W tej witrynie są wykorzystywane pliki cookie, których google używa do świadczenia swoich usług i analizowania ruchu. Twój adres ip i nazwa klienta użytkownika oraz dane dotyczące wydajności i bezpieczeństwa są udostępniane firmie google, by zapewnić odpowiednią jakość usług, generować statystyki użytkowania oraz wykrywać nadużycia i na nie reagować.
W kręgu adaptacji - ,,Foundation"
czwartek, 9 września 2021

Dziś słów parę o ,,Foundation" na podstawie książki Isaaca Asimova o tym samym tytule. 

Prace nad serialem dla Apple zaczeły się już kilka lat temu. W czerwcu 2017 r. poinformowano, że Skydance Television pracuje nad adaptacją serialu telewizyjnego opartego na książkach Isaaca Asimova Foundation.  David S. Goyer i Joshem Friedman zostali scenarzystami produkcji. Ta informacja wyszła w momencie kiedy firma dopiero finalizowała umowę z zabezpieczającą prawa autorskie do książek z przedstawicielami dbającymi o spuściznę i majątek pisarza. 10 kwietnia 2018 r. ogłoszono, że Apple, za pośrednictwem swojej Worldwide Video Unit, kupił serię i rozpoczął jego produkcję z możliwością zamówienia od razu do serii. Ponadto ogłoszono, że Goyer i Friedman mieli również pełnić rolę producentów wykonawczych i showrunnerów. Inni ogłoszeni producenci wykonawczy to David Ellison, Dana Goldberg i Marcy Ross. W kwietniu 2019  Josh Friedman opuścił projekt. Cztery miesiące pożniej Apple poinformowało, żezamówiło pierwszy sezon składający się z dziesięciu odcinków. Ogłoszono również, że córka Asimova, Robyn Asimov, będzie pełnić funkcję producenta wykonawczego. Goyer opisał serię jednym zdaniem: „To 1000-letnia gra w szachy między Hari Seldonem a Imperium, a wszystkie postacie pomiędzy nimi są pionkami, ale niektóre z pionków w trakcie tej sagi stają się królami i królowymi ."

Goyer pozytywnie wypowiedział się o przekształceniu powieści na serial, podkreślając, że w formie filmu byłoby trudniej opowiedzieć tę historię w nowym medium.

Serial ,,Fundation" to kolejna produkcjach, której czas powstania rozciągnął się w czasie przez  pandemię.  Filmowanie zakończyło się w kwietniu bieżącego roku  po 19 miesiącach. Kręcono w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i na Malcie. 

Obsada: Jared Harris, Lee Pace, Lou Llobell, Leah Harvey, Laura Birn, Kubbra Sait, T'Nia Miller, Daniel MacPherson, Cassian Bilton i Terrence Mann

Opis 

A complex saga of humans scattered on planets throughout the galaxy all living under the rule of the Galactic Empire.

Opis z Apple TV+

Teaser  Drugi teaser


Pierwszy trailer 


Pierwsze wydanie książki Isaaca Asimova zostało wydane w 1942 roku. W Polsce książka ukazała się dopiero w 1952 roku. Seria ta bardzo się rozrosła, ponieważ oprócz głównych powieści cyklu inni pisarze po śmierci autora pisali opowiadania i tomy uzupełniające. 

Żródło: 1 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© 2020 | graphic-luna