W tej witrynie są wykorzystywane pliki cookie, których google używa do świadczenia swoich usług i analizowania ruchu. Twój adres ip i nazwa klienta użytkownika oraz dane dotyczące wydajności i bezpieczeństwa są udostępniane firmie google, by zapewnić odpowiednią jakość usług, generować statystyki użytkowania oraz wykrywać nadużycia i na nie reagować.
W kręgu adaptacji - ,,The Black Phone"
czwartek, 23 czerwca 2022


 ,,The Black Phone" czyli ,,Czarny telefon" w polskiej wersji językowej trafi już jutro do kin, ale początkowo miał się ukazać znacznie wcześniej, ponieważ już na początku roku. Studnio zdecydowało się wypuścić film później pod wpływem pierwszych reakcji. 

Na początku roku do kin zawsze są wypychane gorsze firmy, które mają słabsze szanse na zarobek, w gorącym okresie. W każdym razie Scott Derrickson podczas prac nad ,,Doctor Strange in the Multiverse of Madness" zdecydował, że zaadoptuje tekst Joe'ego Hilla. Reżyser rozstał się ze Marvelem przez różnice kreatywne i mógł szybciej zająć się tym projektem.  W październiku 2020 r. ,,Czarny telefon" został oficjalnie ogłoszony. 

Główne zdjęcia rozpoczęły się 9 lutego 2021, a zakończyły 27 marca. Na planie pracowano pod roboczym tytułem ,,Static". Film wyreżyserował wspomniany już Scott Derrickson. Jest on także współscenarzystą scenariusza, który napisał z C. Robert Cargill.Soundtrack do filmu stworzył Mark Korven.

Obsada: Mason Thames, Madeleine McGraw, Jeremy Davies, James Ransone i Ethan Hawke.

Pierwszy zwiastun 

W opisie pierwszego polskiego trailera można znaleźć informację, że film pierwotnie do polskich kin miał trafić 4 lutego.

Finałowy zwiastun 

Opis polskiego dystrybutora 

Nieśmiały, ale sprytny 13 – letni Finney Shaw zostaje uprowadzony przez sadystycznego zabójcę i uwięziony w dźwiękoszczelnej piwnicy, gdzie krzyki na nic się nie zdadzą. Kiedy odłączony od kabla telefon powieszony na ścianie piwnicy zaczyna dzwonić, Finney uświadamia sobie, że ​​słyszy głosy poprzednich ofiar mordercy. Chcą one zrobić wszystko, żeby chłopiec nie podzielił ich losu.

Dzisiaj bez ciekawostek z planu, ponieważ na takie nie natrafiłam. Przed premierą filmy opowiadanie ,,Czarny telefon" było wydane w antologii ,,Upiory XX wieku". Niedawno zostało wydane w wersji z filmową okładką. 


Nowe wydanie książki "Upiory XX wieku"", zbioru opowiadań, który przyniósł Joemu Hillowi sławę.

Wśród nich znajduje się „Czarny telefon”, którego ekranizacja wejdzie do kin już w lutym 2022r.

Jack Finney ma trzynaście lat i poważne kłopoty. W ciągu dwóch lat w tajemniczych okolicznościach zaginęło kilku chłopców z jego miasteczka. A teraz on obudził się w nieznanej piwnicy… której ściany są pokryte krwią. Na jej środku stoi stary czarny telefon, który wciąż opętańczo dzwoni, choć dawno temu został odłączony… Czy z pomocą duchów ofiar psychopaty Jackowi uda się uniknąć śmierci?

Historie, które zyskały uznanie krytyków i uwielbienie ze strony czytelników.

Przerażające jak „To” Stephena Kinga, wciągające jak „Stranger Things”.

Opowiadania, które udowadniają, że ich autor jest jednym z najważniejszych pisarzy literatury grozy XXI wieku. Koszmary, obsesje i niespełnione sny, które ukształtowały XX wiek, najbardziej przerażające stulecie w dziejach ludzkości. Historie, które zjeżą Wam włos na głowie i każą Wam prosić o więcej… Jak ta o dziewczynie, młodej, pięknej i… martwej, czekającej bez końca w budynku kina pewnego popołudnia 1945 roku… Albo ta o chłopaku, który kiedyś był człowiekiem, ale obudził się jako gigantyczna szarańcza i teraz nie spocznie, dopóki wszyscy w miasteczku nie zaczną trząść się ze strachu, kiedy usłyszą jego śpiew… Zróbcie listę swoich najgorszych koszmarów, bo wkrótce będziecie mogli do nich dołożyć nowe upiorne opowieści!

Scott Derrickson  powiedział niedawno, że ma pomysł na kontynuację filmu, ale wszystko zależy od tego jak w kinach przyjmie się ,,Czarny telefon".  

Źródło

© 2020 | graphic-luna