W tej witrynie są wykorzystywane pliki cookie, których google używa do świadczenia swoich usług i analizowania ruchu. Twój adres ip i nazwa klienta użytkownika oraz dane dotyczące wydajności i bezpieczeństwa są udostępniane firmie google, by zapewnić odpowiednią jakość usług, generować statystyki użytkowania oraz wykrywać nadużycia i na nie reagować.
W kręgu adaptacji - ,,Under the Banner of Heaven"
czwartek, 12 maja 2022


W Polsce ,,Under the Banner of Heaven"  jeszcze nie miało premiery ani informacji o niej, ale biorąc pod uwagę, jakie studnia odpowiadają za produkcję, podejrzewam, że serial trafi na Disney+ w niedalekiej przyszłości (zważywszy na to, że znalazłam już informację, że w dwóch krajach poza USA będzie mieć premierę właśnie na tej platformie i nowy blurb mówi o D+) Mniej prawdopodobną opcją, ale też jakąś możliwością,  jest, że trafi na kanał Fox Polska.

Serial ,,Under the Banner of Heaven"  powstał na podstawia książki na faktach autorstwa Jona Krakauera. Pierwotnie książka za granicą została wydana w lipcu 2003 r. Jona Krakauer zbadał i zestawił ze sobą dwie historie: pochodzenie i ewolucję Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich oraz współczesne podwójne morderstwo popełnione w imię Boga przez braci Rona i Dana Lafferty, którzy podpisali się pod fundamentalistyczną wersją mormonizmu.Pracę nad adaptacją książki ,,Under the Banner of Heaven"  trwały bardzo długo, bo jeszcze w 2011 roku pisano scenariusz pod film. Dopiero później został on przekształcony w serial, a oficjalne informacje o tym pojawiły się w zeszłym toku. Co ciekawe, na stołku reżysera pozostał David Mackenzie, a Dustin Lance Black pozostał scenarzystą serialu i pracował przy większej liczbie odcinków, a także wyreżyserował jeden odcinek. 

Zdjęcia do ,,Under the Banner of Heaven"  trwały od sierpnia do grudnia 2021 roku.Obsada: Andrew Garfield, Sam Worthington, Daisy Edgar-Jones, Denise Gough, Wyatt Russell, Billy Howle, Chloe Pirrie, Seth Numrich, Adelaide Clemens, Rory Culkin, Sandra Seacat i Gil Birmingham.

TeaserTrailer 


First look


Lista odcinków: 

  1. ,,When God Was Love"
  2. ,,Rightful Place"
  3. ,,Surrender" 
  4. ,,Church and State"
  5. ,,One Mighty and Strong"
  6. ,,Revelation"
  7. ,,Blood Atonement"
Tytuł książki zaczerpnięto z przemówienia Johna Taylora, trzeciego prezydenta Kościoła LDS, wygłoszonego w 1880 roku, broniącego praktyki wielożeństwa. Jej podtytuł brzmi ,,A Story of Violent Faith". 

Książka Johna Taylora na ten moment nie ukazała się w Polsce, ale pisarz jest znany już polskim czytelnikom, ponieważ wydawnictwo Czarne wydało jego inną książkę - ,,Wszystko za życie". Wszystko się może ulec zmianie gdy serial trafi do Polski i zyska popularność, to może, któreś wydawnictwo pokusi się o polskie wydania ,,Under the Banner of Heaven" 

Now a major new series on Disney+ starring Andrew Garfield

A provocative look at the twisted roots of American fundamentalism.' Will Self, Evening Standard Books of the Year

'Excellent . . . a lucid, judicious, even sympathetic account not just of Mormon Fundamentalism but of the seductive power of fanaticism in general.' Daily Telegraph

'Remarkable . . . for anyone interested in the wilder frontiers of spiritual conviction, this book is a must.' Independent

Brothers Ron and Dan Lafferty insist they were commanded to kill by God. In Under The Banner of Heaven, Jon Krakauer's investigation is a meticulously researched, bone-chilling narrative of polygamy, savage violence and unyielding faith: an incisive look inside isolated Mormon Fundamentalist communities in America, this gripping work of non-fiction illuminates an otherwise confounding realm of human behaviour.


Aktualnie w USA serial jest dostępny na Hulu. Pierwszy odcinek miał premierę 28 kwietnia, a ostatni zadebiutuje 2 czerwca. Jak wspomniałam na początku u nas serial może trafić na Disney +. Start platformy w Polsce został zapowiedziany na 14 czerwca. 

 

© 2020 | graphic-luna