W tej witrynie są wykorzystywane pliki cookie, których google używa do świadczenia swoich usług i analizowania ruchu. Twój adres ip i nazwa klienta użytkownika oraz dane dotyczące wydajności i bezpieczeństwa są udostępniane firmie google, by zapewnić odpowiednią jakość usług, generować statystyki użytkowania oraz wykrywać nadużycia i na nie reagować.
W kręgu adaptacji - ,,The School for Good and Evil"
poniedziałek, 10 października 2022 Dziś o filmie dla młodzieży, który powstał na podstawie pierwszej części cyklu ,,Akademia Dobra i Zła" autorstwa Somana Chainana Seria bardzo dobrze przyjęła się wśród czytelników i z planowanej trylogii historia rozrosła się do sześciu głównych nowel i dwóch pobocznych. 

Pracę nad filmową wersją ,,Akademii Dobra i Zła" trwały ponad dekadę. Wielu z was może to zdziwić, przecież pierwszy tom ukazał się dopiero w 2013 r. Ponoć studia filmowe rozważały nakręcenie adaptacji filmowej powieści Somana Chainana już w 2011 r. Nie jest to odosobniony przypadek. Warner Bros prawa do Harry'ego Pottera nabył jeszcze przed premierą pierwszego tomu. W poprzednich latach na blogu pisałam o serialu, który powstawał równolegle. Ostatecznie w  2013 r. prawa do adaptacji zdobył Roth Films i nawiązał współpracę z Jane Startz Productions. Dystrybuować film miał Universal Pictures. Prezesi film Roth, Stritz zostali producentami. Chainani i Malia Scotch Marmo zostali zatrudnieni do napisania scenariusza. W lipcu 2015 roku Chainani oświadczył, że on i Scotch Marmo skończyli pisać scenariusz. Ten film nigdy nie powstał pomimo tego, że już sporo kosztował Universal.  

Kilka lat później prawa do adaptacji ,,Akademii Dobra i Zła" nabył Netflix. Roth i Stritz dalej byli producentami filmu.  Zatrudniono nowych scenarzystów:  Davida Magee and Laurę Solon. W 2017 r. W 2017 zaproponowano również stołek reżyserski Paulowi Feigowi, ale początkowo odrzucił tę propozycję. Ostatecznie zgodził się  trzy lata później dodając do produkcji trochę swoich pomysłów. Feig postanowił stworzyć film „antydisneyowski”, który reinterpretując bajki, badał również prawdziwe problemy i mrok. Zmienił także wiek bohaterów, uczynił ich starszymi. 


Film kręcono w Irlandii od stycznia 2021 do lipca 2021. 

Obsada: Sophia Anne Caruso, Sofia Wylie, Laurence Fishburne, Michelle Yeoh,Jamie Flatters, Kit Young, Peter Serafinowicz, Rob Delaney, Mark Heap, Patti LuPone, Rachel Bloom, Cate Blanchett, Kerry Washington i Charlize Theron. 

Teaser Zwiastun 


Klip 

Drugi zwiastun

Opis 
Przyjaźń Sofii i Agaty zostaje wystawiona na próbę, gdy dziewczyny trafiają do magicznej szkoły dla przyszłych pozytywnych i negatywnych bohaterów baśni.

Z serii ,,Akademia Dobra i Zła"  przeczytałam w zeszłym roku tylko trzy części i porzuciłam tę serię. Z początku bardzo spodobało mi się spojrzenie na znane motywy z bajek i baśni w krzywym zwierciadle, ale coraz bardziej przytłaczał mnie infantylizm. W Polsce serię od  siedmiu lat wydaje wydawnictwo Jaguar. 

Tego roku, najlepsze przyjaciółki Sophie i Agatha dowiedzą się dokąd trafiają po skończeniu trzynastu lat wszystkie zaginione dzieci. Do legendarnej Akademi Dobra i Zła, w której zwyczajni chłopcy i zwykłe dziewczynki są szkolone by zostać albo bajkowymi bohaterami, albo wielkimi złoczyńcami. Sophie, najładniejsza dziewczyna w całym Gavaldonie całe dotychczasowe życie marzyła żeby zostać już porwaną i trafić do zaczarowanego świata. Ze swoimi różowymi sukienkami, dobrymi stopniami i skłonnością do dobrych uczynków, wie, że ma szansę dostać się do szkoły Dobra i w efekcie zostać księżniczką z bajek. Z kolei Agatha gustująca w mrocznych strojach i czarnych kotach, pełna niechęci do wszystkich napotkanych na jej drodze istot, myśli, że trafi do szkoły Zła. Tymczasem staje sie zupełnie inaczej...


"Akademia Dobra i Zła" jest kapitalna. Przewrotna, pełna ironicznego humoru, pełnymi garściami czerpie z klasycznych baśni i wywraca je na drugą stronę. To jak skrzyżowanie ponurych opowieści braci Grimm z "Harrym Potterem"
Premiera filmu była wiele razy przekładana. Ostatecznie film zostanie dodany na Netflix 19 października. 

Źródło: 1

© 2020 | graphic-luna