Troje ludzi, mroczne sekrety i przeszłość, która zagraża ich życiu…


"Zostań przy mnie" serial na podstawie powieści Harlana Cobena już 31 grudnia na platformie Netflix!

W rolach głównych występują: Cush Jumbo, James Nesbitt, Richard Armitage and Sarah Parish.


Życie Megan Pierce to ucieleśnienie Amerykańskiego Snu – mąż prawnik, piękny dom, dwójka dzieci. W jej przypadku stabilizacja nie jest jednak równoznaczna ze szczęściem. Megan tęskni za swoją bujną przeszłością striptizerki z Vegas i Atlantic City.

Ray Levine może służyć za przykład tego, że fortuna toczy się kołem. Kiedyś gwiazda fotoreportażu; teraz paparazzi topiący rozgoryczenie w alkoholu, świadczący usługi niedoszłym celebrytom.


Detektyw Broome, choć jest tuż przed emeryturą, wciąż prowadzi śledztwo w sprawie sprzed siedemnastu lat. Regularnie odwiedza rodzinę Stewarta Greena, zaginionego mężczyzny.


Megan, Ray i Broome. Wiele lat temu w życiu tych ludzi wydarzyło się coś, co mogłoby ich zrujnować.


Tajemnicze zniknięcie kolejnego mężczyzny może ujawnić łańcuch zbrodni, których nikt dotąd nie powiązał.


Najbardziej szokujący thriller Harlana Cobena, który pokazuje, jak sprawnie skonstruowane kłamstwo może zapewnić wspaniałe życie…Związanie losów

Seria: Kroniki Pierwszego Proroctwa #1

Patryk Jaroń

Wydawnictwo: BookEdit

Data premiery: 15.12.2021

Liczba stron: 480


Po wojnie i upadku magii świat stał się niebezpiecznym miejscem, nawet bardziej niż wcześniej. Ludziom odebrano magię, krwiożercze potwory czyhają na wędrowców, głód czyni spustoszenie wśród tych, którzy przetrwali, a wiele ziem nie nadaje się do zamieszkania i pod uprawy. Wrogiem człowieka są zarówno inne gatunki zamieszkujące ziemię, jak i sama roślinność.


Ludzie schronili się za kamienną granicą, powoli zapominając o wojnie i zagrożeniach czyhających za nią. Wydawało się, że osiągnięto względny spokój, lecz oto nadszedł czas zmian, a możni tego świata przypominają sobie o pierwszym proroctwie, dziś niemalże zapomnianym. „Gdy wiatry zmian zerwą się po czterech stronach świata, nadejdzie czas rozstrzygnięcia, czas ostatecznej próby, która zadecyduje o losach ludzkości”.


Świat się zmienia, zmuszając do działania i łącząc losy ludzi, którzy w innej sytuacji nigdy by się nie spotkali. Na południu admirał Reyes wyrusza wraz z ekspedycją w celu zbadania nieznanego dotąd zjawiska pogodowego, które może wpłynąć na los całego kontynentu. Na północy trójka śledczych o nadzwyczajnych umiejętnościach prowadzi dochodzenie w celu ustalenia, dlaczego członkowie pewnej rasy zaczęli nagle znikać. Na zachodzie generał Barson wraz z kompanią żołnierzy wyrusza do śmiertelnie niebezpiecznej puszczy, by zbadać źródło dziwnego zachowania okolicznej fauny.


A w tym wszystkim, zdawałoby się, zwyczajny wykładowca z akademii magii, którego jedyną cechą wyróżniającą z tłumu jest pamięć wręcz absolutna. Śmiertelnie znudzony życiem bez perspektyw oddycha z ulgą, gdy jednak coś zaczyna się zmieniać, lecz nawet jego wybujała wyobraźnia nie byłaby w stanie przygotować go na to, co ma nadejść. W żadnym razie nie nadający się na typowego bohatera, zwykły człowiek pośród niezwykłych wydarzeń, w których niekoniecznie chciałby brać udział, ale jak to w życiu bywa, czasami nie ma się wyboru.Hiacynt. PRL wobec homoseksualistów 

Remigiusz Ryziński

Wydawnictwo Czarne

Data premiery: 08.12.2021 

Liczba stron: 300


PRL w latach osiemdziesiątych chwieje się w posadach. Najlepszym narzędziem do utrzymania kontroli jest zburzenie poczucia bezpieczeństwa i znalezienie wspólnego wroga, przeciwko któremu zwróci się społeczeństwo. Tak narodziła się akcja „Hiacynt” – trzy operacje milicji wymierzone w homoseksualnych mężczyzn, przeprowadzone w latach 1985–1987. Masowe zatrzymania, przesłuchania, zbieranie haków, nakłanianie do współpracy, przemoc. Złamane życia nie mają znaczenia.


Nazywani „zboczeńcami”, „odmieńcami”, „chorymi” – mężczyźni, których nikt nie szanował i których wielu chciało zniszczyć. Ich prześladowania nie zaczęły się w latach osiemdziesiątych. Na dużą skalę inwigilowano ich już od początku PRL. Musieli wypracować strategię przetrwania w systemie powszechnej nagonki. Nauczyć się żyć pomiędzy tymi, którzy ich okradają, szantażują i zabijają, a państwem, które chce ich policzyć i wykorzystać do własnych celów. Wreszcie zmierzyć z lękiem przed nowym nieznanym zagrożeniem – AIDS.


Jaki był faktyczny cel akcji „Hiacynt”? Ile osób przesłuchano i ile teczek powstało? Czy nadal istnieją i gdzie zostały złożone? Czy akcja naprawdę objęła wszystkich homoseksualistów, a może ktoś w tej grupie był chroniony? Remigiusz Ryziński we wstrząsającym reportażu Hiacynt szuka odpowiedzi na te pytania i zastanawia się, czy wraz ze schyłkiem lat osiemdziesiątych machina pogardy i nienawiści na pewno się zatrzymała.Flaw(less). Opowiedz mi naszą historię 

Marta Łabęcka

Wydawnictwo: Editio

Data premiery: 08.12.2021

Liczba stron: 344


Ta dziewczyna. Ten chłopak. Nie ten czas...


Dwoje licealistów z małego miasteczka nieopodal Londynu: Josephine, wzorowa dziewczyna z tak zwanego dobrego domu, oraz Chase, chłopak, o którym można powiedzieć wiele, ale nie to, że jest ideałem. Dom rodzinny Chase'a też trudno byłoby nazwać dobrym ― jego matka od zawsze więcej uwagi poświęcała narkotykom i alkoholowi niż synowi.


Josephine za chwilę wyjedzie na studia do Bostonu, by tam spełniać oczekiwania rodziny ― musi przecież być perfekcyjna. Chase... cóż, po prostu postara się nie wkroczyć na drogę, jaką od lat podąża jego matka.


Z pozoru tej dwójki nastolatków nie łączy nic poza miejscem zamieszkania i szkołą. A jednak mają ze sobą coś wspólnego. Oboje, każde na swój sposób, próbują sobie radzić z samotnością. Chowają się za maską obojętności, ukrywają przed światem swoje prawdziwe, wrażliwe oblicza. Trafiają na siebie przypadkiem, a rozwój wydarzeń sprawia, że powoli odkrywają się przed sobą nawzajem, może nawet bardziej, niż by sobie życzyli. Czy to w ogóle ma sens, skoro Josie za moment zniknie ze świata Chase'a?


Poznajcie historię, która w serwisie Wattpad zdobyła uznanie ponad 300 tysięcy czytelniczek!Świąteczne morderstwo 

Ada Moncrieff

Tłumaczenie: Mariusz Warda 

Wydawnictwo Zysk i S-ka

Data premiery: 07.12.2021

Liczba stron: 320


Święta Bożego Narodzenia w Westbury Manor tym razem będą miały zaskakujący przebieg. Detektyw amator musi rozwikłać iście piekielną tajemnicę...


Wigilia 1938 roku. Rodzina Westburych wraz z przyjaciółmi zbiera się w pięknej, wiejskiej rezydencji. Trwa świąteczna uczta, a pokoje na piętrze czekają już na przyjęcie gości.


Ale tej nocy jedno łóżko pozostanie puste. W świąteczny poranek ciało Davida Campbella-Scotta zostaje odnalezione na śniegu. Obok leży pistolet, a do zwłok wiedzie tylko jedna para śladów.


Jednak detektywowi amatorowi, Hugh Gavestonowi, coś nie pasuje. Campbell-Scott dopiero co wrócił z zagranicy niewyobrażalnie bogaty – dlaczego miałby odebrać sobie życie? Rozpoczyna się śledztwo...


Cudownie klimatyczne, pełne czarującego dowcipu i błyskotliwej intrygi, Świąteczne morderstwo stanowi idealną pozycję dla fanów Agathy Christie.


„Jeśli jesteś fanem zagadek historycznych, Świąteczne morderstwo powinno znaleźć się na szczycie twojej listy książek do przeczytania”.

„Cultured Vultures”


Ada Moncrieff urodziła się w Londynie, mieszkała w Madrycie i Paryżu. Studiowała anglistykę na Uniwersytecie w Cambridge, pracowała w teatrze, branży wydawniczej oraz jako nauczycielka. Świąteczne morderstwo to jej pierwsza powieść.Plastikowy mag

Charlie Holmberg 

Tłumaczenie: Monika Wiśniewska 

Wydawnictwo: Young

Data premiery: 01.12.2021

Seria: Mag #4

Liczba stron: 288


Alvie Brechenmacher jest młoda, ambitna i gotowa na sukces. Ze Stanów Zjednoczonych trafia do Anglii i nie może uwierzyć w swoje szczęście. Nie tylko zacznie zgłębiać najbardziej pożądaną dziedzinę magiczną, jaką jest politwórstwo, czyli magia plastiku, ale będzie też pobierać nauki od wybitnego maga. Marion Praff to prawdziwa legenda!


Dziewczyna rzuca się w wir nauki i nowych obowiązków. Jest zdeterminowana, aby stworzyć jak najwięcej wynalazków. Niestety ktoś bacznie przygląda się jej poczynaniom.


Rywale nie śpią i nie zamierzają grać uczciwie. Okazuje się, że w magicznym świecie wszystkie chwyty są dozwolone, a niektórzy posuną się nawet do kradzieży cudzych patentów, byle tylko zapewnić sobie sławę i bogactwo…Bez strachu

Cavan Scott,  Ario Anindito 

Tłumaczenie: Katarzyna Nowakowska 

Wydawnictwo: Egmont Polska 

Data premiery: 08.12.2021

Seria: Star Wars Wielka Republika #1

Liczba stron: 136


Nowa seria ze świata Gwiezdnych Wojen oryginalnie wydawana przez Marvela od 2021 roku.

Akcja opowieści rozgrywa się około trzech wieków przed wydarzeniami ukazanymi w filmach Star Wars. W galaktyce panuje pokój pod rządami Republiki Galaktycznej, którą chronią szlachetni i mądrzy rycerze Jedi.

Symbolem świetności Republiki ma być latarnia Gwiezdny Blask powstająca w najdalszych zakątkach Zewnętrznych Rubieży. Ta nowa stacja kosmiczna to promień nadziei widoczny dla wszystkich.

Ale gdy Republika przeżywa renesans, w siłę rośnie także przerażający nowy przeciwnik. Strażnicy pokoju i sprawiedliwości muszą stawić czoło temu zagrożeniu dla siebie, galaktyki i samej Mocy...

Autorami serii są angielski pisarz Cavan Scott (powieści z serii „Star Wars: Adventures in Wild Space” i „Star Wars: Choose Your Destiny”, komiksy „Star Wars Adventures”) oraz Ario Anindito, artysta rodem z Indonezji („Sword Master”, „King in Black: Atlantis Attacks”, „Hulkverines”). Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach: STAR WARS: THE HIGH REPUBLIC (2021) #1–5.

,,Gwiazdka z duchami. Antologia opowiadań grozy" została przełożona z listopada, więc jej tu już nie uwzględniałam, bo była wśród ostatnich zapowiedzi wydawniczych. 

21 komentarzy:

 1. rzeczywiście wiele ciekawych pozycji ukaże się w grudniu :) Dwie pierwsze bardzo mnie zaciekawiły :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ile ciekawych pozycji :D Z racji, że idą święta zaciekawiła mnie najbardziej ksiażka Świąteczne morderstwo :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo czekam na książkę Harlana Cobena.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ile ciekawych propozycji. Na kilka chętnie bym się skusiła.

  OdpowiedzUsuń
 5. Sporo ciekawych tytułów. Chyba najbardziej kusi mnie "Hiacynt. PRL wobec homoseksualistów". :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dla mnie priorytetem będzie "Świąteczne morderstwo" :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Przejrzałabym ten album Beksińskiego. Ostatnio sporo o nim pisałam i przy okazji wciągnęłam się w ten temat :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Samotność polarnika to mój typ!!

  OdpowiedzUsuń
 9. Mnie zainteresował Beksiński, Dracula i Vonnegut :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Witam serdecznie ♡
  Dużo ciekawych propozycji! Widzę wiele tytułów dla siebie :) Fantastyczny wpis, bardzo inspirujący już chyba wiem, po co sięgnę w pierwszej kolejności :)
  Pozdrawiam cieplutko ♡

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja w grudniu akurat na nic nie czekam, za to już w styczniu pojawi się nowe wydanie książki, którą bardzo chcę mieć od dawna :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Czekam na ,,Piętno Morfeusza''.

  OdpowiedzUsuń
 13. Tym razem wyjątkowo nie widzę nic dla siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Widzę, że grudzień będzie obfity w wiele ciekawych nowości książkowych. W każdym razie jest w czym wybierać.

  OdpowiedzUsuń
 15. Intryguje mnie książka "Kapitał i ideologia" a "Plastikowy mag" ma taką ładną okładkę!

  OdpowiedzUsuń
 16. Bardzo różnorodne propozycje, ale coś bym sobie wybrała...

  OdpowiedzUsuń
 17. Ja tradycyjnie czekam na kolejnego Vonneguta

  OdpowiedzUsuń
 18. Sama mam kilka tytułów już zapisanych. ;)

  OdpowiedzUsuń
 19. DRACULA ! Mega! No i BEKSIŃSKI !!!

  OdpowiedzUsuń
 20. Zanotowałam aż 6 tytułów! :)

  OdpowiedzUsuń

© 2020 | graphic-luna